BEGIN:VCALENDAR
VERSION:2.0
PRODID:-//Podworko.art - ECPv6.5.1.5//NONSGML v1.0//EN
CALSCALE:GREGORIAN
METHOD:PUBLISH
X-WR-CALNAME:Podworko.art
X-ORIGINAL-URL:https://podworko.art
X-WR-CALDESC:Events for Podworko.art
REFRESH-INTERVAL;VALUE=DURATION:PT1H
X-Robots-Tag:noindex
X-PUBLISHED-TTL:PT1H
BEGIN:VTIMEZONE
TZID:Europe/Warsaw
BEGIN:DAYLIGHT
TZOFFSETFROM:+0100
TZOFFSETTO:+0200
TZNAME:CEST
DTSTART:20240331T010000
END:DAYLIGHT
BEGIN:STANDARD
TZOFFSETFROM:+0200
TZOFFSETTO:+0100
TZNAME:CET
DTSTART:20241027T010000
END:STANDARD
END:VTIMEZONE
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240414T190000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240414T190000
DTSTAMP:20260625T012025
CREATED:20240309T095344Z
LAST-MODIFIED:20240411T065612Z
UID:5765-1713121200-1713121200@podworko.art
SUMMARY:THE CASSINO / GDYNIA / 14.04.24
DESCRIPTION:The Cassino zaprasza na koncert w ramach wiosennej trasy „Prześwit”! \n2023 rok był niezwykle owocny dla The Cassino. Zespół wydał EP-kę pt. „Prześwit”\, promowaną przez single „Drugi / Dym”\, „Pierwszy / Prześwit” oraz „Jesień”. Wydawnictwo zostało docenione przez słuchaczy oraz dziennikarzy muzycznych\, w tym przez Makaka (Antyradio)\, Dominikę Pawłowską (eskarock.pl)\, Ewę Bujak (Teraz Rock) czy Łukasza Dębowskiego (Polska Płyta/Polska Muzyka). Jesienna edycja trasy „Prześwit” przyciągnęła rzesze fanów zespołu. The Cassino to w końcu zespół słynący z koncertów\, podczas których zawsze daje z siebie wszystko. Trasa „Prześwit” to idealna okazja\, żeby się o tym przekonać i posłuchać na żywo utworów z najnowszej EP-ki grupy oraz największych hitów z poprzednich wydawnictw.\n\n\n\nBilety: \nDostępne przez Going oraz Empik Bilety: https://goingapp.pl/…/the-cassino…/gdynia-kwiecien-2024\nhttps://empikbilety.pl/…/the…/gdynia-kwiecien-2024\nI – 60 zł\nII – 65 zł\nIII – 70 zł\nW dniu koncertu – 70 zł \n\n\n\nThe Cassino – indie rockowe trio\, które porywa tłumy! Zespół na scenie obecny jest już od 2013 roku\, ale dopiero osiem lat później nakładem FONOBO Label ukazała się jego debiutancka płyta „Części”. Podczas wiosennej i jesiennej trasy w 2022 roku grupa wyprzedała z sukcesem kluby w największych polskich miastach. Materiał z płyty The Cassino zaprezentowali również występując u boku zespołu happysad oraz na scenie Męskiego Grania. Hubert Wiśniewski – lider i wokalista\, zagrał solowe koncerty przed brytyjską grupą Only The Poets\, czym zaskarbił sobie pokaźną grupę nowych fanów. W ramach PL Music Video Awards artyści otrzymali nominację w kategorii najlepszy teledysk rockowy. Poza płytą „Części”\, zespół ma na koncie cztery EP-ki. Na życzenie fanów w 2023 roku The Cassino ponownie wyruszyło w dwie trasy koncertowe i wystąpiło między innymi na głównej scenie festiwalu Great September. Jesienią zespół prezentował podczas występów materiał z najnowszej EP-ki „Prześwit”\, promowanej przez single: „Drugi / Dym”\, „Pierwszy / Prześwit” i „Jesień”.\n 
URL:https://podworko.art/event/the-cassino-gdynia-14-04-24/
ATTACH;FMTTYPE=image/png:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/03/14.04.2024-niedziela-koncert-The-Cassino.png
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240413T200000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240413T200000
DTSTAMP:20260625T012025
CREATED:20240225T205901Z
LAST-MODIFIED:20240411T071856Z
UID:5739-1713038400-1713038400@podworko.art
SUMMARY:KONIEC ŚWIATA
DESCRIPTION:Zaplanuj swoją muzyczną podróż na wiosnę z wyjątkową trasą Końca Świata – TopStream Tour’24!\n\nPodczas TopStream Tour’24 będziesz mógł cieszyć się najlepszymi utworami\, które zdobyły serca fanów i znalazły się na szczycie list najczęściej odtwarzanych na platformach streamingowych\, takich jak Spotify\, YouTube\, itp. To nie tylko koncert\, to muzyczna podróż i wyprawa przez największe hity z repertuaru grupy \, które podbijały serca słuchaczy.\nNie przegap okazji do przeżycia tego wyjątkowego spektaklu! Zarezerwuj daty i dołącz do TopStream Tour’24\, aby doświadczyć energii\, emocji i niezapomnianych chwil razem z zespołem. Poczuj magię muzyki wiosną – Koniec Świata TopStream Tour’24 czeka na Ciebie!\n\nBILETY:\nprzedsprzedaż: 70 zł\nw dniu koncertu 90 zł\n\nDRZWI: 19.00\nSTART KONCERTU: 20:00
URL:https://podworko.art/event/koniec-swiata-2/
ATTACH;FMTTYPE=image/png:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/02/13.04.2024-soobota-koncert-Koniec-Swiata.png
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240412T200000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240412T203000
DTSTAMP:20260625T012025
CREATED:20240225T205523Z
LAST-MODIFIED:20240225T205523Z
UID:5736-1712952000-1712953800@podworko.art
SUMMARY:ŚWIETLIKI
DESCRIPTION:12 kwietnia 2024 zespół Świetliki zagra w Podwórko.art na legendarnej Scenie Ucho.\n\nZapraszamy!\nBilety: 69 zł (przedsprzedaż) / 80 zł (w dniu koncertu)\nDostępne:\nInterticket – https://podworkoart-bilety.interticket.pl/…/swietliki-9146\n\nŚWIETLIKI\nZespół (kiedyś) młodzieżowy o profilu słowno-muzycznym. Założony przez Marcina Świetlickiego i członków zespołu TRUPA WERTERA UTRATA w 1992 roku w Krakowie. 2. Ideą\, która przyświecała założeniu formacji\, było stworzenie atrakcyjnej artystycznie formy prezentacji wierszy pana Marcina\, których mroczne piękno i żarliwość\, wykraczały znacznie poza tradycyjnie uznany sposób komunikowania się poety z odbiorcą. Stworzenie “nowej”\, piosenkowej formy\, gdzie muzyka nie jest bezpłciowym\, mdłym podkładem do beznamiętnej recytacji\, ale oddaje lub kontrapunktuje sensy i napięcia wierszy było artystycznym celem powstającego zespołu.\nPrzyszłość pokazała\, że muzyka o najogólniej rzecz ujmując tzw. alternatywnym czy post-rockowym genre\, miła sercu członków zespołu\, idealnie współbrzmi z wierszami pana Świetlickiego. Nie targa\, a uwydatnia tych wierszy rozliczne walory. Pan Marcin zaś okazał się być pełnokrwistym frontmanem-parlandzistą (to od parlando)\, ekspresyjnym mistrzem melodeklamacji\, a sceniczna intensywność jego przekazu przeszła wkrótce do legendy.\nZespół zadebiutował spektakularnie na ostatniej edycji pisma mówionego Na Głos (jak ktoś nie wie co to było niech sobie sprawdzi w Wikipedii) w roku 1992. W nobliwym wnętrzu wykonał cztery piosenki dla nobliwej publiczności\, wśród której byli nobliści: ówcześni (Miłosz Czesław)\, jak i przyszli (Szymborska Wisława). Oraz wielu artystów mniejszej rangi i nieco snobistyczna krakowska publiczność. Dla jednych ten występ nosił znamiona skandalu i prowokacji\, dla innych (Cz. Miłosz) był zjawiskiem znanym\, o wieloletniej i światowej tradycji.\nOd czasu debiutu zespół koncertuje jednak głównie dla audytorium o szerszym przekroju społecznym\, obejmującym ciężko pracujących przedstawicieli klasy średniej i niższej\, pracowników naukowych\, młodzież studencką i licealną\, rencistów\, emerytów\, ludzi sukcesu\, jak i tych\, co mają w życiu pod górkę. I do tego obu płci.\nZespół wydał do tej pory sześć płyt długogrających. “Ogród koncentracyjny” (1995)\, “Cacy cacy Fleischmaschine” (1996)\, “Perły przed wieprze” (1999)\, “Złe misie” (2001)\, “Las putas melancolicas” (2005) oraz “Sromota” (2013). Debiutancki album stał się dla wielu słuchaczy tzw. dziełem kultowym. W istocie zawiera on wiele piosenek\, które stały się już evergreenami (np. “Olifant”\, “Nieprzysiadalność”\, “Pogo”\, “Opluty”\, “Przed Wyborami”\, “Świerszcze”). Niemniej należy przypomnieć\, że pierwsza płyta spotkała się w kręgach krytycznych z nieufnym podejściem i początkowo wrzucano ją do przegródek pt. ciekawe kuriozum\, interesująca hybryda\, wybryk artystyczny\, happening\, niepełnosprawne dziwadło\, kobieta z brodą etc.\nDopiero drugi album – “Cacy cacy Fleischmaschin”\, mroczniejszy i dojrzalszy brzmieniowo (“Korespondencja Pośmiertna”\, “Grzyb Robak”)\, zapewnił Świetlikom pełne obywatelstwo na polskiej scenie muzycznej. A parlando pana Marcina zaczęto traktować na równi z powszechniejszymi sposobami wokalnej ekspresji. Płyta “Perły przed wieprze” była efektem chwilowej fascynacji tzw. cięższym graniem (“Brejkam wszystkie rule”\, “Jonasz”) i jednocześnie świadectwem kryzysu rockowego idiomu jako metafory ciężkiej fizycznej pracy. Miała poza tym ciekawą okładkę.\n“Złe misie” z kolei\, gdzie gościnnie wystąpiła Katarzyna Nosowska\, to powrót do korzeni. Mniej tu gitarowego jazgotu\, mniej struktur piosenkowych\, więcej eksperymentu (piosenka tytułowa). Album ceniony przez koneserów\, mniejsze wrażenie zrobił na szerokiej publiczności.\nObecność wielkiej gwiazdy ekranu – Bogusława Lindy\, jako pełnoprawnego wokalisty na płycie “Las putas melancolicas” wywołała żywe zainteresowanie publiczności i mediów. Pan Bogusław\, wbrew przewidywaniom ludzi nieżyczliwych\, okazał się idealnym wokalnym partnerem pana Marcina\, doskonale wpisał się w konwencję i pięknie zadeklamował. Pochodząca z albumu “Filandia”\, liryczna pieśń o kameralnie apokaliptycznej i uniwersalnej wymowie\, to zapewne najbardziej popularny utwór Świetlików. Do tego z bardzo udanym teledyskiem/wideoklipem z udziałem Lindy. Po “Las putas…” pan Bogusław odzyskał szacunek społeczny\, nadwątlony uporczywym uczestnictwem w projektach o niskim ciężarze gatunkowym a zespół popadł w stan trwającej 8 lat artystycznej hibernacji.\nPo drobnych roszadach personalnych\, wielu miłych i niemiłych przygodach\, po czasie swoistego rozproszenia i rozprzężenia\, Świetliki wyszły z mentalnej gawry i w 2013 roku wydały “Sromotę” – trzypłytowy\, pięknie nagrany i wydany album. Rozmach brzmieniowo-orkiestracyjny\, bogactwo formalne\, treści ważkie – harmonijnie połączone z figlarnością\, oraz prawie trzy godziny muzyki\, czynią (zdaniem niektórych) “Sromotę” opus magnum zespołu. Piosenka “O.” z tego albumu dotarła do 4 miejsca listy przebojów Trójki. W 2020 ukazała się nagrodzona Fryderykiem płyta “Wake me up before you fuck me”. I zapewne nie jest to ostatnie słowo zespołu Świetliki. \nPokaż mniej
URL:https://podworko.art/event/swietliki/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/02/407225098_754992676671805_5985646775424308694_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240406T180000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240406T180000
DTSTAMP:20260625T012025
CREATED:20240225T205050Z
LAST-MODIFIED:20240225T205050Z
UID:5733-1712426400-1712426400@podworko.art
SUMMARY:DIY Hardcore Punk Fest vol.16
DESCRIPTION:!LINE UP WICZORU! \nASOCIAL (Sweden) – hardcore punk Sweden\nhttps://asocialattack.bandcamp.com/\nhttps://www.facebook.com/AsocialAttack\n\nMEANWHILE (Sweden) – hardcore punk\nhttps://www.youtube.com/watch?v=jNKyWKMttV8\nhttps://www.youtube.com/watch?v=Al-PFEmey5A\n\nSWORDWIELDER (Sweden) – crust\nhttps://wieldthesword.bandcamp.com/\n\nNIGHT FEVER (Denmark) – hardcore\nhttps://nightfeverhc.bandcamp.com/\nhttps://www.facebook.com/profile.php?id=100063665432476\n\nJAD (Poland) – hardcore punk\nhttps://www.facebook.com/jadpunx\nhttps://jadpunk.bandcamp.com/\nI\nNFERNO PERSONALE (Germany) – raw punk\nhttps://infernopersonale.bandcamp.com/album/in-ira-veritas-2\n\nSWIMMIN’ POOR (France) – punk rock\nhttps://swimminpoor.bandcamp.com/album/swimminpoor\n\nTRÄUME (Poland) – hardcore punk\nhttps://traumepunk.bandcamp.com/
URL:https://podworko.art/event/diy-hardcore-punk-fest-vol-16/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/02/420060987_875607994570949_6203923399585256051_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240405T180000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240405T180000
DTSTAMP:20260625T012025
CREATED:20240225T204525Z
LAST-MODIFIED:20240225T204525Z
UID:5730-1712340000-1712340000@podworko.art
SUMMARY:Tribute To Seattle
