BEGIN:VCALENDAR
VERSION:2.0
PRODID:-//Podworko.art - ECPv6.5.1.5//NONSGML v1.0//EN
CALSCALE:GREGORIAN
METHOD:PUBLISH
X-WR-CALNAME:Podworko.art
X-ORIGINAL-URL:https://podworko.art
X-WR-CALDESC:Events for Podworko.art
REFRESH-INTERVAL;VALUE=DURATION:PT1H
X-Robots-Tag:noindex
X-PUBLISHED-TTL:PT1H
BEGIN:VTIMEZONE
TZID:Europe/Warsaw
BEGIN:DAYLIGHT
TZOFFSETFROM:+0100
TZOFFSETTO:+0200
TZNAME:CEST
DTSTART:20240331T010000
END:DAYLIGHT
BEGIN:STANDARD
TZOFFSETFROM:+0200
TZOFFSETTO:+0100
TZNAME:CET
DTSTART:20241027T010000
END:STANDARD
END:VTIMEZONE
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240525T220000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240525T220000
DTSTAMP:20260625T011929
CREATED:20240516T104941Z
LAST-MODIFIED:20240516T104941Z
UID:5829-1716674400-1716674400@podworko.art
SUMMARY:𝓡𝓲𝓱𝓪𝓷𝓷𝓪 𝓟𝓪𝓻𝓽𝔂: We found love in a hopeless place 💕
DESCRIPTION:2024 należy do Riri!\n\nJedna z najmocniejszych pretendentek do tytułu Królowej Popu\, przejmuje Podwórko.Art.\nJuż 25. maja hiciory Rihanny zawładną parkietem i roztańczonym tłumem.\n\nWejściówki za 30 zł dostępne będą na bramce. Możesz także wejść za 20 zł jeśli klikniesz “wezmę udział” i pojawisz się w klubie przed 23:00Wejście do klubu tylko dla osób pełnoletnich.\n\nPlease don’t stop the music!
URL:https://podworko.art/event/%f0%9d%93%a1%f0%9d%93%b2%f0%9d%93%b1%f0%9d%93%aa%f0%9d%93%b7%f0%9d%93%b7%f0%9d%93%aa-%f0%9d%93%9f%f0%9d%93%aa%f0%9d%93%bb%f0%9d%93%bd%f0%9d%94%82-we-found-love-in-a-hopeless-place-%f0%9f%92%95/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/05/438161410_738985058441880_9181377080594225369_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240524T230000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240524T230000
DTSTAMP:20260625T011929
CREATED:20240430T055259Z
LAST-MODIFIED:20240430T055652Z
UID:5817-1716591600-1716591600@podworko.art
SUMMARY:SZCZUR MA WIELKIE UCHO | RATRAVE
DESCRIPTION:SZCZUR MA WIELKIE UCHO | L Ʌ V Σ N Pola Kryształ 3MCIA MO DR KRIS\n\nRATRAVE powraca do Gdyni\, już 24.05.2024 widzimy się w Podwórko.art / Scena Ucho. \nZapisujcie datę i oszczędzajcie uszy\, na noc pełną szybkich industrialnych i acidowych dźwięków. \n\nLineup:* Pola Kryształ * L Ʌ V Σ N* 3MCIA * MO DR* KRIS\nP.L.U.R\nDoorman\n\nTAX: 40/50 (cash only)\nStart: 23:00\n\nLocation: Świętego Piotra 2\, Gdynia\n\n*Wstęp 18+*Wejściówki są JEDNORAZOWE\, do dyspozycji macie całe podwórko! w przypadku wyjścia poza bramę trzeba takową zakupić ponownie.
URL:https://podworko.art/event/szczur-ma-wielkie-ucho-l-%ca%8c-v-%cf%83-n-pola-krysztal-3mcia-mo-dr-kris/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/04/438821958_272606279256830_1176221730279840541_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240518T190000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240518T233000
DTSTAMP:20260625T011929
CREATED:20240425T163053Z
LAST-MODIFIED:20240425T163053Z
UID:5810-1716058800-1716075000@podworko.art
SUMMARY:KIWI | SŁONO ZAPŁACISZ MI ZA TOUR
DESCRIPTION:Serdecznie zapraszamy na wyjątkową trasę koncertową KIWI! SŁONO ZAPŁACISZ MI ZA TOUR już wiosną w największych polskich miastach! Podczas koncertów artystka zaprezentuje utwory ze swojej ostatniej EPki “PARANOJE” oraz materiał z wcześniejszych wydawnictw – płyty “Pętla” i mini albumu “Nocą”. Bądźcie gotowi na niezapomniane muzyczne przeżycia!\n\nDrzwi: 19:00Start: 19:30\n\nBILETY | TICKETS\nDostępne przez Going oraz Empik Bilety: https://goingapp.pl/…/kiwi-slono-zaplacisz…/maj-2024-2\nStart sprzedaży biletów – 19.02.2024\, godz. 10:00\n\nPod pseudonimem KIWI kryje się Wiktoria Nazarian – krakowska wokalistka\, kompozytorka i autorka tekstów. Mówi\, że najpiękniejsze rzeczy powstają\, kiedy zamknie się sam na sam z Abletonem. Uwielbia połączenie delikatnego wokalu z elektronicznym brzmieniem. Tworzy piosenki\, które łapią za serce\, a jej koncerty hipnotyzują. Do tej pory można było ją usłyszeć na żywo podczas licznych festiwali i wydarzeń muzycznych (FEST Festival\, OFF Camera\, Great September\, Męskie Granie). Swoją solową karierę rozpoczęła od akcji FONOBO Pitcher\, w ramach której wydała swój debiutancki singiel. Kontynuując współpracę z FONOBO Label wypuściła EPkę “Nocą”. Jej wrażliwość oraz świeże podejście do muzyki zostały docenione przez słuchaczy oraz Spotify. KIWI była jedną z twarzy pierwszej lokalnej odsłony projektu RADAR\, którego celem jest wspieranie młodych artystów z Polski. Jej debiutancki album zatytułowany “Pętla” ukazał się 28 stycznia 2022 r. i zebrał wyłącznie pozytywne recenzje. Przy okazji premiery płyty\, artystka zagrała trasę koncertową w największych polskich miastach\, którą wyprzedała w zaledwie kilka dni! Jesienią wyruszyła w kolejną trasę i wypuściła wyjątkową live sesję\, w ramach której zaprezentowała swoje najpopularniejsze numery w zupełnie nowej odsłonie. W maju tego roku ukazała się jej kolejna EPka “PARANOJE”\, która została bardzo dobrze przyjęta przez fanów artystki oraz krytyków. Pod koniec 2023 roku KIWI zagrała supporty przed Jannem na jego jesiennej trasie.\nFB: facebook.com/WiktoriaNazarianKIWI/IG: https://www.instagram.com/kiwi_toja/
URL:https://podworko.art/event/kiwi-slono-zaplacisz-mi-za-tour/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/04/428340992_788763459945252_559814389725546230_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240517T193000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240517T193000
DTSTAMP:20260625T011929
CREATED:20240204T151805Z
LAST-MODIFIED:20240212T190858Z
UID:5718-1715974200-1715974200@podworko.art
SUMMARY:Scream Inc. - Tribute to METALLICA by SCREAM INC.
DESCRIPTION:Scream Inc.\, czyli jeden z najlepszych na świecie tribute bandów legendarnej Metalliki zagra kilka koncertów klubowych w Polsce.\nTym razem grupa wystąpi bez orkiestry symfonicznej\, tylko w klasycznym\, czteroosobowym\, czysto heavy-metalowym składzie.\nZespół znany jest z bardzo wiernego odtwarzania klimatu i twórczości kultowej grupy ze Stanów.\nPodczas koncertów będzie można usłyszeć wiele najważniejszych klasyków i hitów Metalliki z różnych albumów formacji\, w oryginalnych aranżach\, zagranych z energią i brzmieniem godnym kultowego statusu legendy z Los Angeles.\nZapowiada się zatem prawdziwa uczta dla fanów Metalliki oraz heavy\, thrash i speed metalu!\n\nData: 17.05.2024 (piątek)\nMiejsce: Podwórko.art / Scena Ucho\nAdres: ul. Św. Piotra 2\, 81-347 Gdynia\n19:30 – otwarcie drzwi\n20:30 – SCREAM INC.\n——————————————–\nBilety można nabyć online klikając w poniższy link:\nhttps://bkb.pl/117146-3788a\n69 PLN – przedsprzedaż – I pula (ilość ograniczona)\n79 PLN – przedsprzedaż – II pula\n89 PLN – w dniu koncertu i na bramce\n——————————————-\nWywodzący się z Kijowa Scream Inc. od 2008 roku kultywuje dziedzictwo zespołu\, który ukształtował kilka pokoleń fanów muzyki metalowej.\nIch kanał w serwisie YouTube został doceniony przez setki tysięcy fanów na całym świecie.\nZ roku na rok zespół gromadzi coraz większe tłumy na koncertach.\nPoczątkowo były to występy w Europie Wschodniej\, a z biegiem czasu grupa zaczęła podróżować po całym kontynencie odwiedzając na przykład Niemcy\, Austrię\, Czechy\, Estonię\, Grecję\, Holandię\, Portugalię\, Hiszpanię\, Ukrainę.\nW ostatnim czasie Scream Inc. wielokrotnie występowali w Polsce i za granicą z orkiestrą symfoniczną\, co czyni ich pierwszym tribute bandem Metalliki\, który ma w dorobku symfoniczny koncert S&M.\nLinki do profili w mediach społecznościowych:\nwww.youtube.com/@ScreamInc\nwww.facebook.com/screaminccc\nwww.instagram.com/screaminc
URL:https://podworko.art/event/scream-inc-tribute-to-metallica-by-scream-inc/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/02/421451015_930396662034753_2901064826079531770_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240511T220000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240512T050000
DTSTAMP:20260625T011929
CREATED:20240425T162338Z
LAST-MODIFIED:20240425T162338Z
UID:5807-1715464800-1715490000@podworko.art
SUMMARY:Techno Night Vol 1
DESCRIPTION:Gdziekolwiek teraz jesteście\, cokolwiek teraz robicie\, z pewnością myślicie o czymś przyjemnym. Tak\, niech to będzie myśl przyjemna\, bowiem chcemy pomóc Wam zaplanować wolny czas…\nZagrają wyłącznie dziewczyny. Impreza nie będzie przez nas dekorowana \n\nZagrają: Atika (Interstellaria\, Singapur) Kate Lase (Trójmiasto)  Lucyd (Całośc Rec\, Wrocław) Maambuu (Trójmiasto)\n\n 𝙏𝙞𝙢𝙚 𝙏𝙖𝙗𝙡𝙚 :22:00 – 23:30 Maambuu23:30 – 01:30 Atika01:30 – 03:30 Lucyd03:30 – 05:00 Kate Lase \n𝐋𝐞𝐠𝐞𝐧𝐝𝐚:ABC – Artyści wymienieni są alfabetycznie. – Czarodziejka – DJ set\n\n 𝙒𝙨𝙩𝙚̨𝙥 :30 PLN do 24:0040 PLN po godzinie 00:00 Masz urodziny tego dnia? Wchodzisz za FREE!\n\n 𝐒𝐭𝐚𝐫𝐭: 22:00  𝐊𝐨𝐧𝐢𝐞𝐜: 05:00 \n\n\n𝘽𝙚 𝙋𝙨𝙮𝙘𝙝𝙚𝙙𝙚𝙡𝙞𝙘 (wcześniej Psychotoons Project i Stay Psychedelic) jest kolektywem od kilkudziesięciu lat tworzącym scenę Psychedelic Trance w Polsce zrzeszającym DJów i Artystów ze sceny. Prócz organizacji wydarzeń muzycznych 𝕭𝖊 𝕻𝖘𝖞𝖈𝖍𝖊𝖉𝖊𝖑𝖎𝖈 zaistniało na scenie wydawnictw muzycznych ze swoją składanką ”Be Psychedelic – Polska Scena”\, która dotychczas doczekała się dwóch części składanki (aktualnie przygotowywane są dalsze części składanki). Imprezy 𝑩𝒆 𝑷𝒔𝒚𝒄𝒉𝒆𝒅𝒆𝒍𝒊𝒄 wyróżniają się wysoką kulturą uczestników wydarzeń oraz psychedelicznymi dekoracjami\, które są nieodłącznym elementem imprez przygotowywanych przez kolektyw.\n𝘽𝙚 𝙋𝙨𝙮𝙘𝙝𝙚𝙙𝙚𝙡𝙞𝙘?Tak\, poproszę! https://linktr.ee/bepsychedelic\n\nBawcie się bezpiecznie! Do zobaczenia!
URL:https://podworko.art/event/techno-night-vol-1/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/04/417379167_122116217750166431_8364305296300492102_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240510T190000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240510T230000
DTSTAMP:20260625T011929
CREATED:20240425T161844Z
LAST-MODIFIED:20240425T161844Z
UID:5804-1715367600-1715382000@podworko.art
SUMMARY:Live Tribute Act to RAMMSTEIN by FEUERWASSER
DESCRIPTION:10 maja 2024 na scenę Gdyńskiego Klubu Podwórko.art / Scena UCHO powróci po ponad rocznej przerwie zespół FEUERWASSER. Będzie to prawdziwa gratka dla fanów zespołu Rammstein i ciężkiej muzy. Muzycy Feuerwasser się “w tańcu nie pier…..” i “jeńców nie biorą” Tak w skrócie można podsumować to co będzie się działo na koncercie w Uchu.Ci którzy byli na koncercie w zeszłym roku wiedzą czego się spodziewać.\nSprawdźcie krótką relację z koncertu w 2023 roku https://youtu.be/zQQm9uCXeLA?si=eqSjD7CT5cVjdVdV\n\nNa scenie pojawią się dobrze znani z Trójmiejskiej sceny muzycznej:Arkadiusz Zych – voxKrzysztof Stachura – gitaraMichał Wierzba Saidowski – gitaraAdam Toffik Wołoszczuk – klawiszeMarcin Katański – bassMichał Młyniec – perkusja\n\nBilety: https://goingapp.pl/wydarzenie/live-tribute-act-to-rammstein-by-feuerwasser/gdynia-maj-2024\n\nOtwarcie klubu: godz. 19:00 Początek koncertu: godz. 20:30
URL:https://podworko.art/event/live-tribute-act-to-rammstein-by-feuerwasser/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/04/436275638_473348275025511_5869250970095317872_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240502T180000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240502T230000
DTSTAMP:20260625T011929
CREATED:20240425T161257Z
LAST-MODIFIED:20240425T161257Z
UID:5800-1714672800-1714690800@podworko.art
SUMMARY:XXV Przegląd Jazzowy Sax Clubu | koncert finałowy + jam session
DESCRIPTION:
URL:https://podworko.art/event/xxv-przeglad-jazzowy-sax-clubu-koncert-finalowy-jam-session/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/04/431513798_811095687728170_7128049482895628080_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240428T190000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240428T190000
DTSTAMP:20260625T011929
CREATED:20240225T211933Z
LAST-MODIFIED:20240418T115030Z
UID:5749-1714330800-1714330800@podworko.art
SUMMARY:AMAROK (support: Appleseed)