DESCRIPTION:ℝ𝕆𝔸𝔻ℍ𝕆𝔾 𝔹𝕆𝕆𝕂𝕀ℕ𝔾 ZAPRASZA\nSeattle – miasto siostrzane Gdyni\, miasto otoczone lasami\, nadmorski port\, dynamicznie rozwijająca się metropolia\, słynąca z tolerancji i krzewienia kultury. A to nie wszystko co łączy naszą przepiękną Gdynię z największym miastem stanu Washington. Wspólną cechą jest również muzyka! Na przełomie lat ’80 i ’90 Seattle stało się stolicą Grunge’u – muzyki\, która zrewolucjonizowała ówczesny świat. Nirvana\, Alice In Chains\, Soundgarden\, Mudhoney\, czy Mother Love Bone\, to pionierzy tej rewolucji\, która zmieniła na zawsze świat muzyki. Czasy kiedy na ulicy królowała flanela\, martensy\, a z telewizorów i radia wybrzmiewał „Smells Like Teen Spirit” powrócą na jeden wieczór już 5 kwietnia w rocznicę śmierci nieodżałowanych frontmanów Nirvany i Alice In Chains – Kurta Cobain’a i Layne Staley’a.\nTribute To Seattle to cykl koncertów składających się z utworów zespołów sceny muzycznej Seattle. Jest to kontynuacja idei zapoczątkowanej w marcu 2003 r.\, kiedy to w Gdyni odbył się pierwszy koncert pod hasłem Tribute To Seattle organizowany mi. przez Tymona Tymańskiego oraz Grzegorz ‘Guzika’ Guziński.\nNa 12 edycji TTS wybrzmi 5 zespołów. Usłyszycie zarówno covery utworów gigantów Grunge’u jak i ich autorskie kompozycje.\n\n GDZIE: Podwórko Art. / Scena Ucho\n START: 18:00\n BILETY: 50/60 PLN (https://podworkoart-bilety.interticket.pl/…/tribute-to…)\n\nLINE-UP:\n18:00 bramka\n19:00-19:30 zespół konkursowy (info o konkursie wkrótce)\n19:45-20:25 𝗖𝗢𝗟𝗗𝗙𝗜𝗦𝗛\n20:40-21:25 𝗡𝗜𝗥𝗔 𝗡𝗜𝗦𝗘\n21:40-22:30 𝗜𝗧 𝗙𝗢𝗟𝗟𝗢𝗪𝗦\n22:45-… 𝗦𝗘𝗔𝗧𝗧𝗟𝗘 𝗦𝗨𝗜𝗖𝗜𝗗𝗘 𝗕𝗔𝗡𝗗\n\n ZAGRAJĄ \n 𝕊𝔼𝔸𝕋𝕋𝕃𝔼 𝕊𝕌𝕀ℂ𝕀𝔻𝔼 𝔹𝔸ℕ𝔻\nJest to projekt powołany specjalnie z okazji powrotu\, kultowego już wydarzenia\, jakim jest Tribute to Seattle. Muzycy łączą siły\, by tego jednego dnia\, wspólnie oddać hołd nieśmiertelnym artystom sceny grunge. Główny core kapeli tworzą artyści\, przez lata występujący w Trójmiejskich zespołach\, którzy niejednokrotnie pojawiali się na scenie podczas wcześniejszych edycji TTS.\n 𝕀𝕋 𝔽𝕆𝕃𝕃𝕆𝕎𝕊\n“Nirvana na koksie” czy też “Alice in Chains na sterydach” to określenia jakie przylgnęły do ITFollows od samego początku działalności. Cuchnie od nich mizantropią\, a rozczarowanie rzeczywistością jakie towarzyszy warstwie merytorycznej zrozumie każdy z pokolenia millenialsów.\nFB: https://www.facebook.com/itfollowspoland\n‘Dying’ https://www.youtube.com/watch?v=B3ZxNuge_FQ\n ℕ𝕀ℝ𝔸 ℕ𝕀𝕊𝔼\nNira Nise (wymawiane dokładnie tak\, jak się pisze!) to alt-rockowy zespół\, który zrodził się z pasji do surowego brzmienia z inicjatywy charyzmatycznej frontmanki. Warszawska formacja inspiruje się głównie zakurzoną już sceną Seattle i grupami\, które wyróżniają się silnymi\, kobiecymi wokalami\, takimi jak Hole czy The Distillers. Krzyczane wokale\, proste riffy i podarte rajstopy to nieodłączne elementy ich koncertów.\nFB: https://www.facebook.com/niranisemusic\n‘Blame is Mine’ https://www.youtube.com/watch?v=okzHnOBdc8I\n ℂ𝕆𝕃𝔻𝔽𝕀𝕊ℍ\nGdyński zespół założony w 2017 roku\, jednak początki sięgają dużo dalej. Coldfish łączy w sobie energiczność punku\, emocje rocka alternatywnego oraz grungowe riffy.\nFB: https://www.facebook.com/ZespolColdFish\n‘Porażka’ https://www.youtube.com/watch?v=_ND0SfAgiq4\n + ZESPÓŁ WYŁONIONY Z KONKURSU KAPEL (info wkrótce)\n_______________________\nPATRONAT Tribute To Seattle:\nTrójmiasto.pl\, Muzykoholicy\, Kvlt\, Metal Music Attack\, Hałasy i Melodie\, Gazeta Świętojańska\, Kulturalne Media\, Metal Duma Productions\, Z Innej Bajki\, RocKamila\, Wiara Rocka\, heavyrock.pl\, Koncertoholicy\, koncertomania.pl\, rock3miasto.pl\, Projekt Events\, MetalRuleZ\, MetalSide\, Strefa Music Art.\, LupusUnleashed\, Trojmiasto.pl\, Szarpidrut PL\, Rock Rebelia – Niezależny Front Rockowy\, Metal Crush ‘zine\, Halkile\, Music Wolves
URL:https://podworko.art/event/tribute-to-seattle/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/02/428606623_928295739305963_21559761331004083_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240328T190000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240328T190000
DTSTAMP:20260625T012025
CREATED:20240309T093846Z
LAST-MODIFIED:20240309T093846Z
UID:5762-1711652400-1711652400@podworko.art
SUMMARY:Stand-up testy: Kołecki x Krajewski x Gadowski | Gdynia
DESCRIPTION:Trzech muszkieterów komedii swawolnej zaprasza na testy swoich nowych żartów. Kołecki\, Krajewski & Gadowski to mieszanka bardzo wybuchowa\, która w połączeniu zapewni wam niesamowicie śmieszny wieczór. Premierowe teksty oraz kameralna atmosfera czyli stand-up saute w najlepszym wydaniu.\nCałość poprowadzi trójmiejski duet Natan & Waber.\n\nTestować żarty będą:\nBłażej Krajewski\nTomek Kołecki\nDarek Gadowski\n————————–\n* Zakaz nagrywania występów.\n* Występ dla osób powyżej 16. roku życia.\n* Osoby przeszkadzające zostaną wyproszone z imprezy bez możliwości ubiegania się o zwrot należności za biletów\n\nBilety: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/121374/Gdynia/B%C5%82a%C5%BCej+Krajewski%2C+Darek+Gadowski%2C+Tomek+Ko%C5%82ecki+-+testy+nowych+%C5%BCart%C3%B3w/?fbclid=IwAR2BYLwjkBwPRn5FS2EfgF7djRuT3TCI4qNB1r4asfevagPo_2OUaK2O4OY
URL:https://podworko.art/event/stand-up-testy-kolecki-x-krajewski-x-gadowski-gdynia/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/03/428409358_960867372065144_2074478562656410884_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240323T210000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240323T210000
DTSTAMP:20260625T012025
CREATED:20240318T191718Z
LAST-MODIFIED:20240318T191718Z
UID:5768-1711227600-1711227600@podworko.art
SUMMARY:AFTER CIAŁO
DESCRIPTION:23 marca od 21:00 w Gdyńskim Podwórku.art / Kultowej Scenie UCHO w ramach wydarzenia CIAŁO!\n\nZanurz się w energetycznych dźwiękach akustycznego bębna wplecionego w rytmy organic\, etno\, deep minimal. Na specjalnie przygotowanej strefie do tańczenia boso\, wyłożonej miękkimi dywanami poczuj połączenie w tańcu z muzyką i swoim ciałem.\n\nBilety:\n– dla uczestników warsztatów CIAŁO – free\n– pozostali:\ndo 22:00 – 20pln\npo 22:00 – 30pln \nCo Was czeka: \n\n* strefa do tańczenia boso\n* gorące slajsy od Ogniem i Piecem\n* deco by made in HOLA\n\n\n\nA to Wszytskop od dowództwem:\ndj FRESH\nhttps://soundcloud.com/djfresh-4\ndj dRwal\nhttps://soundcloud.com/drwaldj\ndj Hamer\n\n\n\nDo zobaczenia!
URL:https://podworko.art/event/after-cialo/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/03/430847354_944102174391066_6386303077688732328_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240323T100000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240324T210000
DTSTAMP:20260625T012025
CREATED:20240307T132803Z
LAST-MODIFIED:20240307T132803Z
UID:5759-1711188000-1711314000@podworko.art
SUMMARY:FESTIWAL CIAŁO
DESCRIPTION:WARSZTATY WIELOWYMIAROWEGO POŁĄCZENIA Z CIAŁEM\n\nPSYCHEDELIC BREATH | TANTRA | ART MEDYTACJA | FIZJOLOGIA TRAUM | CIAŁO SACRUM – CEREMONIA UZDRAWIANIA SEKSUALNOŚCI MASAŻ DŹWIĘKIEM |\nNOWOCZESNA MEDYCYNA | AUTOMASAŻ\n\n\n21 marca – czwartek\nsekretna ceremonia połączenia z wodami Matki Ziemi i rozpalenie ognia CIAŁA\nInformacje o miejscu i godzinie ceremonii otrzymają ci\, którzy do 16 marca kupią 2 dniowy bilet na wydarzenie Ciało a w treści przelewu wpiszą adres e-mail\, na który chcieliby dostać wiadomość.\n22 marca – piątek\nGaleria Punkt św. Piotra 17 Gdynia\n19:00 vernissage fotografii Klaudii Khan ​\nafter party – Fyrtel\n– WARSZTATY CIAŁO –\n23 marca – SOBOTA- Podwórko.art\n10:00 otwarcie CIAŁA – ceremonia cacao\n11:00 Ciało wie- fizjologia traumy\n13:30-15:00 przerwa lunchowa\n15:00 samodotyk – automasaż ​\n16.30 PSYCHEDELIC BREATH\n18:00 CIAŁO SACRUM – Ceremonia Uzdrowienia Seksualności\n\n24 marca – NIEDZIELA – Podwórko.art\n10:00 wykład z seksuologiem\n11:00 nowoczesna medycyna w oparciu o pracę ze świadomością i podświadomością\n13:30-15:00 przerwa lunchowa\n15:00 Art Medytacja\n17:00 Tantra ​\n19:00 masaż dźwiękiem koncert na misach tybetańskich\n\n* program wydarzenia może ulec zmianie\n* warsztaty odbywać się będą w strefie – bez obuwia- gdzie siedzieć będzie można na dywanach i pufach\, możesz zabrać ze sobą kocyk\, poduszkę by wygodniej spędzić ten czas\n* posiłki i napoje nie są włączone w cenę wydarzenia\n* wydarzenie dla osób pełnoletnich\n\n\n\nbilety do kupienia na stronie (tylko 90 miejsc)\nhttps://www.kupbilecik.pl/…/Cia%C5%82o+-+warsztaty…/
URL:https://podworko.art/event/festiwal-cialo/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/03/429812817_941263148008302_6867953958211636979_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240322T200000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240322T200000
DTSTAMP:20260625T012025
CREATED:20240225T203022Z
LAST-MODIFIED:20240225T203022Z
UID:5727-1711137600-1711137600@podworko.art
SUMMARY:ŁYDKA GRUBASA+TALO GERHARD
DESCRIPTION:
URL:https://podworko.art/event/lydka-grubasatalo-gerhard/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/02/415224475_909334637221292_7941476860213191744_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240316T200000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240316T200000
DTSTAMP:20260625T012025
CREATED:20231106T110810Z
LAST-MODIFIED:20231120T094722Z
UID:5540-1710619200-1710619200@podworko.art
SUMMARY:Orgasmatron\, 4Szmery
DESCRIPTION:Drodzy Przyjaciele!\nZ przykrością informujemy\, że jesteśmy zmuszeni z przyczyn technicznych przenieść koncert w Gdyni na wiosnę. Nowy termin to 16 marca 2024. Liczymy na Waszą wyrozumiałość. Mamy jednocześnie pełną świadomość\, że mogliśmy naszą decyzją pokrzyżować Wasze plany\, ale w zaistniałej sytuacji nie możemy postąpić inaczej. Bilety zachowują ważność. Jeśli chcecie je zwrócić – prosimy o kontakt z bileterią. \n_____ \nROCK GIANTS TRIBUTE PARTY to niezapomniany wieczór przy muzyce gigantów rocka\, takich jak AC/DC czy MOTÖRHEAD w wykonaniu najlepszych polskich tribute bandów. \nORGASMATRON \nMuzyczny kolektyw\, hołdujący twórczości legendy rock’n’rolla – Lemmiego Kilmistera i Motörhead. Złożony ze znakomitości polskiej sceny rockowo-metalowej. Obecnie zespół tworzą muzycy Acid Drinkers (Titus)\, Flapjack (Maciej Jahnz)\, Turbo (Wojciech Hoffman)\, Titus Tommy Gunn (Michał „Mike D” Dolski) i Ceti (Piotr Szpalik). \nSami o sobie: \n„Zebraliśmy się w tak zacnym gronie\, żeby pokłonić się gigantowi\, aby oddać hołd facetowi\, który z gatunku muzycznego\, którym jest rock‘n’roll\, zrobił sobie sposób na życie. Zrobił to uczciwie\, szczerze i konsekwentnie. W normalnych warunkach ludzie potrafią uczcić swoich bohaterów minutą ciszy\, ale nie my… nie minutą\, ale kolejnymi godzinami Cholernego Łomotu!”. \n4 SZMERY \nZespół powstał w 1998 roku jako klasyczny tribute band\, którego celem była popularyzacja muzyki australijskiej legendy – AC/DC. W ciągu 25 lat swojej działalności dał się poznać jako brawurowy wykonawca kompozycji AC/DC z całego okresu twórczości. \n  \nBilety: 80 zł (I pula) / 90 zł (II pula) / 100 zł (w dniu koncertu)\nDostępne: kupbilecik.pl
URL:https://podworko.art/event/xmass-rock-giants-tribute-party-orgasmatron-4szmery/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2023/11/404434144_884861773355695_4810993188297792167_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240315T210000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240315T210000
DTSTAMP:20260625T012025
CREATED:20240304T201849Z
LAST-MODIFIED:20240304T201849Z
UID:5755-1710536400-1710536400@podworko.art
SUMMARY:21 Urodziny Sceny UCHO - Indie Night Party
DESCRIPTION:Bo na początku było UCHO…\nA Muzyczna Scena UCHO stała się dla wielu drugim domem…\nI tak już od… 21 lat.\n\n\n\nDokładnie tak Muzyczna Scena UCHO kończy w tym roku  wiosen. I z tej okazji\, bo jakże mogłoby być inaczej\, zapraszamy was na coroczne INDIE NIGHT PARTY \n\nSTART: 21:00\n\nBilety – zakup w dniu imprezy:\nLISTA FB – ‘wezmę udział’ – 10 zł do 22: 00\,\nPOZA LISTĄ – 20 zł przez całą noc\nLISTĘ FB ZAMYKAMY W DNIU IMPREZY O 20:00!\n\nNie ma co zwlekać\, tyko trzeba ‘wziąć udział’ \n\nMuzyka:\nnajlepsze kawałki ostatnich dziesięcioleci \nI to wszystko w wykonaniu: DJ Adama Czajkowskiego \n\nCo więcej pozostaje? Zapisujcie datę\, szykujcie nastroje\, bo to będą najlepsze 21-wsze urodziny jakie widziała Gdynia!