DESCRIPTION:Nowa płyta Amarok już na ostatniej prostej! Album „Hope” ukaże się wiosną tego roku\, a już dziś mamy przyjemność zaprosić Was na premierową trasę tego wydawnictwa! Zespół zagra w 9 Polskich miastach na przełomie kwietnia i maja!\nAmarok\, jeden z bardziej oryginalnych\, a na pewno całkowicie niepodrabialnych zespołów na polskiej scenie rockowej. Wyróżniając się nowatorskim podejściem do muzyki i umiejętnością łączenia najlepszych elementów rozmaitych gatunków\, grupa podczas koncertów na żywo tworzy magię\, która pozostaje w głowach słuchaczy na długie miesiące. Potwierdzi to chyba każdy\, kto brał udział we wcześniejszych wydarzeniach nawiązujących do ich poprzedniego albumu „Hero”.\n\nSupportem podczas wszystkich koncertów będzie poznański zespół Appleseed. Muzyka tworzona przez ten kolektyw to hipnotyzujące połączenie nastrojowych riffów gitarowych\, mrocznych harmonii wokalnych oraz pulsujących dźwięków perkusji\, które tworzą dźwiękowy krajobraz jednocześnie piękny i niepokojący.\nNa żywo występy Appleseed stanowią potężne i wciągające doświadczenie\, pozostawiające publiczność oczarowaną.\n\nBilety w cenie 60 zł (75 zł w dniu koncertu)
URL:https://podworko.art/event/amarok-support/
ATTACH;FMTTYPE=image/png:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/02/Amarok-28.04.2024.png
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240427T210000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240427T210000
DTSTAMP:20260625T011929
CREATED:20240225T211545Z
LAST-MODIFIED:20240225T211545Z
UID:5745-1714251600-1714251600@podworko.art
SUMMARY:DEPECHE MODE NIGHT - Music For The Masses
DESCRIPTION:Zapraszamy wszystkich fanów\, sympatyków\, miłośników i całą resztę wariatów\, którzy mają “odjazd” na punkcie DEPECHE MODE. \nJeśli jeszcze nie posmakowałeś tej muzy i klimatu\, przyjdź i przekonaj się sam\, że to nie tylko muzyka\, że to coś więcej…\nZ głośników popłyną przede wszystkim utwory Depeche Mode z ich bogatej dyskografii oraz solowe dokonania członków zespołu.\nUsłyszymy również covery – utwory DM w wykonaniu innych zespołów.\n\nNie zabraknie też muzyki kapel grających w podobnych klimatach – 80s\, synthpop\, new romantic. \nPodczas imprez “DEPECHE MODE NIGHT” motywem przewodnim jest dany album DM\, aby w ten sposób oddać swego rodzaju hołd konkretnej płycie.\n\n27 kwietnia taki hołd oddamy płycie “Music for the Masses”.\nTo szósty album studyjny DM\, wydany 28 września 1987 roku.\nZ pewnością usłyszymy wszystkie utwory z tej płyty\, a na dużym ekranie zobaczymy teledyski do zawartych na niej utworów. \n6 godzin Waszej/naszej muzy\, koncertowe nagłośnienie i światła\, ogromny parkiet do tańca i duża antresola nad nim\, wizualizacje\, teledyski\, fragmenty koncertów oraz “ten” oryginalny\, nieporównywalny z innymi klimat! \n\nWjazd: 25 zł\nWstęp: +18\n\nUdostępniajcie wydarzenie i zapraszajcie znajomych. \nDo zobaczenia 27 kwietnia przed sceną! \nTo będzie nasza “czarna uroczystość”!
URL:https://podworko.art/event/depeche-mode-night-music-for-the-masses/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/02/424591078_694087929546533_457898289878100801_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240426T180000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240426T180000
DTSTAMP:20260625T011929
CREATED:20240410T201840Z
LAST-MODIFIED:20240410T201840Z
UID:5779-1714154400-1714154400@podworko.art
SUMMARY:Tribute To Iron Maiden / FUTURESLAVE TOUR 2024 + BAD TASTE
DESCRIPTION:
URL:https://podworko.art/event/tribute-to-iron-maiden-futureslave-tour-2024-bad-taste/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/04/434468147_347224721694436_9156012306783823775_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240421T190000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240421T190000
DTSTAMP:20260625T011929
CREATED:20240410T194631Z
LAST-MODIFIED:20240412T071510Z
UID:5774-1713726000-1713726000@podworko.art
SUMMARY:PERCIVAL - Slavny Tur V
DESCRIPTION:Zapraszamy na koncert trasy Slavny Tur V w Gdyni. \n🌺Wiosna z Percivalem!🌺\nTo najlepszy sposób\, aby uczcić powrót cieplejszych\, radośniejszych dni. 🌞Świętujcie z nami! 😁\nZagramy dla Was słowiańskie pieśni – znane i nieznane. Obowiązkowo pojawią się utwory z Wiedźmina oraz ze Slavy 4. Innych Slav też nie pominiemy.\nDodatkowo podczas koncertu zaprezentujemy utwory z najnowszych Percivalowych produkcji. 😎\nZapraszamy serdecznie! 🌻😘 \nBilety:\nhttps://www.biletomat.pl/bilety/percival-gdynia-27384/\nhttps://www.ticketmaster.pl/event/34315
URL:https://podworko.art/event/percival-slavny-tur-v/
ATTACH;FMTTYPE=image/png:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/04/21.04.2024-koncert-PERCIVAL-SLAVNY-TUR-V.png
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240420T180000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240420T180000
DTSTAMP:20260625T011929
CREATED:20240225T210445Z
LAST-MODIFIED:20240225T210445Z
UID:5742-1713636000-1713636000@podworko.art
SUMMARY:XVIII edycja WBW Freestyle Battle
DESCRIPTION: WBW – odbywająca się od 2003 roku cyklicznie raz do roku impreza\, podczas której wyłaniany jest najlepszy fristajlowiec w kraju. W ramach turnieju do pojedynków na słowa stają zawodnicy z całej Polski. O wynikach rozgrywanych bitew rozstrzyga jury w skład którego wchodzą autorytety w dziedzinie freestyle’u. Swoje zdanie poprzez odpowiednio głośny aplauz wyraża też publiczność znajdująca się w klubie\, co może odpowiednio zmotywować lub zdeprymować pojedynkujących się zawodników.\n FREESTYLE – styl wolny\, słowna improwizacja\, rymowanie bez wcześniejszego przygotowania\, sztuka składania rymów na poczekaniu.\n BATTLE / BITWA – najbardziej emocjonująca forma artystycznej rywalizacji\, jej uczestnicy na scenie starają się udowodnić swoją wyższość nad rywalem. Konfrontacja oryginalnych i niepowtarzalnych stylów skutkuje niesamowicie widowiskowym zderzeniem indywidualności.\n\n\n BILETY – wkrótce\n ZGŁOSZENIA – wkrótce\n\n Dołącz do wydarzenia i zaproś znajomych!\n\n Wstęp do klubu od 16 roku życia. Od osób niepełnoletnich wymagana będzie pisemna zgoda rodziców. Wszyscy uczestnicy imprezy powinni mieć przy sobie aktualny dokument tożsamości ze zdjęciem.\n\nsprawdzaj:\nhttps://wbw2024.pl\nhttps://youtube.com/wbwtv\nhttps://instagram.com/wielkabitwa\nhttps://fb.com/wielkabitwawarszawska\nhttps://tiktok.com/@wielkabitwawarszawska
URL:https://podworko.art/event/xviii-edycja-wbw-freestyle-battle/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/02/418151621_884072090395164_512493859896744952_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240419T180000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240419T235900
DTSTAMP:20260625T011929
CREATED:20240410T194226Z
LAST-MODIFIED:20240410T194226Z
UID:5771-1713549600-1713571140@podworko.art
SUMMARY:UNITY FEST - 15 YEARS OF BOOZE & GLORY
DESCRIPTION:15 lecie – Booze & Glory !!!\nBooze & Glory to polsko-brytyjski Oi! zespół z Londynu\, powstały w 2009 roku. W 2010 roku wydał swój debiutancki album “Always on the Wrong Side” nakładem 84 Records. Następnie ukazały się dwie Split EP\, jedna z Harington Saints\, a druga z The Warriors. W 2011 roku zespół wydał drugi album – “Trouble Free”. Ma na swoim koncie także różne EP-ki oraz kolekcję singli z piosenką “London Skinhead Crew”\, do której nagrano wideo. Film obejrzano około dwudziestu milionów razy i do tej pory była najbardziej udana piosenka zespołu.\n\nThe Baboon Show\, Schizma\, Eye For An Eye\, Podwórkowi Chuligani\, Danziger\n\nGdynia – 19.04.2024 – Podwórko.art / Scena Muzyczna UCHO ul św. Piotra 2\nOtwarcie Bram 17:00 Start 18:00 \nBilety przedsprzedaż:\npierwsza pula 99zł\ndruga pula 120zł w dniu koncertu 140zł \n\n\nBILETY ELEKTRONICZNE:\n    Ticketmaster: https://www.ticketmaster.pl/event/33425 (Przy zakupie biletów on-line nienaliczane są żadne dodatkowe opłaty manipulacyjne)\n    eBilet: https://sklep.ebilet.pl/aeou/83316593106354413\n    EMPIK: https://empikbilety.pl/…/15-lecie-booze…/kwiecien-2024\n    Going: https://goingapp.pl/…/15-lecie-booze-glory-3/kwiecien-2024\n    Kup Bilecik: https://www.kupbilecik.pl/…/111964/Gdynia/Booze+%26+Glory/\nBILETY TRADYCYJNE:\n    EMPIK i MEDIA MARKT w całej Polsce
URL:https://podworko.art/event/unity-fest-15-years-of-booze-glory/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/04/400908695_943155317179821_2086039745787303981_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240414T190000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240414T190000
DTSTAMP:20260625T011929
CREATED:20240309T095344Z
LAST-MODIFIED:20240411T065612Z
UID:5765-1713121200-1713121200@podworko.art
SUMMARY:THE CASSINO / GDYNIA / 14.04.24
DESCRIPTION:The Cassino zaprasza na koncert w ramach wiosennej trasy „Prześwit”! \n2023 rok był niezwykle owocny dla The Cassino. Zespół wydał EP-kę pt. „Prześwit”\, promowaną przez single „Drugi / Dym”\, „Pierwszy / Prześwit” oraz „Jesień”. Wydawnictwo zostało docenione przez słuchaczy oraz dziennikarzy muzycznych\, w tym przez Makaka (Antyradio)\, Dominikę Pawłowską (eskarock.pl)\, Ewę Bujak (Teraz Rock) czy Łukasza Dębowskiego (Polska Płyta/Polska Muzyka). Jesienna edycja trasy „Prześwit” przyciągnęła rzesze fanów zespołu. The Cassino to w końcu zespół słynący z koncertów\, podczas których zawsze daje z siebie wszystko. Trasa „Prześwit” to idealna okazja\, żeby się o tym przekonać i posłuchać na żywo utworów z najnowszej EP-ki grupy oraz największych hitów z poprzednich wydawnictw.\n\n\n\nBilety: \nDostępne przez Going oraz Empik Bilety: https://goingapp.pl/…/the-cassino…/gdynia-kwiecien-2024\nhttps://empikbilety.pl/…/the…/gdynia-kwiecien-2024\nI – 60 zł\nII – 65 zł\nIII – 70 zł\nW dniu koncertu – 70 zł \n\n\n\nThe Cassino – indie rockowe trio\, które porywa tłumy! Zespół na scenie obecny jest już od 2013 roku\, ale dopiero osiem lat później nakładem FONOBO Label ukazała się jego debiutancka płyta „Części”. Podczas wiosennej i jesiennej trasy w 2022 roku grupa wyprzedała z sukcesem kluby w największych polskich miastach. Materiał z płyty The Cassino zaprezentowali również występując u boku zespołu happysad oraz na scenie Męskiego Grania. Hubert Wiśniewski – lider i wokalista\, zagrał solowe koncerty przed brytyjską grupą Only The Poets\, czym zaskarbił sobie pokaźną grupę nowych fanów. W ramach PL Music Video Awards artyści otrzymali nominację w kategorii najlepszy teledysk rockowy. Poza płytą „Części”\, zespół ma na koncie cztery EP-ki. Na życzenie fanów w 2023 roku The Cassino ponownie wyruszyło w dwie trasy koncertowe i wystąpiło między innymi na głównej scenie festiwalu Great September. Jesienią zespół prezentował podczas występów materiał z najnowszej EP-ki „Prześwit”\, promowanej przez single: „Drugi / Dym”\, „Pierwszy / Prześwit” i „Jesień”.\n 
URL:https://podworko.art/event/the-cassino-gdynia-14-04-24/
ATTACH;FMTTYPE=image/png:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/03/14.04.2024-niedziela-koncert-The-Cassino.png
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240413T200000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240413T200000
DTSTAMP:20260625T011929
CREATED:20240225T205901Z
LAST-MODIFIED:20240411T071856Z
UID:5739-1713038400-1713038400@podworko.art
SUMMARY:KONIEC ŚWIATA
DESCRIPTION:Zaplanuj swoją muzyczną podróż na wiosnę z wyjątkową trasą Końca Świata – TopStream Tour’24!\n\nPodczas TopStream Tour’24 będziesz mógł cieszyć się najlepszymi utworami\, które zdobyły serca fanów i znalazły się na szczycie list najczęściej odtwarzanych na platformach streamingowych\, takich jak Spotify\, YouTube\, itp. To nie tylko koncert\, to muzyczna podróż i wyprawa przez największe hity z repertuaru grupy \, które podbijały serca słuchaczy.\nNie przegap okazji do przeżycia tego wyjątkowego spektaklu! Zarezerwuj daty i dołącz do TopStream Tour’24\, aby doświadczyć energii\, emocji i niezapomnianych chwil razem z zespołem. Poczuj magię muzyki wiosną – Koniec Świata TopStream Tour’24 czeka na Ciebie!\n\nBILETY:\nprzedsprzedaż: 70 zł\nw dniu koncertu 90 zł\n\nDRZWI: 19.00\nSTART KONCERTU: 20:00
URL:https://podworko.art/event/koniec-swiata-2/
ATTACH;FMTTYPE=image/png:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/02/13.04.2024-soobota-koncert-Koniec-Swiata.png
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240412T200000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240412T203000
DTSTAMP:20260625T011929
CREATED:20240225T205523Z
LAST-MODIFIED:20240225T205523Z
UID:5736-1712952000-1712953800@podworko.art
SUMMARY:ŚWIETLIKI