URL:https://podworko.art/event/21-urodziny-sceny-ucho-indie-night-party/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/03/428497491_701628405459152_3118298322072748942_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240309T180000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240309T180000
DTSTAMP:20260625T012025
CREATED:20231220T082611Z
LAST-MODIFIED:20231220T084742Z
UID:5667-1710007200-1710007200@podworko.art
SUMMARY:Punk Fest Tour: Gaga/Zielone Żabki i in.
DESCRIPTION:Punk Fest Tour 2024. Święto Punk Rocka w 12 miastach w Polsce! \nGalicja Productions prezentuje Punk Fest Tour 2024 – wydarzenia\, które już na stałe wpisały się w kalendarz punkrockowych imprez w Polsce. To prawdziwa gratka dla wszystkich fanów starego\, dobrego punk rocka\, którzy będą mieli okazję zobaczyć na żywo klasyczne zespoły\, od lat cieszące się kultowym statusem wśród miłośników tego gatunku. \nPunk Fest to największa cykliczna impreza skierowana do fanów gatunku w Polsce. W marcu 2024 roku\, w ramach festiwalu\, odbędzie się trasa koncertowa\, podczas której zespoły odwiedzą aż 12 miast (Lublin\, Warszawa\, Rzeszów\, Szczecin\, Gdynia\, Toruń\, Kraków\, Katowice\, Bielsko-Biała\, Poznań\, Wrocław i Opole). To wyjątkowa okazja\, aby na żywo doświadczyć energii i pasji\, jaką niosą ze sobą koncerty punkrockowe. \nOrganizatorzy z Galicja Productions są niezwykle związani z muzyką punkrockową i z wielką przyjemnością organizują to wydarzenie. “Jesteśmy fanami punk rocka od zawsze\, więc możecie być pewni\, że na Punk Fest Tour 2024 usłyszycie absolutną klasykę gatunku\, najlepsze zespoły i największe punkowe hity” – zapewniają. \nNie przegapcie tej wyjątkowej okazji\, aby przeżyć na żywo prawdziwy punk rock w najlepszym wydaniu. Punk Fest Tour 2024 to wydarzenie\, którego nie można przegapić! \nOtwarcie bram: 17:00\, start: 18:00 \nBilety: 80 zł (I pula) / 99 zł (II pula) / 120 zł (w dniu koncertu)\nDostępne: Ticketmaster\, eBilet\, Empik\, Going\, KupBilecik\nSieć sklepów EMPIK i MEDIA MARKT w całej Polsce
URL:https://podworko.art/event/punk-fest-tour-gaga-zielone-zabki-sexbomba-i-in/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2023/12/401008952_855921339654768_3925921079641032504_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240308T200000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240308T200000
DTSTAMP:20260625T012025
CREATED:20231220T072341Z
LAST-MODIFIED:20240120T182238Z
UID:5657-1709928000-1709928000@podworko.art
SUMMARY:ShataQS
DESCRIPTION:otwarcie bramki: 19:00\, start koncertu: 20:00 \n“Pokochać swoją drogę” to kolejna trasa koncertowa ShataQS z zespołem w składzie: Maciek Czemplik – gitara\, Bartek Chojnacki – kontrabas\, Dominik Klimczak i Sławek Berny – instrumenty perkusyjne\, Kasia Pakosa oraz Michał Rudaś – wokale wspierające. \nShataQS zaprasza słuchacza do zagłębienia się w treści utworów z płyt “Fenix”\, “WEDA” i “Mr. Mankind” oraz nowych kompozycji w trochę innej odsłonie. “Pokochać swoją drogę” to głęboka refleksja nad własną podróżą\, drogą\, którą się przeszło i drogą\, którą się idzie. Nie zawsze jest ona dla nas wygodna\, nie zawsze taka jaką chcielibyśmy\, aby była. \nCzasem to\, co budujemy\, rozsypuje się w pył\, czasem to\, na czym nam zależy\, oddala się od nas\, a to czego nie chcemy – lgnie i klei się do nas. Wykonujemy wiele pracy\, walczymy z przeciwnościami losu\, czasem trzymamy się kurczowo starego\, a czasem na siłę próbujemy coś zmienić\, aby w pewnej chwili odkryć\, a następnie zrozumieć\, że to\, co nam jest przeznaczone\, przybywa do nas w swoim własnym czasie\, w swojej własnej oryginalnej formie\, na własnych warunkach i płynie własnym rytmem\, tempem oraz bywa inne od tego\, czego wypatrujemy. \nStąd często\, kiedy do nas przychodzi\, nie rozpoznajemy go. Czasem przy całej pracy\, tej lekkiej i tej wymuszonej\, tej twórczej i tej bardzo przyziemnej\, istnieją prawa\, którym absolutnie należy się pokłonić i dać możliwość zaistnienia. To Weda i aby móc się na nią otworzyć\, trzeba zaufać jej znakom i poddać się jej nurtowi. Pokochanie swojej drogi to pokochanie swojej historii. Przyjęcie wszystkich zdarzeń bez znaczenia\, jakie były. Im więcej ukłonu wobec drogi\, jaką się przeszło\, tym więcej wiedzy\, narzędzi i mądrości z niej potrafimy czerpać. “Pokochać swoją drogę” to “Zaufać życiu”. \nBilety: 120 zł (w dniu koncertu 130zł)\nDostępne: KupBilecik\, Interticket
URL:https://podworko.art/event/shataqs/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2023/12/411491765_885365853051056_3436384584188483774_n-1.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240307T180000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240307T203000
DTSTAMP:20260625T012025
CREATED:20241216T104531Z
LAST-MODIFIED:20241216T104531Z
UID:6147-1709834400-1709843400@podworko.art
SUMMARY:PUNKY REGGAE live 2025
DESCRIPTION:PUNKY REGGAE live 2025 / GDYNIA \n07.03.2025 / piątek – godz. 18:00\nPodwórko.art (UCHO)\, ul. Św. Piotra 2\nFARBEN LEHRE + THE BILL + ZENEK KUPATASA + DE ŁINDOWS \n🔴 Cena biletów:\n100 PLN (przedsprzedaż do 31.12.2024)\n110 PLN (przedsprzedaż od 01.01.2025)\n120 PLN (dzień koncertu) \n🔴 Sprzedaż biletów / ONLINE: \n🌐 KUPBILECIK\nwww.kupbilecik.pl/imprezy/145451/Gdynia/Punky+Reggae+Live+2025 \n🌐 BILETYNA\nhttps://biletyna.pl/koncert/Punky-Reggae-live-2025/Gdynia \n🌐 E-BILET\nhttps://sklep.ebilet.pl/211387707509702755 \n🌐 TICKETMASTER\nwww.ticketmaster.pl/event/1070498189 \n🌐 BILETOMAT\nwww.biletomat.pl/bilety/punky-reggae-live-2025-gdynia-62604 \n🌐 STAGE 24\nhttps://stage24.pl/events/de-lindows-zenek-kupatasa-farben-lehre-the-bill-podworko-art-3650 \n✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯ \n👉FB Farben Lehre: www.facebook.com/farbenlehreofficial\n👉FB The Bill: www.facebook.com/thebillpunkrockband\n👉FB Zenek Kupatasa: www.facebook.com/zenek33\n👉FB De Łindows: www.facebook.com/delindows\n👉FB Podwórko.art: www.facebook.com/podworko.art\n___________________ \n✯✯✯ farben lehre ✯✯✯ \n🎼 Brawurowa i energetyczna formacja FARBEN LEHRE powstała we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu na bogatą dyskografię kapeli składa się 15 płyt studyjnych\, 6 DVD oraz liczne kompilacje. Od wielu lat zespół bardzo dużo koncertuje zarówno w Polsce\, jak i za granicą. Na swoim koncie płoccy muzycy mają występy u boku tak znaczących formacji jak the Exploited\, Die Toten Hosen\, New Model Army\, Toy Dolls\, U.K. Subs\, G.B.H.\, Vibrators czy Dritte Wahl. Od 2004 roku FARBEN LEHRE był pomysłodawcą oraz jednym z głównych wykonawców trasy koncertowej Punky Reggae live\, która rokrocznie odwiedzała kilkadziesiąt klubów w większości dużych polskich miast\, a w 2018 roku – po kilku latach przerwy – ponownie powróciła na polską mapę koncertową. \nŻywiołowe koncerty zawsze grane “na 100%”\, to bez wątpienia znak rozpoznawczy kapeli z Płocka. Od blisko dwudziestu lat zespół gra blisko sto koncertów rocznie i wciąż aktywnie udziela się na wielu scenach naszego kraju oraz poza jego granicami. W 2021 roku zespół świętował swoje 35 urodziny! Z tej okazji ukazały się takie jubileuszowe wydawnictwa jak: CD „Pieśni XX wieku”\, winyl+dvd „Akustycznie”\, winyl+cd-split „Farben Lehre & Sexbomba” oraz unikalna CD-kompilacja „Friends For Friends”\, na której 35 zaprzyjaźnionych kapel\, wykonuje własne wersje utworów FARBEN LEHRE. Natomiast w marcu 2023 roku ukazał się ostatni jak dotychczas studyjny album zespołu\, zatytułowany “Na zdrowie”\, zatem wiele utworów z tego krążka pojawia się w aktualnej setliście koncertowej. Nie da się zatem ukryć\, że wiecznie młody kwartet z Mazowsza absolutnie nie zwalnia tempa\, wciąż zaskakuje\, ma nowe pomysły i z nową energią podejmuje kolejne wyzwania na swojej muzycznej drodze! \nMuzyka FARBEN LEHRE jest energiczna\, melodyjna\, pełna radości grania i absolutnie wolna od kompleksów. Ostre\, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. Od samego początku płockiej kapeli przyświecało oraz wciąz przyświeca następujące motto:\n“Gramy dopóki sprawia nam to przyjemność\, dopóki mamy coś do powiedzenia\, dopóki starcza nam sił i dopóki to co robimy będzie komukolwiek potrzebne …” \n🎹 FARBEN LEHRE (skład):\nWojtek Wojda – wokal\, teksty\nKonrad Wojda – gitara\, wokal\nFilip Grodzicki – gitara basowa\nGerard Klawe – perkusja \n👉 FB: www.facebook.com/farbenlehreofficial\n👉 Strona oficjalna: www.farbenlehre.plocman.pl\n👉 YT: www.youtube.com/c/FarbenLehreOfficial\n👉 Forum FL: www.facebook.com/groups/128720613848739 \n🎬 Teledyski FARBEN LEHRE:\n🌐 ANIOŁY I DEMONY: www.youtube.com/watch?v=rjPP5iQnFQg\n🌐 PRZEBUDZENIE: www.youtube.com/watch?v=K6hf5tqI8zU\n🌐 SPODNIE Z GS-u: www.youtube.com/watch?v=g3g7BXEoz7o\n🌐 SAMO ŻYCIE: www.youtube.com/watch?v=DsssrbVgJTk\n🌐 NA ZDROWIE: www.youtube.com/watch?v=IEDwBQ4IlqQ\n🌐 FARBEN LEHRE: www.youtube.com/watch?v=_zv4atF7CcM\n🌐 ALI-BABA: www.youtube.com/watch?v=kSeUmKJ7tWk\n🌐 BELLA CIAO: www.youtube.com/watch?v=3-nVl7_8zqo\n🌐 STACJA WOLNOŚĆ: www.youtube.com/watch?v=rcpNzcUWfFg\n___________________ \n✯✯✯ the bill ✯✯✯ \n🎼 THE BILL powstał w 1986r w Pionkach z inicjatywy Kefira i Skóry. Pierwsze lata działalności\, to głównie próby\, koncerty na lokalnych scenach i…częste zmiany składu. Ostateczny skład zespołu z tego okresu\, to : Skóra\, Kefir\, Soko\, Mielony. W 1990 The Bill’a opuszcza Skóra\, a na wokalu jego miejsce zajmuje Soko. Zespół w składzie trzyosobowym zostaje zaproszony do Jarocina ’92 i zdobywa tam nagrodę publiczności. Fakt ten\, rozpoczyna kolejny etap działalności. Pojawia się pierwsza płyta “The Biut”. Jej sprzedaż zaskakuje wszystkich. W ciągu kilku tygodni\, sprzedaje się około 60.000 egzemplarzy. Zespół koncertuje\, zalicza kolejne festiwale jarocińskie\, przygotowując kolejne płyty. Pojawiają się: “Początek Końca” oraz “Sex and Roll”. Latem 1996 roku THE BILL nagrywa czwartą płytę “Daję Wam Ogień” i… zawiesza działalność na 8 lat. \nW 2004 roku kapela wraca na scenę i okazuje się\, że o niej nie zapomniano. Miejsce Soka\, grającego na basie zajmuje Maciek\, wokalistą zostaje Kefir\, który gra również na gitarze\, a za perkusją – bez zmian – zasiada Mielony. W 2007 roku ukazuje się piąta płyta “Niech Tańczą Aniołowie”. A zaraz po niej zespół wydaje archiwalny materiał z lat 1988-1990 zatytułowany “Lekcja Historii”. Rok 2009 rozpoczyna się dla The Bill’a udziałem w wielkiej trasie koncertowej “Punky Reggae Live”. Tu zespół poznaje Sebka\, gitarzystę zespołu Strajk. Pada propozycja wspólnego grania i od tej pory THE BILL to kwartet. W tym składzie nagrał materiał na siódmą płytę. “Historie