DESCRIPTION:12 kwietnia 2024 zespół Świetliki zagra w Podwórko.art na legendarnej Scenie Ucho.\n\nZapraszamy!\nBilety: 69 zł (przedsprzedaż) / 80 zł (w dniu koncertu)\nDostępne:\nInterticket – https://podworkoart-bilety.interticket.pl/…/swietliki-9146\n\nŚWIETLIKI\nZespół (kiedyś) młodzieżowy o profilu słowno-muzycznym. Założony przez Marcina Świetlickiego i członków zespołu TRUPA WERTERA UTRATA w 1992 roku w Krakowie. 2. Ideą\, która przyświecała założeniu formacji\, było stworzenie atrakcyjnej artystycznie formy prezentacji wierszy pana Marcina\, których mroczne piękno i żarliwość\, wykraczały znacznie poza tradycyjnie uznany sposób komunikowania się poety z odbiorcą. Stworzenie “nowej”\, piosenkowej formy\, gdzie muzyka nie jest bezpłciowym\, mdłym podkładem do beznamiętnej recytacji\, ale oddaje lub kontrapunktuje sensy i napięcia wierszy było artystycznym celem powstającego zespołu.\nPrzyszłość pokazała\, że muzyka o najogólniej rzecz ujmując tzw. alternatywnym czy post-rockowym genre\, miła sercu członków zespołu\, idealnie współbrzmi z wierszami pana Świetlickiego. Nie targa\, a uwydatnia tych wierszy rozliczne walory. Pan Marcin zaś okazał się być pełnokrwistym frontmanem-parlandzistą (to od parlando)\, ekspresyjnym mistrzem melodeklamacji\, a sceniczna intensywność jego przekazu przeszła wkrótce do legendy.\nZespół zadebiutował spektakularnie na ostatniej edycji pisma mówionego Na Głos (jak ktoś nie wie co to było niech sobie sprawdzi w Wikipedii) w roku 1992. W nobliwym wnętrzu wykonał cztery piosenki dla nobliwej publiczności\, wśród której byli nobliści: ówcześni (Miłosz Czesław)\, jak i przyszli (Szymborska Wisława). Oraz wielu artystów mniejszej rangi i nieco snobistyczna krakowska publiczność. Dla jednych ten występ nosił znamiona skandalu i prowokacji\, dla innych (Cz. Miłosz) był zjawiskiem znanym\, o wieloletniej i światowej tradycji.\nOd czasu debiutu zespół koncertuje jednak głównie dla audytorium o szerszym przekroju społecznym\, obejmującym ciężko pracujących przedstawicieli klasy średniej i niższej\, pracowników naukowych\, młodzież studencką i licealną\, rencistów\, emerytów\, ludzi sukcesu\, jak i tych\, co mają w życiu pod górkę. I do tego obu płci.\nZespół wydał do tej pory sześć płyt długogrających. “Ogród koncentracyjny” (1995)\, “Cacy cacy Fleischmaschine” (1996)\, “Perły przed wieprze” (1999)\, “Złe misie” (2001)\, “Las putas melancolicas” (2005) oraz “Sromota” (2013). Debiutancki album stał się dla wielu słuchaczy tzw. dziełem kultowym. W istocie zawiera on wiele piosenek\, które stały się już evergreenami (np. “Olifant”\, “Nieprzysiadalność”\, “Pogo”\, “Opluty”\, “Przed Wyborami”\, “Świerszcze”). Niemniej należy przypomnieć\, że pierwsza płyta spotkała się w kręgach krytycznych z nieufnym podejściem i początkowo wrzucano ją do przegródek pt. ciekawe kuriozum\, interesująca hybryda\, wybryk artystyczny\, happening\, niepełnosprawne dziwadło\, kobieta z brodą etc.\nDopiero drugi album – “Cacy cacy Fleischmaschin”\, mroczniejszy i dojrzalszy brzmieniowo (“Korespondencja Pośmiertna”\, “Grzyb Robak”)\, zapewnił Świetlikom pełne obywatelstwo na polskiej scenie muzycznej. A parlando pana Marcina zaczęto traktować na równi z powszechniejszymi sposobami wokalnej ekspresji. Płyta “Perły przed wieprze” była efektem chwilowej fascynacji tzw. cięższym graniem (“Brejkam wszystkie rule”\, “Jonasz”) i jednocześnie świadectwem kryzysu rockowego idiomu jako metafory ciężkiej fizycznej pracy. Miała poza tym ciekawą okładkę.\n“Złe misie” z kolei\, gdzie gościnnie wystąpiła Katarzyna Nosowska\, to powrót do korzeni. Mniej tu gitarowego jazgotu\, mniej struktur piosenkowych\, więcej eksperymentu (piosenka tytułowa). Album ceniony przez koneserów\, mniejsze wrażenie zrobił na szerokiej publiczności.\nObecność wielkiej gwiazdy ekranu – Bogusława Lindy\, jako pełnoprawnego wokalisty na płycie “Las putas melancolicas” wywołała żywe zainteresowanie publiczności i mediów. Pan Bogusław\, wbrew przewidywaniom ludzi nieżyczliwych\, okazał się idealnym wokalnym partnerem pana Marcina\, doskonale wpisał się w konwencję i pięknie zadeklamował. Pochodząca z albumu “Filandia”\, liryczna pieśń o kameralnie apokaliptycznej i uniwersalnej wymowie\, to zapewne najbardziej popularny utwór Świetlików. Do tego z bardzo udanym teledyskiem/wideoklipem z udziałem Lindy. Po “Las putas…” pan Bogusław odzyskał szacunek społeczny\, nadwątlony uporczywym uczestnictwem w projektach o niskim ciężarze gatunkowym a zespół popadł w stan trwającej 8 lat artystycznej hibernacji.\nPo drobnych roszadach personalnych\, wielu miłych i niemiłych przygodach\, po czasie swoistego rozproszenia i rozprzężenia\, Świetliki wyszły z mentalnej gawry i w 2013 roku wydały “Sromotę” – trzypłytowy\, pięknie nagrany i wydany album. Rozmach brzmieniowo-orkiestracyjny\, bogactwo formalne\, treści ważkie – harmonijnie połączone z figlarnością\, oraz prawie trzy godziny muzyki\, czynią (zdaniem niektórych) “Sromotę” opus magnum zespołu. Piosenka “O.” z tego albumu dotarła do 4 miejsca listy przebojów Trójki. W 2020 ukazała się nagrodzona Fryderykiem płyta “Wake me up before you fuck me”. I zapewne nie jest to ostatnie słowo zespołu Świetliki. \nPokaż mniej
URL:https://podworko.art/event/swietliki/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/02/407225098_754992676671805_5985646775424308694_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240406T180000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240406T180000
DTSTAMP:20260625T011929
CREATED:20240225T205050Z
LAST-MODIFIED:20240225T205050Z
UID:5733-1712426400-1712426400@podworko.art
SUMMARY:DIY Hardcore Punk Fest vol.16
DESCRIPTION:!LINE UP WICZORU! \nASOCIAL (Sweden) – hardcore punk Sweden\nhttps://asocialattack.bandcamp.com/\nhttps://www.facebook.com/AsocialAttack\n\nMEANWHILE (Sweden) – hardcore punk\nhttps://www.youtube.com/watch?v=jNKyWKMttV8\nhttps://www.youtube.com/watch?v=Al-PFEmey5A\n\nSWORDWIELDER (Sweden) – crust\nhttps://wieldthesword.bandcamp.com/\n\nNIGHT FEVER (Denmark) – hardcore\nhttps://nightfeverhc.bandcamp.com/\nhttps://www.facebook.com/profile.php?id=100063665432476\n\nJAD (Poland) – hardcore punk\nhttps://www.facebook.com/jadpunx\nhttps://jadpunk.bandcamp.com/\nI\nNFERNO PERSONALE (Germany) – raw punk\nhttps://infernopersonale.bandcamp.com/album/in-ira-veritas-2\n\nSWIMMIN’ POOR (France) – punk rock\nhttps://swimminpoor.bandcamp.com/album/swimminpoor\n\nTRÄUME (Poland) – hardcore punk\nhttps://traumepunk.bandcamp.com/
URL:https://podworko.art/event/diy-hardcore-punk-fest-vol-16/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/02/420060987_875607994570949_6203923399585256051_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240405T180000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240405T180000
DTSTAMP:20260625T011929
CREATED:20240225T204525Z
LAST-MODIFIED:20240225T204525Z