Prawdziwe”\, która pojawiła się w 2009 roku. Jednocześnie firma Lou & Rocked Boys wydaje materiał archiwalny z lat 86-90. Płyta nosi tytuł “Lekcja Historii”. W 2010 roku odchodzi Maciek Stępień\, a rok później Robert “Mielony” Mielniczuk. Miejsce za bębnami zajmuje Artur “Artie” Woźniak a na basie Gerard Chodyra. Kolejne lata to ciągłe koncerty w salach klubowych i na festiwalach. W 2013 THE BILL wydaję płytę “8siem”. W tym samym roku pojawia się płyta the best\, wydana przez MTJ. Zaraz potem miejsce Sebka zajmuje Jędrek. W tym składzie zespół występuje na dużej scenie festiwalu Przystanek Woodstock 2014\, a zapis tego koncertu ukazuje się na płycie CD. Pod koniec wakacji 2014r. Polskę opuszcza Arti\, co oznacza kolejną zmianę w kapeli. Tym razem perkusistą The Billa zostaje Łukasz “Ringo” Nowak\, a skład uzupełnia w 2015r basista Ludomir “Ludek” Szymański. W tym czasie THE BILL ponownie\nstaje się kapelą “pionkowską”. Lata 2016-22 to liczne koncerty w klubach oraz na festiwalach rockowych min. Woodstock 2017\, Czochraj Bobra\, Izerbejdżan Punk Fest\, Rock Na Bagnie\, Cieszfanów. Zespół jest stałym gościem Punk-Festu\, największej punkowej imprezy w Polsce oraz cyklu koncertów Był Kiedyś Jarocin. \nW sierpniu 2022r. następuje kolejna zmiana składu. Miejsce Ludka zajmuje Tomasz „Zawada” Zawadzki\, a w listopadzie do składu wraca Artur „Artie” Woźniak. Rok 2023 przynosi kapeli kolejne koncerty i festiwale. Szczególnie intensywna okazuje się jego końcówka. The Bill gra wspólna trasę z KSU\, a zaraz potem wchodzi do studia by nagrać swoją dziesiątą płytę pt. ”The Kada”. Zawiera ona 10 utworów odnoszących się do ostatnich lat życia w Polsce. Płyta ukazuje się w kwietniu 2024r. nakładem MTJ. W lutym 2024r. kapela rusza w trasę Punky Reagge Live\, wspólnie z Farben Lehre i Leniwcem. Trasa odnosi spory sukces\, czego dowodem są wyprzedane bilety i tłumy na widowni. Lato tego roku również nie jest czasem odpoczynku. THE BILL bierze udział w 30 edycji Pol’and’Rock\, grając koncert zamykający Małą Scenę. Zaraz potem grupa udział w trzech koncertach festiwalu Rockowizna. Rok 2024 kończy drugą trasą z KSU\, podczas której promuje swoją ostatnią płytę… \n🎹 THE BILL (skład):\nKefir – wokal\, gitara\nJędrek – gitara\nZawad – gitara basowa\, wokal\nArtie – perkusja \n👉 FB: www.facebook.com/thebillpunkrockband\n👉 YT: www.youtube.com/@thebill1986 \n🎬 Teledyski THE BILL:\n🌐 CO JA TU ROBIĘ?: www.youtube.com/watch?v=s_5ZxxsG0zo\n🌐 ŚWINIE: www.youtube.com/watch?v=olqyyYywZuI\n🌐 NIECH TAŃCZĄ ANIOŁOWIE: www.youtube.com/watch?v=FosCx3nMzHk\n🌐 TO CO TERAZ: www.youtube.com/watch?v=qGlu_W5zAN4\n🌐 KIBEL (live): www.youtube.com/watch?v=mI2Ot4I3LMY\n🌐 PIOSENKA DLA ŻOŁNIERZA (live): www.youtube.com/watch?v=xTMwURawweE\n___________________ \n✯✯✯ zenek kupatasa ✯✯✯ \n🎼 ZENEK KUPATASA to jeden z najbardziej zapracowanych ludzi na polskiej scenie niezależnej. Od 1997 roku czynnie tworzy\, pisze piosenki i wydaje płyty własnym sumptem. Mając 15 lat założył zespół Kabanos\, któremu przewodził przez 21 lat. Obecnie tworzy pod własnym szyldem. Ma na koncie 10 solowych albumów – od metalowego walca w wymyślonym języku (“33”) po płytę dla dzieci na jednym motywie perkusyjnym (“Na Jedno Kopyto”). Ostatnie albumy są kwintesencją jego stylu: punk-metalowe\, motywujące hymny ze swoistą dla niego filozofią\, nieprzynależną twardo do żadnej konwencji\, a stawiającą na szczerość\, wrażliwość\, humor i wolność przekazu. Obecnie promuje drugą część concept albumu “Rezyliencja II – Jakie to jest piękne” poświęconego budowaniu odporności na otaczającą nas rzeczywistość i odzyskiwaniu utraconych sił. Na koncertach nigdy nie wiadomo\, co się wydarzy. Jego koncerty zawsze są otwarte na publikę\, gdzie kompletnie zaciera się granica między zespołem\, a publicznością. Wspomagają go w tym na scenie: gitarzysta Jurek Halapenio\, basista Włodek Bombel oraz perkusista Boguś Bambaryła. \n🎹 ZENEK KUPATASA skład:\nZenek Kupatasa – wokal\, gitara\nJurek Dostałsię-Halapenio – gitara\nWłodek Bombel-Świszczypała – bas\nBoguś Bambaryła – perkusja \n👉 Strona oficjalna: www.zenek33.pl\n👉 FB: www.facebook.com/zenek33\n👉 YT: https://www.youtube.com/@zenek \n🎬 Teledyski ZENEK KUPATASA:\n🌐 SŁONECZKO: www.youtube.com/watch?v=PwhLcjWlH5Q\n🌐 DZIECIAK: www.youtube.com/watch?v=1cqwWaPo_B4\n🌐 BUDZIK: www.youtube.com/watch?v=PwClw4Az4Z0\n🌐 ZIMNE OGNIE: www.youtube.com/watch?v=PhudeLlXAKw\n🌐 ZDROWO JEBNIĘTY: www.youtube.com/watch?v=5T16PG5lzhc\n🌐 ŚLIMAK: www.youtube.com/watch?v=Qf6F0WdrcF4\n🌐 JEDNOROŻEC: www.youtube.com/watch?v=_w7DtPxBElE\n🌐 ALEŚ PRZYPOMNIAŁ: www.youtube.com/watch?v=Ilul4xGdm04\n___________________ \n✯✯✯ de łindows ✯✯✯ \nZespół powstał w Katowicach w 2002 roku. Muzycy mają za sobą wiele koncertów\, zagranych w Polsce oraz w Czechach i na Słowacji. Z powodzeniem występowali na takich festiwalach\, jak: Przystanek Woodstock/Pol’and’Rock Festival (trzykrotnie)\, B-Festival\, Jarocin\, Punk Island (SK)\, Underground Fest (SK)\, Keltska Noc (CZ)\, Hajnówka Rock Festival\, Punk Fest czy Czad Festiwal\, gdzie zagrali obok Anti Flag\, the Offspring czy Billy Tallent. Od kilku edycji pojawiają się gościnnie na koncertach trasy Punky Regge Live. W ostatnich latach DE ŁINDOWS trzykrotnie wystąpili na “Pomarańczowej Trasie” zespołu Kult\, a w latach 2022-23 zagrali dwa koncerty na żywo w Antyradiu\, transmitowane na antenie. \nNajnowsza\, siódma płyta DE ŁINDOWS nosi tytuł “Pożar w burdelu”. Znajduje się na niej 15 nowych numerów\, które stanowią kwintesencję 20 lat grania zespołu. Jest to połączenie ostrych numerów z celnymi i dosadnymi tekstami\, takimi jak tytułowy “Pożar w burdelu” czy “Spacer w deszczu bomb”. Jednak panowie z DE ŁINDOWS nie byliby sobą\, gdyby nie podeszli z przymrużeniem oka do niektórych istotnych spraw społecznych. Dlatego na płycie znajdziecie historię Janusza z Onr-u\, który lubił jeździć na rowerze i kibola Dawida\, co po kresce był szczery\, a jednocześnie muzycy „skarżą się” publicznie\, bo nie chcą ich puszczać w Radio Maryja\, a tak właściwie są tu po to\, żeby popsuć Ci dzień. \nW tym wybuchowym\, energetycznym miksie agresywnych riffów i dających chwilę wytchnienia melodyjnych piosenek zespół czuje się najlepiej. Singlami promującymi płytę są “Nielegalna” oraz “Nie chcą nas puszczać w Radio Maryja”. Płytę\, jako bonus\, dopełniają dwa covery: “Spodnie z GS-u” (Farben Lehre) oraz “Codziennie” (Apatia). \n🎹 DE ŁINDOWS (skład):\nMarcin „Jagoda“ Jagodziński – wokal\nRadek „Morda“ Margasiński – gitara\, chórki\nPatryk „Bentol“ Bendkowski – gitara\, chórki\nPatryk „Maciak“ Maciak – gitara basowa\, chórki\nPrzemek „Krzysiak“ Krzisiński – perkusja \n👉 FB: www.facebook.com/delindows\n👉 Strona oficjalna: https://delindows.pl\n👉 YT: www.youtube.com/@DeLindows1 \n🎬 Teledyski DE ŁINDOWS:\n🌐 JANUSZ Z ONR-u: www.youtube.com/watch?v=v4nKHOFyomw\n🌐 NIELEGALNA: www.youtube.com/watch?v=mta80KKIomw\n🌐 TRAMWAJE: www.youtube.com/watch?v=oVdVqNxfT7o\n🌐 MAMY TYLKO SIEBIE: www.youtube.com/watch?v=bDQASCB06K8\n🌐 PARAWAN: www.youtube.com/watch?v=Yyqytl9Pl3E\n🌐 TRZYMAJ MNIE ZA RĘKĘ: www.youtube.com/watch?v=vkxntmBfMvs
URL:https://podworko.art/event/punky-reggae-live-2025-2/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/12/469957814_1128469872617749_8669614382599388114_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240303T190000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240303T190000
DTSTAMP:20260625T012025
CREATED:20231220T080832Z
LAST-MODIFIED:20231220T081001Z
UID:5663-1709492400-1709492400@podworko.art
SUMMARY:The O'Reillys and the Paddyhats\, The Rumpled
DESCRIPTION:The O’Reillys and the Paddyhats to wyjątkowa formacja\, która od lat nadaje irlandzkiemu folk punkowi świeże i nietuzinkowe oblicze. Gdziekolwiek się nie pojawi\, tam panuje dobry nastrój i kameralna atmosfera. Skoczne brzmienia\, mocarne gitary i wspólna pasja do głośnych imprez to składniki\, które niejednokrotnie doprowadzały żądnych bisu fanów do zdarcia gardeł. Występ siedmiu muzyków z zespołu jest jednym z tych\, którego nigdy nie zapomnisz! \nPodczas trasy po Polsce zespół odwiedzi 5 miast:\n28.02.2024 – Wrocław\, Stary Klasztor\n29.02.2024 – Lublin\, Studio im. Budki Suflera\n01.03.2024 – Zabrze\, CK Wiatrak\n02.03.2024 Poznań\, 2progi\n03.03.2024 – Gdynia\, Podwórko.art / Scena Ucho \nZespół The O’Reillys and the Paddyhats jest współczesnym przykładem tego\, jak niesamowity efekt można osiągnąć poprzez łączenie różnych instrumentów\, takich jak gitara elektryczna\, skrzypce oraz akordeon. Dla muzyków nie ma znaczenia czy swoje koncerty grają w dużym klubie\, czy w małym podziemnym pubie\, ponieważ wszystkie ich piosenki są wykonywane z niepohamowaną pasją i surową autentycznością\, zabierając publiczność w irlandzką podróż pełną opowieści\, historii i alkoholu. Gdy tylko The O’Reillys & the Paddyhats zaczną grać\, przeniesiesz się na chwilę do starego\, celtyckiego pubu i poczujesz napływ prawdziwego irlandzkiego folk punka w swojej głowie\, nogach i duszy! \nSupportem podczas całej trasy będzie The Rumpled\, a dodatkowo we Wrocławiu\, Zabrzu i Poznaniu zagra Prawda! \nThe Rumpled to zespół muzyczny\, który zyskał popularność dzięki swojej wyjątkowej mieszance folkowych i celtyckich brzmień. Grupa powstała we Włoszech i jest znana z energicznych występów na żywo\, które często łączą tradycyjną muzykę irlandzką\, szkocką i bretońską z nowoczesnymi elementami rocka i punka. \n\nBilety: 89 zł (I pula) / 99 zł (II pula) / 109 zł (w dniu koncertu)\nDostępne: bilety24\, eBilet oraz jako bilety kolekcjonerskie na IndependentMusicMarket.com
URL:https://podworko.art/event/the-oreillys-and-the-paddyhats-the-rumpled/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2023/12/402657122_855170286403715_2678499658171218027_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240302T190000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240302T190000
DTSTAMP:20260625T012025
CREATED:20231220T064142Z
LAST-MODIFIED:20231220T064142Z
UID:5654-1709406000-1709406000@podworko.art
SUMMARY:LED-ZEPPELIN by Zeppelinians
DESCRIPTION:otwarcie klubu: godz. 19:00\npoczątek koncertu: godz. 20:00 \nKoncert z muzyką legendarnej grupy LED ZEPPELIN w wykonaniu zespołu Zeppelinians\, który jest obecnie uznawany za jeden z najlepszych tego typu w Europie\, ponownie w Trójmieście. \nZeppelinians powstał z miłości do muzyki LED ZEPPELIN. Został założony w 2016 roku przez fanów oraz profesjonalnych muzyków. To czterech wyśmienitych instrumentalistów oraz wokalista Maksymilian Kwapień (finalista 9 edycji “The Voice of Poland”). Zeppelinians mają na koncie występy w Polsce\, jak i za granicą. Można ich było zobaczyć na takich festiwalach jak: \n* Gdańsk Tribute Festival 2017\n* Blues Festival Gdynia 2019\n* Alytus Blues Festival 2019 (Litwa)\n* Olecko Active Festival 2019\n* Otwock Blues Festival 2020\n* Docesna Festival – Zatec 2021 (Czechy)\n* International Blues Festival Bluesonalia – Konin 2021 \nDziałalność zespołu została dostrzeżona m.in. przez jednego z najbardziej znanych i najdłużej pracujących redaktorów Polskiego Radia – Piotra Kaczkowskiego\, za sprawą którego można było usłyszeć utwory LED ZEPPELIN w wykonaniu Zeppelinians na antenie Radiowej Trójki oraz Radia 3/5/7. Zespół gościł również kilkakrotnie na antenie Polskiego Radia Gdańsk i w innych rozgłośniach radiowych. \nZapraszamy na ponad dwugodzinne\, pełne pasji i niesamowitej energii przedstawienie. Jeśli jesteś fanem Zeppelinów – nie możesz tego przegapić. \n  \n\nBilety:\nPULA I – 70 zł (do 01.01.2024)\nPULA II – 90 zł (od 01.01.2024 do 02.03.2024)\nPULA III – 100 zł (02.03.2024 do godz. 17:00) \nDostępne w Salonach EMPIK\, Salonach muzycznych RIFF oraz:\n1. stage24.pl\n2. panbilet.pl\n3. kupbilecik.pl\n4. interticket.pl\n5. biletyna.pl\n6. goingapp.pl\n7. empikbilety.pl
URL:https://podworko.art/event/led-zeppelin-by-zeppelinians/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2023/12/410227314_854631293329332_4828202813099677058_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240301T180000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240301T180000
DTSTAMP:20260625T012025
CREATED:20231219T152453Z
LAST-MODIFIED:20240225T202415Z
UID:5646-1709316000-1709316000@podworko.art
SUMMARY:Punky Reggae live 2024
DESCRIPTION:Otwarcie bram: 17:00\, koncert: 18:00. \n  \nFARBEN LEHRE \nBrawurowa i energetyczna formacja\, powstała we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu na bogatą dyskografię kapeli składa się 14 płyt studyjnych\, 6 DVD oraz liczne kompilacje. Od wielu lat zespół bardzo dużo koncertuje zarówno w Polsce\, jak i za granicą. Na swoim koncie płoccy muzycy mają występy u boku tak znaczących formacji\, jak: the Exploited\, Die Toten Hosen\, New Model Army\, Toy Dolls\, U.K. Subs\, G.B.H.\, Vibrators czy Dritte Wahl. Od 2004 roku FARBEN LEHRE był pomysłodawcą oraz jednym z głównych wykonawców trasy koncertowej PUNKY REGGAE live\, która rokrocznie odwiedzała kilkadziesiąt klubów w większości dużych polskich miast\, a w 2018 roku – po kilku latach przerwy – ponownie\, z sukcesem\, powróciła na polską mapę koncertową. \nŻywiołowe koncerty\, zawsze grane “na 100%”\, to bez wątpienia znak rozpoznawczy kapeli z Płocka. Od blisko dwudziestu lat zespół gra blisko sto koncertów rocznie i wciąż aktywnie udziela się na wielu scenach naszego kraju oraz poza jego granicami. W 2021 roku świętował swoje 35. urodziny\, w związku z czym ukazało się kilka jubileuszowych wydawnictw\, takich jak: CD „Pieśni XX wieku”\, winyl+dvd „Akustycznie”\, winyl+cd-split „Farben Lehre & Sexbomba” oraz okazjonalna składanka CD “Friends For Friends”. Na początku marca 2023 roku światło dzienne ujrzał najnowszy\, premierowy album FARBEN LEHRE\, zatytułowany “Na zdrowie”\, a chwilę później ten sam krążek został wydany w postaci winyla. Z pewnością wiele nowych kawałków pojawi się w koncertowej setliście. Zatem kwartet z Mazowsza absolutnie nie zwalnia tempa i nieustannie idzie do przodu! \nMuzyka FARBEN LEHRE jest energiczna\, melodyjna\, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre\, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. Najważniejsze utwory to “Ali-Baba”\, “Anioły i demony”\, “Dobranoc”\, “Ferajna”\, “Handel”\, “Helikoptery”\, “Egoiści” “Judasz”\, “Kolory”\, “Manifest”\, “Matura”\, “Na zdrowie”\, „Nierealne ogniska”\, “Przebudzenie”\, “Samo życie”\, “Spodnie z GS-u”\, „Stacja Wolność”\, “Szeregowiec” czy “Terrorystan”. \nSkład:\nWojtek Wojda – wokal\, teksty\nKonrad Wojda – gitara\, wokal\nFilip Grodzicki – gitara basowa\nGerard Klawe – perkusja \n  \nTHE BILL \nZespół powstał w 1986 roku w Pionkach z inicjatywy Kefira i Skóry. Pierwsze lata działalności to głównie próby\, koncerty na lokalnych scenach i… częste zmiany składu. Ostateczny skład zespołu z tego okresu to: Skóra\, Kefir\, Soko\, Mielony. W 1990 THE BILL’a opuszcza Skóra\, a na wokalu jego miejsce zajmuje Soko. Zespół w składzie trzyosobowym zostaje zaproszony do Jarocina ’92 i zdobywa tam nagrodę publiczności. Fakt ten rozpoczyna kolejny etap działalności. Pojawia się pierwsza płyta – “The Biut”. Jej sprzedaż zaskakuje wszystkich. W ciągu kilku tygodni\, sprzedaje się około 60000 egzemplarzy. Zespół koncertuje\, zalicza kolejne festiwale jarocińskie\, jednocześnie przygotowując kolejne płyty. Pojawiają się: “Początek Końca” i “Sex and Roll”. Latem 1996 roku The Bill nagrywa czwartą płytę “Daję Wam Ogień” i… zawiesza działalność na 8 lat. \nW 2004 roku THE BILL wraca na scenę i okazuje się\, że o nim nie zapomniano. Miejsce Soka\, grającego na basie\, zajmuje Maciek. Wokalistą zespołu zostaje Kefir\, który gra również na gitarze. Za perkusją bez zmian zasiada Mielony. W 2007 roku ukazuje się piąta płyta – “Niech Tańczą Aniołowie”. A zaraz po niej zespół wydaje archiwalny materiał z lat 1988-1990 zatytułowany “Lekcja Historii”. \nRok 2009 rozpoczyna się dla THE BILL’a udziałem w wielkiej trasie koncertowej Punky Reggae Live. Tu zespół poznaje Sebka\, gitarzystę zespołu Strajk. Pada propozycja wspólnego grania i od tej pory THE BILL to kwartet. W tym składzie nagrał materiał na siódmą płytę. “Historie Prawdziwe”\, która pojawiła się w 2009 roku. Jednocześnie firma Lou Rocked Boys wydaje materiał archiwalny z lat 86-90. Płyta nosi tytuł “Lekcja Historii”. W 2010 roku odchodzi Maciek Stępień\, a rok później Robert “Mielony” Mielniczuk. Miejsce za bębnami zajmuje Artur “Artie” Woźniak\, a na basie Gerard Chodyra. Kolejne lata to ciągłe koncerty w salach klubowych i na festiwalach. W 2013 THE BILL wydaję płytę “8siem”. W tym samym roku pojawia się płyta the best\, wydana przez MTJ. Zaraz potem miejsce Sebka zajmuje Jędrek. W tym składzie zespół występuje na dużej scenie festiwalu Woodstock 2014. Zapis tego koncertu ukazuje się na CD. \nPod koniec wakacji 2014 następuje kolejna zmiana składu. Tym razem perkusistą THE BILL’a zostaje Łukasz “Ringo” Nowak\, a skład uzupełnia w 2015 roku basista Ludomir “Ludek” Szymański. Zespół THE BILL to znowu kapela “pionkowska”. Lata 2016-22 to liczne koncerty w klubach oraz na festiwalach rockowych\, m.in. Woodstock 2017\, Czochraj Bobra\, Izerbejdżan Punk Fest\, Rock Na Bagnie\, Cieszfanów. Zespół jest stałym gościem Punk Festu\, największej punkowej imprezy w Polsce oraz cyklu koncertów Był Kiedyś Jarocin. \nSkład:\nKefir – wokal\, gitara\nJędrek – gitara\nZawad – gitara basowa\, wokal\nArtie – perkusja \n  \nLENIWIEC \nGra melodyjną\, czadową mieszankę rocka\, reggae\, ska\, folku i punka\, wzbogaconą dźwiękami\, akordeonu i puzonu. Dochodzą do tego zazwyczaj zaangażowane\, ale czasem też zupełnie niepoważne\, teksty. Muzyka w ich wykonaniu to nie tylko mocne hasła o sprawach\, które uważają za słuszne i ważne\, ale też zabawa\, dowcip i humor. \nW maju 2001 ukazała się debiutancka płyta zespołu zatytułowana „Z tarczą lub na tarczy”. Po wysłuchaniu tego materiału Jurek Owsiak zaprosił LENIWCA na Przystanek Woodstock. Występ na tym festiwalu był dla muzyków wydarzeniem niezapomnianym\, jednak muzycy ciepło wspominają każdy z zagranych koncertów\, nawet te małe\, zwłaszcza grane w miejscach tak dziwnych\, jak więzienie\, basen miejski czy tama przeciwpowodziowa. Od występu na Przystanku Woodstock i wydania pierwszego materiału\, działalność LENIWCA nabrała dużego tempa. Zespół zagrał ponad 900 koncertów w 9 krajach\, grając z największymi gwiazdami i legendami sceny punk-rockowej. Kapela jest zapraszana na największe festiwale punk-rockowe w Europie: Puntala (Finlandia)\, Antifest (Czechy)\, Punk am Ring (Niemcy). \nW latach 2003 i 2004 pojawiły się kolejne płyty: „Uprzedzenia” oraz „Crazy Bros”. Ta ostatnia ukazała się także w Czechach. Dotychczas utwory LENIWCA znalazły się na ponad trzydziestu składankach (również zagranicznych). Rok 2008 i 2009 to\, kultowa wśród miłośników alternatywnych brzmień\, trasa Punky Reggae Live. Wraz z grupami Farben Lehre\, Koniec Świata i Tabu zespół LENIWIEC gra prawie 50 koncertów w największych miastach w Polsce. \nW marcu 2008 ukazała się płyta „Reklamy na niebie”\, następnie „Droga” (2011)\, a kolejnym krążkiem okazał się wyjątkowy i unikalny album LENIWCA\, zatytułowany “Rozpaczliwie wolny – Piosenki Edwarda Stachury”. Jak dotychczas\, ostatnim wydawnictwem firmowanym przez jeleniogórską formację jest studyjny album „Raj”\, który ukazał się jesienią 2016 roku i został świetnie przyjęty przez rodzimych krytyków muzycznych. \nMuzyka LENIWCA to bardzo melodyjne kompozycje\, nieustannie młodzieńcza brawura\, pełne energii brzmienie\, wzbogacone o kobiecy wokal\, gitarę solową\, saksofon\, puzon\, akordeon i trąbkę. \nSkład:\nKarolina „Lola” Mielniczyn – wokal\, sax\nZbigniew “Mucha” Muczyński – wokal\, gitara\nPaweł “Cyna” Nykiel – puzon\, akordeon\, chórki\nPaweł „Rusek” Wrocławski – gitara\nWojciech „Winial” Wiktorski – bas\, chórki\nDawid Leszczyk – perkusja \nDE ŁINDOWS \nZespół powstał w Katowicach w 2002 roku. Muzycy mają za sobą wiele koncertów\, zagranych w Polsce oraz w Czechach i na Słowacji. Z powodzeniem występowali na takich festiwalach\, jak: Przystanek Woodstock/Pol’and’Rock Festival (trzykrotnie)\, B-Festival\, Jarocin\, Punk Island (SK)\, Underground Fest (SK)\, Keltska Noc (CZ)\, Hajnówka Rock Festival\, Punk Fest czy Czad Festiwal\, gdzie zagrali obok Anti Flag\, the Offspring czy Billy Tallent. Od kilku edycji pojawiają się gościnnie na koncertach trasy Punky Regge Live. W ostatnich latach DE ŁINDOWS trzykrotnie wystąpili na “Pomarańczowej Trasie” zespołu Kult\, a w latach 2022-23 zagrali dwa koncerty na żywo w Antyradiu\, transmitowane na antenie. \nNajnowsza\, siódma płyta DE ŁINDOWS nosi tytuł “Pożar w burdelu”. Znajduje się na niej 15 nowych numerów\, które stanowią kwintesencję 20 lat grania zespołu. Jest to połączenie ostrych numerów z celnymi i dosadnymi tekstami\, takimi jak tytułowy “Pożar w burdelu” czy “Spacer w deszczu bomb”. Jednak panowie z DE ŁINDOWS nie byliby sobą\, gdyby nie podeszli z przymrużeniem oka do niektórych istotnych spraw społecznych. Dlatego na płycie znajdziecie historię Janusza z Onr-u\, który lubił jeździć na rowerze i kibola Dawida\, co po kresce był szczery\, a jednocześnie muzycy „skarżą się” publicznie\, bo nie chcą ich puszczać w Radio Maryja\, a tak właściwie są tu po to\, żeby popsuć Ci dzień. \nW tym wybuchowym\, energetycznym miksie agresywnych riffów i dających chwilę wytchnienia melodyjnych piosenek zespół czuje się najlepiej. Singlami promującymi płytę są “Nielegalna” oraz “Nie chcą nas puszczać w Radio Maryja”. Płytę\, jako bonus\, dopełniają dwa covery: “Spodnie z GS-u” (Farben Lehre) oraz “Codziennie” (Apatia). \nSkład:\nMarcin „Jagoda“ Jagodziński – wokal\nRadek „Morda“ Margasiński – gitara\, chórki\nPatryk „Bentol“ Bendkowski – gitara\, chórki\nPatryk „Maciak“ Maciak – gitara basowa\, chórki\nPrzemek „Krzysiak“ Krzisiński – perkusja \nBilety: \n80 zł (przedsprzedaż do 31.12.2023)\n90 zł (przedsprzedaż od 01.01.2024)\n100 zł (w dniu koncertu) \nDostępne:  Interticket \nUWAGA!\nRezerwacja TELEFONICZNA biletów w cenie przedsprzedaży (80 PLN) – tel. 665 823 666 \nRezerwacja MAILOWA biletów w cenie przedsprzedaży (80 PLN). W mailu proszę podać: imię nazwisko\, miasto koncertu i ilość biletów na adres mailowy: kalina.k666@wp.pl