UID:5730-1712340000-1712340000@podworko.art
SUMMARY:Tribute To Seattle
DESCRIPTION:ℝ𝕆𝔸𝔻ℍ𝕆𝔾 𝔹𝕆𝕆𝕂𝕀ℕ𝔾 ZAPRASZA\nSeattle – miasto siostrzane Gdyni\, miasto otoczone lasami\, nadmorski port\, dynamicznie rozwijająca się metropolia\, słynąca z tolerancji i krzewienia kultury. A to nie wszystko co łączy naszą przepiękną Gdynię z największym miastem stanu Washington. Wspólną cechą jest również muzyka! Na przełomie lat ’80 i ’90 Seattle stało się stolicą Grunge’u – muzyki\, która zrewolucjonizowała ówczesny świat. Nirvana\, Alice In Chains\, Soundgarden\, Mudhoney\, czy Mother Love Bone\, to pionierzy tej rewolucji\, która zmieniła na zawsze świat muzyki. Czasy kiedy na ulicy królowała flanela\, martensy\, a z telewizorów i radia wybrzmiewał „Smells Like Teen Spirit” powrócą na jeden wieczór już 5 kwietnia w rocznicę śmierci nieodżałowanych frontmanów Nirvany i Alice In Chains – Kurta Cobain’a i Layne Staley’a.\nTribute To Seattle to cykl koncertów składających się z utworów zespołów sceny muzycznej Seattle. Jest to kontynuacja idei zapoczątkowanej w marcu 2003 r.\, kiedy to w Gdyni odbył się pierwszy koncert pod hasłem Tribute To Seattle organizowany mi. przez Tymona Tymańskiego oraz Grzegorz ‘Guzika’ Guziński.\nNa 12 edycji TTS wybrzmi 5 zespołów. Usłyszycie zarówno covery utworów gigantów Grunge’u jak i ich autorskie kompozycje.\n\n GDZIE: Podwórko Art. / Scena Ucho\n START: 18:00\n BILETY: 50/60 PLN (https://podworkoart-bilety.interticket.pl/…/tribute-to…)\n\nLINE-UP:\n18:00 bramka\n19:00-19:30 zespół konkursowy (info o konkursie wkrótce)\n19:45-20:25 𝗖𝗢𝗟𝗗𝗙𝗜𝗦𝗛\n20:40-21:25 𝗡𝗜𝗥𝗔 𝗡𝗜𝗦𝗘\n21:40-22:30 𝗜𝗧 𝗙𝗢𝗟𝗟𝗢𝗪𝗦\n22:45-… 𝗦𝗘𝗔𝗧𝗧𝗟𝗘 𝗦𝗨𝗜𝗖𝗜𝗗𝗘 𝗕𝗔𝗡𝗗\n\n ZAGRAJĄ \n 𝕊𝔼𝔸𝕋𝕋𝕃𝔼 𝕊𝕌𝕀ℂ𝕀𝔻𝔼 𝔹𝔸ℕ𝔻\nJest to projekt powołany specjalnie z okazji powrotu\, kultowego już wydarzenia\, jakim jest Tribute to Seattle. Muzycy łączą siły\, by tego jednego dnia\, wspólnie oddać hołd nieśmiertelnym artystom sceny grunge. Główny core kapeli tworzą artyści\, przez lata występujący w Trójmiejskich zespołach\, którzy niejednokrotnie pojawiali się na scenie podczas wcześniejszych edycji TTS.\n 𝕀𝕋 𝔽𝕆𝕃𝕃𝕆𝕎𝕊\n“Nirvana na koksie” czy też “Alice in Chains na sterydach” to określenia jakie przylgnęły do ITFollows od samego początku działalności. Cuchnie od nich mizantropią\, a rozczarowanie rzeczywistością jakie towarzyszy warstwie merytorycznej zrozumie każdy z pokolenia millenialsów.\nFB: https://www.facebook.com/itfollowspoland\n‘Dying’ https://www.youtube.com/watch?v=B3ZxNuge_FQ\n ℕ𝕀ℝ𝔸 ℕ𝕀𝕊𝔼\nNira Nise (wymawiane dokładnie tak\, jak się pisze!) to alt-rockowy zespół\, który zrodził się z pasji do surowego brzmienia z inicjatywy charyzmatycznej frontmanki. Warszawska formacja inspiruje się głównie zakurzoną już sceną Seattle i grupami\, które wyróżniają się silnymi\, kobiecymi wokalami\, takimi jak Hole czy The Distillers. Krzyczane wokale\, proste riffy i podarte rajstopy to nieodłączne elementy ich koncertów.\nFB: https://www.facebook.com/niranisemusic\n‘Blame is Mine’ https://www.youtube.com/watch?v=okzHnOBdc8I\n ℂ𝕆𝕃𝔻𝔽𝕀𝕊ℍ\nGdyński zespół założony w 2017 roku\, jednak początki sięgają dużo dalej. Coldfish łączy w sobie energiczność punku\, emocje rocka alternatywnego oraz grungowe riffy.\nFB: https://www.facebook.com/ZespolColdFish\n‘Porażka’ https://www.youtube.com/watch?v=_ND0SfAgiq4\n + ZESPÓŁ WYŁONIONY Z KONKURSU KAPEL (info wkrótce)\n_______________________\nPATRONAT Tribute To Seattle:\nTrójmiasto.pl\, Muzykoholicy\, Kvlt\, Metal Music Attack\, Hałasy i Melodie\, Gazeta Świętojańska\, Kulturalne Media\, Metal Duma Productions\, Z Innej Bajki\, RocKamila\, Wiara Rocka\, heavyrock.pl\, Koncertoholicy\, koncertomania.pl\, rock3miasto.pl\, Projekt Events\, MetalRuleZ\, MetalSide\, Strefa Music Art.\, LupusUnleashed\, Trojmiasto.pl\, Szarpidrut PL\, Rock Rebelia – Niezależny Front Rockowy\, Metal Crush ‘zine\, Halkile\, Music Wolves
URL:https://podworko.art/event/tribute-to-seattle/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/02/428606623_928295739305963_21559761331004083_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240328T190000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240328T190000
DTSTAMP:20260625T011929
CREATED:20240309T093846Z
LAST-MODIFIED:20240309T093846Z
UID:5762-1711652400-1711652400@podworko.art
SUMMARY:Stand-up testy: Kołecki x Krajewski x Gadowski | Gdynia
DESCRIPTION:Trzech muszkieterów komedii swawolnej zaprasza na testy swoich nowych żartów. Kołecki\, Krajewski & Gadowski to mieszanka bardzo wybuchowa\, która w połączeniu zapewni wam niesamowicie śmieszny wieczór. Premierowe teksty oraz kameralna atmosfera czyli stand-up saute w najlepszym wydaniu.\nCałość poprowadzi trójmiejski duet Natan & Waber.\n\nTestować żarty będą:\nBłażej Krajewski\nTomek Kołecki\nDarek Gadowski\n————————–\n* Zakaz nagrywania występów.\n* Występ dla osób powyżej 16. roku życia.\n* Osoby przeszkadzające zostaną wyproszone z imprezy bez możliwości ubiegania się o zwrot należności za biletów\n\nBilety: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/121374/Gdynia/B%C5%82a%C5%BCej+Krajewski%2C+Darek+Gadowski%2C+Tomek+Ko%C5%82ecki+-+testy+nowych+%C5%BCart%C3%B3w/?fbclid=IwAR2BYLwjkBwPRn5FS2EfgF7djRuT3TCI4qNB1r4asfevagPo_2OUaK2O4OY
URL:https://podworko.art/event/stand-up-testy-kolecki-x-krajewski-x-gadowski-gdynia/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/03/428409358_960867372065144_2074478562656410884_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240323T210000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240323T210000
DTSTAMP:20260625T011929
CREATED:20240318T191718Z
LAST-MODIFIED:20240318T191718Z
UID:5768-1711227600-1711227600@podworko.art
SUMMARY:AFTER CIAŁO
DESCRIPTION:23 marca od 21:00 w Gdyńskim Podwórku.art / Kultowej Scenie UCHO w ramach wydarzenia CIAŁO!\n\nZanurz się w energetycznych dźwiękach akustycznego bębna wplecionego w rytmy organic\, etno\, deep minimal. Na specjalnie przygotowanej strefie do tańczenia boso\, wyłożonej miękkimi dywanami poczuj połączenie w tańcu z muzyką i swoim ciałem.\n\nBilety:\n– dla uczestników warsztatów CIAŁO – free\n– pozostali:\ndo 22:00 – 20pln\npo 22:00 – 30pln \nCo Was czeka: \n\n* strefa do tańczenia boso\n* gorące slajsy od Ogniem i Piecem\n* deco by made in HOLA\n\n\n\nA to Wszytskop od dowództwem:\ndj FRESH\nhttps://soundcloud.com/djfresh-4\ndj dRwal\nhttps://soundcloud.com/drwaldj\ndj Hamer\n\n\n\nDo zobaczenia!