URL:https://podworko.art/event/punky-reggae-live-2024/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2023/12/412451644_903993971089096_1820967605016553714_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240225T180000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240225T180000
DTSTAMP:20260625T012025
CREATED:20240120T181509Z
LAST-MODIFIED:20240120T181509Z
UID:5703-1708884000-1708884000@podworko.art
SUMMARY:ARMIA zagra pierwszą płytę! Official Event!
DESCRIPTION:ARMIA zagra pierwszą płytę! – Trasa 2024\n25.02 Gdynia – Podwórko art / Scena Ucho\nBilety: 99 PLN – w sprzedaży na www.LiveNation.pl \nOtwarcie drzwi: 18:00 \nW 2024 roku zespół Armia będzie obchodził 40-lecie obecności na scenie. Z tej okazji planowana jest trasa koncertowa\, podczas której zespół wykona w całości swoją pierwszą płytę.\nZespół Armia powstał w wyniku zetknięcia się trzech osobowości polskiej niezależnej sceny lat osiemdziesiątych: Tomasza Budzyńskiego (Siekiera)\, Roberta Brylewskiego (Brygada Kryzys\, Izrael) i filozofa Sławomira Gołaszewskiego. Do tej pory zespół wydał kilkanaście płyt\, z czego wydana w 1990 roku „Legenda” zaliczana jest do klasyki polskiej muzyki rockowej. Ale to na pierwszej płycie z ikonicznym Indianinem na okładce\, wykrystalizował się oryginalny i jedyny w swoim rodzaju styl i brzmienie zespołu. Takie utwory jak „Niewidzialna Armia”\, „Zostaw to” czy „Hejszarawiara” są wizytówką tej płyty. Po latach znów będzie można usłyszeć je na żywo.
URL:https://podworko.art/event/armia-zagra-pierwsza-plyte-official-event/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/01/420147702_777365861103419_6707227154952611475_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240224T180000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240224T180000
DTSTAMP:20260625T012025
CREATED:20231206T090648Z
LAST-MODIFIED:20240204T153740Z
UID:5619-1708797600-1708797600@podworko.art
SUMMARY:Hunter
DESCRIPTION:Zawsze staraliśmy się robić tak\, żeby nasze trasy odzwierciedlały w jakiś sposób rzeczywistość w której żyjemy. Tak\, żeby – oprócz oczywiście zabawy\, można było przy okazji zwrócić uwagę na rzeczy naszym zdaniem jej wymagające. A przy okazji wyrzucić z siebie frustrację i stres\, które powodują. I dotyczyło to zarówno doboru utworów\, jak i czasem scenografii\, a na tytule kończąc. I skoro już jesteśmy przy tytule to pozwólcie\, że ogłosimy go nieco później. Idą zmiany i może za kilka miesięcy jeszcze bardziej podkreśli się to\, co chcemy przekazać. Ale niezależnie od tego walka trwa. I o ile w kwestii naszej wojny polsko-polskiej powiało nieco optymizmem i szansą na pojednanie\, to na świecie powstają kolejne konflikty. Zmienią się więc także i utwory na trasie. W tej chwili pracujemy nad tym\, żeby zagrać Wam także w końcu coś nowego. I mamy nadzieję\, że zrobimy to w obu wersjach – akustycznej i elektrycznej. Ale sięgniemy także do utworów dawno niegranych. Mamy nadzieję\, że ich dobór przypadnie Wam do gustu. Bardzo się cieszymy na samą myśl o tej trasie\, bo i tak\, koniec końców\, najważniejsze w tym wszystkim jest to\, żebyśmy znowu się spotkali\, zatańczyli\, powrzeszczeli i wspólnie odstresowali. \nSzczegóły będziemy z czasem podawać. Naszych Gości systematycznie ujawniać.\nA póki co czekamy z niecierpliwością i oczywiście Wszystkich SERDECZNIE ZAPRASZAMY! \notwarcie bram: 18:00\nsupport: 19:00\nHunter: 20:00 \nBilety: 79 zł (I pula) / 89 zł (II pula) / 99 zł (w dniu koncertu)\nDostępne: Interticket.pl
URL:https://podworko.art/event/hunter-2/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2023/12/TRASA-FB-wiosna-2024-bileterie-4.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240223T200000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240223T200000
DTSTAMP:20260625T012025
CREATED:20231127T104424Z
LAST-MODIFIED:20231127T104424Z
UID:5604-1708718400-1708718400@podworko.art
SUMMARY:Spięty
DESCRIPTION:Koncert w ramach trasy koncertowej promującej „Heartcore” – trzeci solowy album Huberta ”Spiętego” Dobaczewskiego\, gitarzysty\, wokalisty i autora tekstów\, znanego z wieloletnich występów z zespołem LAO CHE. Po płytach “Antyszanty” i “Black Mental”\, Spięty po raz kolejny wyznaczył sobie nowy muzyczny i tekstowy kierunek\, który może zaskoczyć swoją intymnością niejednego słuchacza. Premiera nowej płyty miała miejsce 20 października 2023 roku. \nArtysta koncertuje z zespołem w składzie: \nSpięty – wokal\, gitara\nBartek Kapsa – perkusja\, sampler\nMikołaj Zieliński – bas\, klawisze\nPatryk Kraśniewski – klawisze \nBilety: 79 zł (przedsprzedaż) / 89 zł (w dniu koncertu)\nDostępne: Interticket
URL:https://podworko.art/event/spiety/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2023/11/402652954_716240640554316_5835444979449800753_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240218T190000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240218T190000
DTSTAMP:20260625T012025
CREATED:20231106T104322Z
LAST-MODIFIED:20240204T152558Z
UID:5533-1708282800-1708282800@podworko.art
SUMMARY:[NOWY TERMIN] Vavamuffin
DESCRIPTION:Z przykrością informujemy\, że z powodu choroby zespołu koncert Vavamuffin zaplanowany na 16 grudnia nie odbędzie się. Nowy termin koncertu to 18 lutego 2024. Bilety zakupione na koncert grudniowy zachowują ważność. Można je również zwracać w punkcie zakupu (sieć Interticket). \nPoniżej publikujemy oświadczenie zespołu: \nWitajcie\, mamy dziś dla Was niestety bardzo słabą wiadomość. W miniony weekend dopadł nas w trasie covid i to dopadł nas hurtowo\, co niestety nie pozwoli nam zagrać w ten weekend koncertów w Warszawie i Gdyni. Pracujemy już nad nowymi datami\, o których Was poinformujemy najszybciej\, jak tylko będzie to możliwe. Będziemy Was również informować o tym\, co ewentualnie zrobić z kupionymi już biletami… Jest nam mega przykro\, że tak się sprawy potoczyły\, ale to niestety już siła wyższa… \n_____ \n  \nVavamuffin powraca na klubowy szlak! \nPo bardzo długiej przerwie\, kiedy zespół można było spotkać głównie na festiwalach\, nadszedł wyczekiwany moment powrotu do korzeni\, czyli na klubowe sceny! Już tej zimy\, gdy na zewnątrz szaro i ponuro\, Vavamuffin będzie przemierzać polskie i europejskie drogi\, dbając o to\, żeby odrobina tej radości dotarła do Was wszystkich. Start w Gorzowie. Następne przystanki to Berlin\, Słubice\, Lublin\, Śląsk i Wybrzeże. Oczywiście nie obejdzie się bez koncertu w Warszawie. Jak co roku Vava zagra też podczas finału WOŚP – tym razem w Cardiff i Taunton! Finisz we Wrocławiu. \nCo do setlisty – będzie kilka niespodzianek! Ale o tym już wkrótce. \nTakże\, nie zwlekajcie z zakupem biletów\, bo wiecie że takie okazje nie zdarzają się często. \nTo co\, z kim widzimy się podczas TURLAJ TOUR? \n  \nBilety: 69 zł (przedsprzedaż) / 79 zł (w dniu koncertu)\nDostępne: Interticket
URL:https://podworko.art/event/vavamuffin/
ATTACH;FMTTYPE=image/png:https://podworko.art/wp-content/uploads/2023/11/Vavamuffin_FB31-1.png
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240217T180000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240217T180000
DTSTAMP:20260625T012025
CREATED:20231220T074311Z
LAST-MODIFIED:20240120T175601Z
UID:5660-1708192800-1708192800@podworko.art
SUMMARY:Go! On Stage - eliminacje + koncert Blenders
DESCRIPTION:Projekt Go! On Stage stawia na promocję nowych twarzy oraz trendów w polskiej muzyce. Wszystko to połączone z koncertami gwiazd rodzimej sceny muzycznej. \nPierwszym przystankiem na mapie Go! On Stage jest gdyńskie Podwórko.art | Scena Ucho. Już 17 lutego usłyszycie tam pierwsze 5 zakwalifikowanych projektów\, natomiast gwiazdą eliminacji będzie zespół Blenders! \nOtwieramy bramy o 17:30.\nStart o godzinie 18:00. \n  \nBilety dostępne tutaj:\nhttps://sklep.ebilet.pl \n69 zł (do 31.12.2023)\n79 zł (do 16.02.2024)\n89 zł (w dniu koncertu) \n  \nChcesz wystąpić na jednej z pięciu scen Go! On Stage Festival\, dając sobie tym samym szansę na wygranie kontraktu płytowego? \nWejdź na stronę goonstage.pl i uzupełnij formularz zgłoszeniowy!\nhttps://goonstage.pl/
URL:https://podworko.art/event/go-on-stage-eliminacje-koncert-blenders/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2023/12/410239967_122109426398145684_7962938880794030708_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240210T140000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240210T140000
DTSTAMP:20260625T012025
CREATED:20231214T123437Z
LAST-MODIFIED:20240120T172833Z
UID:5629-1707573600-1707573600@podworko.art
SUMMARY:Kajak Jamboree 2024