URL:https://podworko.art/event/after-cialo/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/03/430847354_944102174391066_6386303077688732328_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240323T100000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240324T210000
DTSTAMP:20260625T011929
CREATED:20240307T132803Z
LAST-MODIFIED:20240307T132803Z
UID:5759-1711188000-1711314000@podworko.art
SUMMARY:FESTIWAL CIAŁO
DESCRIPTION:WARSZTATY WIELOWYMIAROWEGO POŁĄCZENIA Z CIAŁEM\n\nPSYCHEDELIC BREATH | TANTRA | ART MEDYTACJA | FIZJOLOGIA TRAUM | CIAŁO SACRUM – CEREMONIA UZDRAWIANIA SEKSUALNOŚCI MASAŻ DŹWIĘKIEM |\nNOWOCZESNA MEDYCYNA | AUTOMASAŻ\n\n\n21 marca – czwartek\nsekretna ceremonia połączenia z wodami Matki Ziemi i rozpalenie ognia CIAŁA\nInformacje o miejscu i godzinie ceremonii otrzymają ci\, którzy do 16 marca kupią 2 dniowy bilet na wydarzenie Ciało a w treści przelewu wpiszą adres e-mail\, na który chcieliby dostać wiadomość.\n22 marca – piątek\nGaleria Punkt św. Piotra 17 Gdynia\n19:00 vernissage fotografii Klaudii Khan ​\nafter party – Fyrtel\n– WARSZTATY CIAŁO –\n23 marca – SOBOTA- Podwórko.art\n10:00 otwarcie CIAŁA – ceremonia cacao\n11:00 Ciało wie- fizjologia traumy\n13:30-15:00 przerwa lunchowa\n15:00 samodotyk – automasaż ​\n16.30 PSYCHEDELIC BREATH\n18:00 CIAŁO SACRUM – Ceremonia Uzdrowienia Seksualności\n\n24 marca – NIEDZIELA – Podwórko.art\n10:00 wykład z seksuologiem\n11:00 nowoczesna medycyna w oparciu o pracę ze świadomością i podświadomością\n13:30-15:00 przerwa lunchowa\n15:00 Art Medytacja\n17:00 Tantra ​\n19:00 masaż dźwiękiem koncert na misach tybetańskich\n\n* program wydarzenia może ulec zmianie\n* warsztaty odbywać się będą w strefie – bez obuwia- gdzie siedzieć będzie można na dywanach i pufach\, możesz zabrać ze sobą kocyk\, poduszkę by wygodniej spędzić ten czas\n* posiłki i napoje nie są włączone w cenę wydarzenia\n* wydarzenie dla osób pełnoletnich\n\n\n\nbilety do kupienia na stronie (tylko 90 miejsc)\nhttps://www.kupbilecik.pl/…/Cia%C5%82o+-+warsztaty…/
URL:https://podworko.art/event/festiwal-cialo/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/03/429812817_941263148008302_6867953958211636979_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240322T200000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240322T200000
DTSTAMP:20260625T011929
CREATED:20240225T203022Z
LAST-MODIFIED:20240225T203022Z
UID:5727-1711137600-1711137600@podworko.art
SUMMARY:ŁYDKA GRUBASA+TALO GERHARD
DESCRIPTION:
URL:https://podworko.art/event/lydka-grubasatalo-gerhard/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/02/415224475_909334637221292_7941476860213191744_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240316T200000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240316T200000
DTSTAMP:20260625T011929
CREATED:20231106T110810Z
LAST-MODIFIED:20231120T094722Z
UID:5540-1710619200-1710619200@podworko.art
SUMMARY:Orgasmatron\, 4Szmery
DESCRIPTION:Drodzy Przyjaciele!\nZ przykrością informujemy\, że jesteśmy zmuszeni z przyczyn technicznych przenieść koncert w Gdyni na wiosnę. Nowy termin to 16 marca 2024. Liczymy na Waszą wyrozumiałość. Mamy jednocześnie pełną świadomość\, że mogliśmy naszą decyzją pokrzyżować Wasze plany\, ale w zaistniałej sytuacji nie możemy postąpić inaczej. Bilety zachowują ważność. Jeśli chcecie je zwrócić – prosimy o kontakt z bileterią. \n_____ \nROCK GIANTS TRIBUTE PARTY to niezapomniany wieczór przy muzyce gigantów rocka\, takich jak AC/DC czy MOTÖRHEAD w wykonaniu najlepszych polskich tribute bandów. \nORGASMATRON \nMuzyczny kolektyw\, hołdujący twórczości legendy rock’n’rolla – Lemmiego Kilmistera i Motörhead. Złożony ze znakomitości polskiej sceny rockowo-metalowej. Obecnie zespół tworzą muzycy Acid Drinkers (Titus)\, Flapjack (Maciej Jahnz)\, Turbo (Wojciech Hoffman)\, Titus Tommy Gunn (Michał „Mike D” Dolski) i Ceti (Piotr Szpalik). \nSami o sobie: \n„Zebraliśmy się w tak zacnym gronie\, żeby pokłonić się gigantowi\, aby oddać hołd facetowi\, który z gatunku muzycznego\, którym jest rock‘n’roll\, zrobił sobie sposób na życie. Zrobił to uczciwie\, szczerze i konsekwentnie. W normalnych warunkach ludzie potrafią uczcić swoich bohaterów minutą ciszy\, ale nie my… nie minutą\, ale kolejnymi godzinami Cholernego Łomotu!”. \n4 SZMERY \nZespół powstał w 1998 roku jako klasyczny tribute band\, którego celem była popularyzacja muzyki australijskiej legendy – AC/DC. W ciągu 25 lat swojej działalności dał się poznać jako brawurowy wykonawca kompozycji AC/DC z całego okresu twórczości. \n  \nBilety: 80 zł (I pula) / 90 zł (II pula) / 100 zł (w dniu koncertu)\nDostępne: kupbilecik.pl
URL:https://podworko.art/event/xmass-rock-giants-tribute-party-orgasmatron-4szmery/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2023/11/404434144_884861773355695_4810993188297792167_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240315T210000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240315T210000
DTSTAMP:20260625T011929
CREATED:20240304T201849Z
LAST-MODIFIED:20240304T201849Z
UID:5755-1710536400-1710536400@podworko.art
SUMMARY:21 Urodziny Sceny UCHO - Indie Night Party
DESCRIPTION:Bo na początku było UCHO…\nA Muzyczna Scena UCHO stała się dla wielu drugim domem…\nI tak już od… 21 lat.\n\n\n\nDokładnie tak Muzyczna Scena UCHO kończy w tym roku  wiosen. I z tej okazji\, bo jakże mogłoby być inaczej\, zapraszamy was na coroczne INDIE NIGHT PARTY \n\nSTART: 21:00\n\nBilety – zakup w dniu imprezy:\nLISTA FB – ‘wezmę udział’ – 10 zł do 22: 00\,\nPOZA LISTĄ – 20 zł przez całą noc\nLISTĘ FB ZAMYKAMY W DNIU IMPREZY O 20:00!\n\nNie ma co zwlekać\, tyko trzeba ‘wziąć udział’ \n\nMuzyka:\nnajlepsze kawałki ostatnich dziesięcioleci \nI to wszystko w wykonaniu: DJ Adama Czajkowskiego \n\nCo więcej pozostaje? Zapisujcie datę\, szykujcie nastroje\, bo to będą najlepsze 21-wsze urodziny jakie widziała Gdynia!
URL:https://podworko.art/event/21-urodziny-sceny-ucho-indie-night-party/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/03/428497491_701628405459152_3118298322072748942_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240309T180000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240309T180000
DTSTAMP:20260625T011929
CREATED:20231220T082611Z
LAST-MODIFIED:20231220T084742Z
UID:5667-1710007200-1710007200@podworko.art
SUMMARY:Punk Fest Tour: Gaga/Zielone Żabki i in.