DESCRIPTION:Zbliża się luty\, a to oznacza tylko jedno – KAJAK JAMBOREE 2024 !\nJeśli:\n1. Jesteś fanatykiem kajakarstwa\n2. Pół mieszkania masz zawalone wiosłami\, każdą wolną chwilę spędzasz na wodzie\n3. Twoi poza-kajakowi znajomi (jeżeli jeszcze takich masz) uciekają w popłochu\, gdy tylko rozpoczynasz zdanie od “a ostatnio na kajaku…”?\n4. Jakimś cudem jeszcze nic nie wiesz o kajakach i nigdy w nich nie siedziałeś/aś\nTo\, Kajak Jamboree to impreza właśnie dla Ciebie!\n10 lutego 2024 zbieramy się w przestrzeni Podwórko.art i Klub Muzyczny Ucho w Gdyni!\nZapraszamy na spotkanie z przyjaciółmi – i na wzajemne inspirowanie się przepięknymi historiami z wody\n\nDLA TWÓRCÓW:\nDo 4 lutego czekamy na wasze prace:\nFILMY: do 3 filmów przesłanych przez jedną osobę lub jeden przez kajakową organizację. Filmy nie mogą przekraczać 20min długości\, my jednak mocno sugerujemy przesyłanie filmów krótszych! Są zwykle lepiej przyjmowane przez publiczność Optymalny czas – około 5 minut.\nFilmy najlepiej nadesłać w formacie HD (1280×720) bądź full HD (1920×1080)\, preferowane pliki MP4.\nZDJĘCIA: Do konkursu można zgłosić maksymalnie 5 prac jednego autora. Nadesłane zdjęcia muszą spełniać minimalne wymagania techniczne do druku\, ponadto mogą zostać wykadrowane tak\, aby wypełniły całą powierzchnię wydruku. Zdjęcia drukowane będą w formacie 30×40 w rozdzielczości 400dpi.\nMEMY: Do konkursu można zgłosić maksymalnie 3 prace. Oczywiście o tematyce kajakowej\, oczywiście śmieszne\nWięcej informacji: https://kajakjamboree.pl/\nhttps://www.facebook.com/KajakJamboree\n\nDLA OGLĄDAJĄCYCH:\nNa Kajak Jamboree – poza oglądaniem wspaniałych filmów z rzeki – będzie też czas na kajakową biesiadę i środowiskową integrację – jak zwykle przepyszną zabawę!\n\nHARMONOGRAM FESTIWALOWEGO DNIA:\n14:00 START\n14:10 Bogusław „Boberek” Szymański – Film „CanoeAustralia’90 – „zapomniana wyprawa””\n15:27 PRZERWA 1\n15:50 Pierwszy blok konkursowy\n17:07 PRZERWA 2\n17:50 Drugi blok konkursowy\n19:09 PRZERWA 3\n19:40 Tomasz „Tomanek” Jakubiec – „I znowu ta Colca – 40 lat od wyprawy”\n20:10 zmiana prelegenta\n20:15 Helena Czerwińska-Drak – „Pierwsze koty za morze – odkrywanie Szkierów”\n20:45 zmiana prelegenta\n20:50 Mikołaj „Excel” Kubicki – „Grenlandia i kajaki?”\n21:20 Przygotowanie sceny i zakończenia\n21:25 Zakończenie i tombola\n22:00 Koncert Muzy Kajaka\n\nMuzyKajaka – chyba nikomu nie trzeba ich już przedstawiać. Zespół szturmem podbił serca polskich kajakarzy. Obecny jest z nami co roku na wielu imprezach. Ale dla Tych\, którzy jeszcze ich nie znają.\nZespół MuzyKajaka prezentuje głównie własne utwory o tematyce około kajakowej. Utwory zespołu utrzymane są w estetyce folkowo-rockowej zapewniającej dobrą zabawę oraz pewną dozę refleksji okraszonej prezentacją fotografii kajakowej wraz z tekstami piosenek zespołu zachęcającymi do wspólnego śpiewania.\nMuzyKajaka koncertuje aktywnie w całej Polsce\, ma na swym koncie koncerty na wielu ogólnopolskich oraz międzynarodowych spływach\, imprezach kajakowych\, szantowych oraz ogólnie wodniackich\, a także wszędzie tam\, gdzie poszukiwana jest dobra\, oryginalna muzyka.\nWięcej informacji o chłopakach: https://www.facebook.com/MuzyKajaka\nZespół MuzyKajaka stanowią:\nDawid Jeżak – akordeon\, gitara\nPiotr Krówka – gitara basowa\, śpiew\nMarcin Madzia – gitary\, śpiew\nPaweł Świderski – perkusja\, śpiew\n\nBILETY: https://podworkoart-bilety.interticket.pl/program/festiwal-filmow-kajakowych-kajak-jamboree-2024-9232?fbclid=IwAR0GfoL9CYU5uCjX9OdLh7IYYRR9SiRNEuU5rwVkx2DXtS9flWJmk6mujco\n\n40 PLN (do dnia 09.02 – do godziny 23:59)\n50 PLN (w dniu imprezy\, na bramce)\n25 PLN (w dniu imprezy\, od 21:00)\nDo zobaczenia w Gdyni w PODWÓRKO.art!
URL:https://podworko.art/event/kajak-jamboree-2024/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2023/12/401840905_826860876109819_64765458069000998_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240209T220000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240209T220000
DTSTAMP:20260625T012025
CREATED:20240121T195844Z
LAST-MODIFIED:20240202T205312Z
UID:5707-1707516000-1707516000@podworko.art
SUMMARY:Oops! We Did It Again w Gdyni
DESCRIPTION:Impreza\, na której Britney spotyka się z Beatką\, Katy Perry konkuruje z Rihanną\, a wokół tego my wywijamy hołubce do Brathanków. Ciągle polujemy też na bangery Taylor Swift\, żeby włączyć do plejlisty. \n\nGłośne śpiewanie jest nie tyle mile widziane\, ile potrzebne. \n\nGramy w Trójmieście od dawna\, jeśli ktoś nas nie kojarzy to mamy fanpejdża:\n FB: https://www.facebook.com/baywatchparties\n IG: http://www.instagram.com/baywatch_parties\n TT: Baywatchparties\n grupę Piękni Ludzie Baywatcha:\nhttps://www.facebook.com/groups/683179112157156\n oraz oficjalną plejkę wiszącą na Spoti:\nhttps://open.spotify.com/playlist/43daqOEnc2YogOHVdySV4c…\nLISTA FB – 15 zł do 23:00\, potem 20 zł\nPOZA LISTĄ – 25 zł przez całą noc\nLISTĘ FB ZAMYKAMY W DNIU IMPREZY O 20:00!\n#kolorowywiatr #shakeitoff #backstreetsback
URL:https://podworko.art/event/oops-we-did-it-again-w-gdyni-3/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/01/417476326_912743350854969_7688021586695254351_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240203T190000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240203T190000
DTSTAMP:20260625T012025
CREATED:20240120T174157Z
LAST-MODIFIED:20240120T174157Z
UID:5697-1706986800-1706986800@podworko.art
SUMMARY:PEJA |O.S.T.R. | ŚLIWA | PIH | NIZIOŁ | NOVY BRAND FEST 2 | GDYNIA |PODWÓRKO.art/UCHO
DESCRIPTION:NOVY BRAND FEST 2\, to kontynuacja Hip-Hopowej imprezy opartej na filarach kultury.\nPo sukcesie pierwszej edycji\, Novy z pleneru przenosi brzmienia do klubu. Artyści będą udostępniani stopniowo.\nZa dekami staną najlepsi DJ w kraju\, zaś za podbicia perkusji żywym instrumentem\, będzie odpowiedzialny Arkadiusz Namysłowski.\nBrzmi to zbyt pięknie? Ale tak będzie\nPrzygotujcie się na długie godziny z rapem na żywo!\nJest Hip Hop\, on wciąż żyje!\nZagrają:\nO.S.T.R.\nPIH\nPEJA\nŚLIWA\nNIZIOŁ \nZa dekami:\n DVJ RINK\n DJ HAEM\n DJ MICKEY\n\n Osoby niepełnoletnie\, które nie ukończyły 18 lat powinny mieć ze sobą pisemną zgodę opiekunów prawnych. Osoby\, które nie ukończyły 16 lat mogą wejść tylko z opiekunem prawnym lub osobą pełnoletnią pisemnie upoważnioną. Opiekun również musi posiadać bilet.\nZgoda do pobrania: http://ucho.com.pl/…/Zgoda-opiekuna-na-udzia%C5%82-w…\n Bilet upoważnia do jednorazowego wstępu na teren imprezy. Bilety należy kupować tylko w autoryzowanych punktach sprzedaży.\n\nBilety:\nI PULA – SOLD OUT\nII PULA – 109 PLN\nIII PULA – 119 PLN\nDostępne na: https://stage24.pl/events/novy-brand-fest-klub-ucho-1892
URL:https://podworko.art/event/peja-o-s-t-r-sliwa-pih-niziol-novy-brand-fest-2-gdynia-podworko-art-ucho/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/01/415054591_891343552994304_4634341296372686461_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240202T190000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240202T193000
DTSTAMP:20260625T012025
CREATED:20231214T125003Z
LAST-MODIFIED:20231214T160111Z
UID:5634-1706900400-1706902200@podworko.art
SUMMARY:The Syntetic (Człowiek Widmo)\, Filmy Klasy B
DESCRIPTION:Najbardziej oczekiwany powrót na polskie sceny koncertowe ogłasza The Syntetic aka Człowiek Widmo aka Miszcz Pawarotti! Już wkrótce ten charyzmatyczny i tajemniczy artysta spotka się z Wami w Klubie Podwórko.art / Scena Ucho. Tego nie można przegapić. Kto nie zna twórczości Syntetica\, ten nie wie\, co to sztuka przez największe SZ! \nNie czekaj – rezerwuj sobie wieczór\, kup bilet i przebieraj nóżkami! Będzie się działo jak jeszcze nigdy dotąd! \n  \nThe Syntetic (zwany też Miszcz Pawarotti lub Człowiek Widmo) \nJednoosobowy amatorski projekt muzyczny Dariusza Pakuły ze Świętochłowic. W swoich tekstach\, często chaotycznych i pełnych surrealistycznego humoru\, opowiada różne historie inspirowane m.in. baśniami i fantastyką naukową. Charakterystyczną cechą wokalu Pakuły jest jego silny śląski akcent\, jednak słownictwa z języka śląskiego używa sporadycznie (nudelkula\, ożarty). Jako tło muzyczne The Syntetic wykorzystuje stare przeboje synth popowe\, dance i techno. Swoje utwory nagrywał na kasetach magnetofonowych\, które były przekazywane między znajomymi. Po pewnym czasie ktoś umieścił próbki jego twórczość w internecie\, gdzie zdobyły popularność. Pakuła początkowo nie wierzył w swoją popularność\, był przekonany\, że znajomi drwią z niego. Przekonał się o niej dopiero\, gdy zaczął publicznie występować. Na swoim koncie ma występy m.in. w: Świętochłowicach\, Katowicach\, Poznaniu\, Warszawie\, Wrocławiu oraz Bytomiu. W 2007 roku wystąpił gościnnie na płycie “Gra?” zespołu El Doopa w utworze “Czarny niewolnik”. Od 2008 roku projekt działa pod nazwą Syntetic i tworzą go Miszcz Pawarotti i DJ 5:cet. \n  \nFilmy Klasy B \nTrio z Gdyni\, które daje czadu na basowym ukulele\, elektronicznej perkusji i gitarze podłączonej do vocodera. Nie są mu przy tym obce psychodeliczne smaczki\, kosmiczne brzmienia i rytmy disco. Śpiewa m.in. o robotach\, UFO\, gdyńskiej hali i pewnym ministrze obrony. \n  \nBilety: 35 zł (przedsprzedaż) / 50 zł (w dniu koncertu na bramce)\nDostępne: Goout.net\, Interticket
URL:https://podworko.art/event/the-syntetic-czlowiek-widmo/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2023/12/409933503_859064382586112_8813659647994851168_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240127T180000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240127T180000
DTSTAMP:20260625T012025
CREATED:20231220T062858Z
LAST-MODIFIED:20231221T151414Z
UID:5651-1706378400-1706378400@podworko.art
SUMMARY:Old Punk Rock
DESCRIPTION:Wpadajcie na Old Punk Rock! Na scenie aż sześć kapel – Czarny Bez\, Czerwień się Marysiu\, Czerwone Kościoły\, Defloracja\, Stan oskarżenia i Wara!. Line-up tego wieczoru jest gwarantem doskonałej balangi. Viva la punk! \n bilety: 60 zł (przedsprzedaż) / 70 zł (w dniu koncertu)\n dostępne: Interticket \n\nCzarny Bez \nCzarny Bez zaprasza w muzyczną podróż do czasów nieznanych lub zapomnianych opowieści o prasłowiańskiej duchowości\, zwyczajach i demonologii. Mocne metalowe riffy\, folkowy kobiecy głos z elementami białego śpiewu\, industrialna elektronika i przeszywająca perkusja to znak rozpoznawczy grupy. Stroje sceniczne w nurcie goth\, steam punk i dehumanizujące maski męskiej części zespołu nawiązują do alternatywnej historii kwartetu\, osadzonej w apokaliptycznym świecie\, gdzie po wielu kataklizmach i wojnach ludzie ponownie wracają do plemiennego ustroju\, bliskości z naturą i powrotu więzi międzyludzkich. To istny słowiański „Mad Max” w cybernetycznej epoce żelaza. Czarny Bez promuje swój album „Ludzie\, duchy\, bogi” (wyd. Via Nocturna 2022). \nCzarny Bez – Facebook \n\nCzerwień się Marysiu \nZespół powstał w 1985 roku\, założyli go kumple z jednej klasy TE w Opolu. Początki jak to zwykle jest były niełatwe\, każdy chciał grać coś innego. Po kilku latach kapela wypracowała swój własny styl. W maju 1989 roku została zaproszona do nagrania materiału w SSR w DS. Mrowisko w Opolu. Ostatni raz przed publicznością wystąpiła w auli WSP w maju 1990 roku. Skład zespołu\, który grał najdłużej\, stworzył swój styl i przetrwał do końca to: Robert Pakos (gitara basowa\, śpiew)\, Arkadiusz Fit (perkusja)\, Bogusław Rudziński (instrumenty klawiszowe)\, Paweł Biss (gitara). \nW 1992 zespół przestał grać. W 2020 roku No Pasaran Records i Zima Records wydali płytę winylową Czerwień się Marysiu z nagraniami ze studia z 1989. No i zaczęło się… W listopadzie 2020 roku zaczął znowu grać\, lecz już w nieco zmienionym składzie: \nRobert Pakos – gitara basowa\, śpiew\nWojtek Krzywda – perkusja\nPaweł Biss – gitara \nNa początku 2022 roku grupa Czerwień się Marysiu wydała płytę „OPOLE”. W maju 2022 roku dołączył do niej Remigiusz Starościak – człowiek od wszystkiego\, co dźwięki wydaje. Wprowadził dużo dobrej energii do kapeli\, lecz we wrześniu 2023 ich drogi się rozeszły. Wówczas pojawił się w zespole klawiszowiec Robert Głębocki. \nCzerwień się Marysiu – Facebook \n\nDefloracja \nZespół powstał pod koniec lat 80. w Galicji\, a dokładnie w Brzesku-Okocim. Płyta “Zobaczymy” przeszła do kanonów polskiej sceny punk. Na niej można było usłyszeć “Lecę donikąd”\, “Atak śmiechu”\, “Dalekie puste wzgórza” i legendarny “Butapren”. Zespół w swoim obecnym secie wykonuje utwory sprzed dekady\, jak i z ostatniej płyty “Koła czasu”. \nDefloracja – Facebook \n\nStan Oskarżenia \nPolska grupa punk-rockowa\, pochodząca z Wrocławia. Zespół powstał w 1986 roku. Głównymi założycielami byli Lokówa (wokal) i Pajdo (gitara). W 1991 roku zespół wydał swoją pierwszą demówkę „Ciąg dalszy nastąpi”\, rok później album „1992”. W 1992 roku w Krakowie został nagrany materiał na płytę „Budują Dla Was Klatkę z Pieśni o Wolności”\, producentem której była wytwórnia Fala. W 1993 roku\, we Wrocławiu nagrano płytę „Pięść Wiary”\, a w 1995 – „Intensyfikacja”. \nW latach 1995-2001 zespół praktycznie zawiesił działalność\, m.in. z powodów zmian personalnych. W 2002 roku grupa reaktywowała się i nagrała płytę w studiu Clash I co. W międzyczasie grała koncerty. W roku 2013 roku została wydana własnym sumptem płyta “Boga Na Razie Nie Ma”. 10 lat później – w 2023\, ukazał się najnowszy album „Gdzie moje miejsce teraz jest”. \nSkład:\nLokówa – wokal\nPajdo – gitara\nArtur (Zabór) – bas\nMariusz (Marioch) – bębny \nStan Oskarżenia – Facebook \n 
URL:https://podworko.art/event/old-punk-rock/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2023/12/410872977_861251642676576_3283423413743691288_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240126T210000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240126T210000
DTSTAMP:20260625T012025
CREATED:20231117T084907Z
LAST-MODIFIED:20231117T084907Z
UID:5580-1706302800-1706302800@podworko.art
SUMMARY:Rock Night
DESCRIPTION:Gitarowa jazda bez trzymanki.\nRockowo-metalowa uczta do rana.\nZapraszamy na ROCK NIGHT – imprezę z 15-letnią tradycją! \nKoncertowe nagłośnienie i światła oraz ogromny parkiet\, na którym będzie można uprawiać tańce\, śpiewy i hulanki przy takich klimatach jak: rock\, alternative\, grunge\, hard rock\, nu metal\, metal\, gothic i industrial. \n  \nImprezę prezentuje: JACA MUSIC EVENTS \nDJ\, organizator\, animator muzyczny. Od 2009 roku organizuje/gra rockowe imprezy: Rock Night\, Rock’N’Roll Is King!\, Flower Power Night\, Zróbmy Sobie Woodstock\, Depeche Mode Night\, SCHISM – Tool & KoЯn & System Of A Down – Party\, Grunge & Nu Metal Party\, BLIND – Ogólnopolski Zlot Fanów KoЯn\, Halloween Rockowy\, Valentine’s Day-Vampire’s Rock Night\, Polski Rock – Dobry Rock. W swoich setach zawsze wierny starym mistrzom\, nie zapomina o nowościach\, a jednocześnie pamięta i promuje krajową scenę. \nWejście: 25 zł\nWstęp: +18
URL:https://podworko.art/event/rock-night-3/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2023/11/396732546_637441015211225_3387070813037832919_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240120T200000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240120T200000
DTSTAMP:20260625T012025
CREATED:20231206T083739Z
LAST-MODIFIED:20231206T085846Z
UID:5614-1705780800-1705780800@podworko.art
SUMMARY:No Limits + Back to 80's - afterparty
DESCRIPTION:Czy wyobrażacie sobie\, że tego wieczoru przeniesiecie się w Gdyni w świat muzyki lat 80.? \nNajpierw posłuchacie koncertu legendarnego trójmiejskiego zespołu No Limits i to w składzie znanym z pierwszej płyty – z kultowego krążka “No Movie Soundtrack”\, który w 2022 roku doczekał się reedycji za sprawą wytwórni GAD Records. \nOd godziny 22:00 w Podwórko.art / Scena Ucho czeka na Was kolejna atrakcja\, czyli duży set muzyki z lat 80. i impreza taneczna\, na którą zaprasza lider zespołu No Limits – Maciej Łyszkiewicz – pianista\, autor wielu przebojów oraz dziennikarz muzyczny Radia Gdańsk. \nNo Limits zagra w składzie: \nAnna Męczyńska – wokal\nPatrycja Tempska – saksofon\nRobert Dobrucki – saksofon\nAdam Skrzypkowski – trąbka\nSławek Czarnata – gitara\nGrzegorz Żmijewski – bas\nMaciej Bogusławski – perkusja\nSławek Porębski – instrumenty perkusyjne\nMaciej Łyszkiewicz – instrumenty klawiszowe \nCzasówka:\n19:30 – drzwi\n20:00 – koncert No Limits\n22:00 – Back to 80’s – impreza taneczna \nBilety:\nkoncert – 50 zł (przedsprzedaż) / 60 zł (w dniu koncertu)\nDostępne: Interticket.pl\n\nBack to 80’s – 25 zł (tylko w dniu imprezy*) \n* Osoby z biletem na koncert No Limits – wstęp bezpłatny na Back to 80’s.
URL:https://podworko.art/event/no-limits-back-to-80s-afterparty/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2023/12/No-Limits-nr-2-scaled.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240119T200000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240119T200000
DTSTAMP:20260625T012025
CREATED:20240104T165734Z
LAST-MODIFIED:20240107T135747Z
UID:5687-1705694400-1705694400@podworko.art
SUMMARY:Hello\, Eric! | koncert + jam session
DESCRIPTION:Eric Allen to amerykański perkusista\, który przeszło dekadę temu – w 2013 roku\, wraz z żoną – Aleksandrą Mońko-Allen\, postanowił osiąść w Gdyni. Po ostatniej kilkuletniej nieobecności\, powraca do nas na dłużej. Z tej okazji muzycy jazzowi postanowili przywitać go wspólnym koncertem zatytułowanym „Hello\, Eric!”\, po którym odbędzie się jam session z udziałem trójmiejskich artystów.  \nZespół wystąpi w składzie: \nEric Allen – drums\nAleksandra Mońko-Allen – piano\nArtur Jurek – piano\nJanusz „Macek” Mackiewicz – bass \nEric Allen \nPerkusista\, urodzony w 1958 roku w Waszyngtonie\, a obecnie mieszkający w Polsce. Gra muzykę jazzową od 30 lat. Na jego styl wpływ mieli tacy artyści\, jak: Art Blakey\, Max Roach\, Buddy Rich\, Tony Williams\, Elvin Jones\, “Papa” Jo Jones\, “Philly” Jo Jones i Jimmy Cobb. Studiował sztukę wykonywania jazzu i teorię muzyki w Lee Oddis Bass III przy Duke Ellington School For The Performing Arts w Waszyngtonie – w jednej klasie z tak wybitnymi kolegami\, jak trębacz Wallace Roney i basista Clarence Seay. To właśnie w czasie\, gdy grał w miejscowym klubie Blues Alley w D.C.\, odkrył go wielki jazzman Illinois Jacquet. Allen przeprowadził się do Bostonu\, żeby studiować w Berklee College of Music. Mieszkając tam\, dołączył do Illinois Jacquet Quintet z wielkim innowatorem basu – Slamem Stewartem\, aby dać występ w osławionym nowojorskim Village Vanguard. Illinois Jacquet przedstawił go także innowatorowi gry na hi-hacie\, mistrzowi perkusji – „Papie Jo” Jonesowi. Allen występował w: Nowym Jorku\, Lagos\, Londynie\, Rzymie\, Madrycie\, Montreux\, Barcelonie\, Gdyni\, Mediolanie\, Tokio\, Genewie\, Zurichu\, Paryżu\, Marysylii\, Lyonie\, Sztokholmie\, Salzburgu\, Wiedniu\, Warszawie\, Valettcie i na Malcie. \nOla Mońko-Allen \nPolska pianistka i kompozytorka\, urodzona i wychowana w Polsce\, która po trzynastu latach życia w Ameryce wróciła do Polski. Gra współczesny mainstream i inspiruje się amerykańskimi muzykami\, takimi jak: Bobby Timmons\, McCoy Tyner\, Horace Silver\, Lee Morgan\, John Hicks\, John Coltrane i Art Blakey. Początkowo studiowała na uniwersytecie w Katowicach\, następnie kontynuowała naukę w City College of New York. Wykonywała muzykę gospel jako dyrektor muzyczny kościoła katolickiego w Maryland w USA. W 2018 roku nagrała swoją pierwszą płytę z autorskimi kompozycjami „Wherever You Are”. W nagraniu wzięli udział najlepsi muzycy polscy i amerykańscy\, tacy jak: Maciej Sikała\, Jerzy Małek\, Michał Barański i Eric Allen. Obecnie pracuje nad drugą autorską płytą. \nArtur Jurek \nUrodzony w Gdyni\, pianista\, aranżer i kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Z zespołem Unit Seven został laureatem festiwalu Jazz Juniors w Krakowie. Występował praktycznie ze wszystkimi aktywnymi muzykami jazzowymi Wybrzeża (m.in. Leszek Dranicki\, Przemek Dyakowski\, Darek Herbasz\, Joanna Knitter\, Jacek Siciarek\, Wojciech Staroniewicz). Gra lub grał w zespołach: Blues & Folk Connection\, Critical Level\, Mietek Blues Band\, Paul Band\, Power Set i Take It Easy. Od 2019 roku prowadzi Artur Jurek Hammond Quartet (D. Herbasz\, T. Grzegorski\, T. Sowiński). Aranżuje dla Filharmonii Bałtyckiej\, Teatru Muzycznego w Gdyni\, Maybe Theater Company i Hevelius Brass w Gdańsku. Był współtwórcą projektów aktorskich Marka Richtera i Andrzeja Słabiaka. \nJanusz “Macek” Mackiewicz \nUrodziny w Gdańsku\, kontrabasista i gitarzysta basowy\, który od lat 80. stanowi trzon trójmiejskich sekcji rytmicznych. W 1984 roku\, będąc uczniem Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Gdańsku\, rozpoczął sześcioletnią pracę w orkiestrze Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Na początku lat 90. wyjechał na trzymiesięczny kontrakt zagraniczny\, gdzie akompaniował amerykańskim artystom. Po powrocie rozpoczął współpracę z saksofonistą Przemkiem Dyakowskim\, prowadząc Sax Club w Gdyni i jam-sessions podczas Gdynia Summer Jazz Days oraz Sopot Molo Jazz Festival. Równocześnie rozpoczął wieloletnią współpracę z klarnecistą Emilem Kowalskim. W 2003 założył własny zespół\, z którym nagrał pierwszą autorską płytę z kolędami – „W Dzień Bożego Narodzenia”. W 2008 roku ukazał się jego drugi album – „Frogsville”\, a rok później – płyta „Melisa” Przemka Dyakowskiego\, w nagraniu której brał udział (status Złotej Płyty). W międzyczasie współpracował przy takich projektach\, jak: A’FreAK-aN Project\, Ikenga Drummers czy Take it Easy. W 2009 roku wydał kolejną płytę – „Układ Scalony”. W 2011 roku założył zespół Elec-Tri-City\, z którym wydał dwie płyty. \nBilety: 30 zł (przedsprzedaż) / 35 zł (w dniu koncertu)\nDostępne: Interticket \n  \nMecenas: Akcja Anima
URL:https://podworko.art/event/hello-eric-koncert-jam-session/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/01/eric-allen-foto.jpg
END:VEVENT
END:VCALENDAR<!-- WP Super Cache is installed but broken. The constant WPCACHEHOME must be set in the file wp-config.php and point at the WP Super Cache plugin directory. -->