DESCRIPTION:Punk Fest Tour 2024. Święto Punk Rocka w 12 miastach w Polsce! \nGalicja Productions prezentuje Punk Fest Tour 2024 – wydarzenia\, które już na stałe wpisały się w kalendarz punkrockowych imprez w Polsce. To prawdziwa gratka dla wszystkich fanów starego\, dobrego punk rocka\, którzy będą mieli okazję zobaczyć na żywo klasyczne zespoły\, od lat cieszące się kultowym statusem wśród miłośników tego gatunku. \nPunk Fest to największa cykliczna impreza skierowana do fanów gatunku w Polsce. W marcu 2024 roku\, w ramach festiwalu\, odbędzie się trasa koncertowa\, podczas której zespoły odwiedzą aż 12 miast (Lublin\, Warszawa\, Rzeszów\, Szczecin\, Gdynia\, Toruń\, Kraków\, Katowice\, Bielsko-Biała\, Poznań\, Wrocław i Opole). To wyjątkowa okazja\, aby na żywo doświadczyć energii i pasji\, jaką niosą ze sobą koncerty punkrockowe. \nOrganizatorzy z Galicja Productions są niezwykle związani z muzyką punkrockową i z wielką przyjemnością organizują to wydarzenie. “Jesteśmy fanami punk rocka od zawsze\, więc możecie być pewni\, że na Punk Fest Tour 2024 usłyszycie absolutną klasykę gatunku\, najlepsze zespoły i największe punkowe hity” – zapewniają. \nNie przegapcie tej wyjątkowej okazji\, aby przeżyć na żywo prawdziwy punk rock w najlepszym wydaniu. Punk Fest Tour 2024 to wydarzenie\, którego nie można przegapić! \nOtwarcie bram: 17:00\, start: 18:00 \nBilety: 80 zł (I pula) / 99 zł (II pula) / 120 zł (w dniu koncertu)\nDostępne: Ticketmaster\, eBilet\, Empik\, Going\, KupBilecik\nSieć sklepów EMPIK i MEDIA MARKT w całej Polsce
URL:https://podworko.art/event/punk-fest-tour-gaga-zielone-zabki-sexbomba-i-in/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2023/12/401008952_855921339654768_3925921079641032504_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240308T200000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240308T200000
DTSTAMP:20260625T011929
CREATED:20231220T072341Z
LAST-MODIFIED:20240120T182238Z
UID:5657-1709928000-1709928000@podworko.art
SUMMARY:ShataQS
DESCRIPTION:otwarcie bramki: 19:00\, start koncertu: 20:00 \n“Pokochać swoją drogę” to kolejna trasa koncertowa ShataQS z zespołem w składzie: Maciek Czemplik – gitara\, Bartek Chojnacki – kontrabas\, Dominik Klimczak i Sławek Berny – instrumenty perkusyjne\, Kasia Pakosa oraz Michał Rudaś – wokale wspierające. \nShataQS zaprasza słuchacza do zagłębienia się w treści utworów z płyt “Fenix”\, “WEDA” i “Mr. Mankind” oraz nowych kompozycji w trochę innej odsłonie. “Pokochać swoją drogę” to głęboka refleksja nad własną podróżą\, drogą\, którą się przeszło i drogą\, którą się idzie. Nie zawsze jest ona dla nas wygodna\, nie zawsze taka jaką chcielibyśmy\, aby była. \nCzasem to\, co budujemy\, rozsypuje się w pył\, czasem to\, na czym nam zależy\, oddala się od nas\, a to czego nie chcemy – lgnie i klei się do nas. Wykonujemy wiele pracy\, walczymy z przeciwnościami losu\, czasem trzymamy się kurczowo starego\, a czasem na siłę próbujemy coś zmienić\, aby w pewnej chwili odkryć\, a następnie zrozumieć\, że to\, co nam jest przeznaczone\, przybywa do nas w swoim własnym czasie\, w swojej własnej oryginalnej formie\, na własnych warunkach i płynie własnym rytmem\, tempem oraz bywa inne od tego\, czego wypatrujemy. \nStąd często\, kiedy do nas przychodzi\, nie rozpoznajemy go. Czasem przy całej pracy\, tej lekkiej i tej wymuszonej\, tej twórczej i tej bardzo przyziemnej\, istnieją prawa\, którym absolutnie należy się pokłonić i dać możliwość zaistnienia. To Weda i aby móc się na nią otworzyć\, trzeba zaufać jej znakom i poddać się jej nurtowi. Pokochanie swojej drogi to pokochanie swojej historii. Przyjęcie wszystkich zdarzeń bez znaczenia\, jakie były. Im więcej ukłonu wobec drogi\, jaką się przeszło\, tym więcej wiedzy\, narzędzi i mądrości z niej potrafimy czerpać. “Pokochać swoją drogę” to “Zaufać życiu”. \nBilety: 120 zł (w dniu koncertu 130zł)\nDostępne: KupBilecik\, Interticket
URL:https://podworko.art/event/shataqs/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2023/12/411491765_885365853051056_3436384584188483774_n-1.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240307T180000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240307T203000
DTSTAMP:20260625T011929
CREATED:20241216T104531Z
LAST-MODIFIED:20241216T104531Z
UID:6147-1709834400-1709843400@podworko.art
SUMMARY:PUNKY REGGAE live 2025
DESCRIPTION:PUNKY REGGAE live 2025 / GDYNIA \n07.03.2025 / piątek – godz. 18:00\nPodwórko.art (UCHO)\, ul. Św. Piotra 2\nFARBEN LEHRE + THE BILL + ZENEK KUPATASA + DE ŁINDOWS \n🔴 Cena biletów:\n100 PLN (przedsprzedaż do 31.12.2024)\n110 PLN (przedsprzedaż od 01.01.2025)\n120 PLN (dzień koncertu) \n🔴 Sprzedaż biletów / ONLINE: \n🌐 KUPBILECIK\nwww.kupbilecik.pl/imprezy/145451/Gdynia/Punky+Reggae+Live+2025 \n🌐 BILETYNA\nhttps://biletyna.pl/koncert/Punky-Reggae-live-2025/Gdynia \n🌐 E-BILET\nhttps://sklep.ebilet.pl/211387707509702755 \n🌐 TICKETMASTER\nwww.ticketmaster.pl/event/1070498189 \n🌐 BILETOMAT\nwww.biletomat.pl/bilety/punky-reggae-live-2025-gdynia-62604 \n🌐 STAGE 24\nhttps://stage24.pl/events/de-lindows-zenek-kupatasa-farben-lehre-the-bill-podworko-art-3650 \n✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯ \n👉FB Farben Lehre: www.facebook.com/farbenlehreofficial\n👉FB The Bill: www.facebook.com/thebillpunkrockband\n👉FB Zenek Kupatasa: www.facebook.com/zenek33\n👉FB De Łindows: www.facebook.com/delindows\n👉FB Podwórko.art: www.facebook.com/podworko.art\n___________________ \n✯✯✯ farben lehre ✯✯✯ \n🎼 Brawurowa i energetyczna formacja FARBEN LEHRE powstała we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu na bogatą dyskografię kapeli składa się 15 płyt studyjnych\, 6 DVD oraz liczne kompilacje. Od wielu lat zespół bardzo dużo koncertuje zarówno w Polsce\, jak i za granicą. Na swoim koncie płoccy muzycy mają występy u boku tak znaczących formacji jak the Exploited\, Die Toten Hosen\, New Model Army\, Toy Dolls\, U.K. Subs\, G.B.H.\, Vibrators czy Dritte Wahl. Od 2004 roku FARBEN LEHRE był pomysłodawcą oraz jednym z głównych wykonawców trasy koncertowej Punky Reggae live\, która rokrocznie odwiedzała kilkadziesiąt klubów w większości dużych polskich miast\, a w 2018 roku – po kilku latach przerwy – ponownie powróciła na polską mapę koncertową. \nŻywiołowe koncerty zawsze grane “na 100%”\, to bez wątpienia znak rozpoznawczy kapeli z Płocka. Od blisko dwudziestu lat zespół gra blisko sto koncertów rocznie i wciąż aktywnie udziela się na wielu scenach naszego kraju oraz poza jego granicami. W 2021 roku zespół świętował swoje 35 urodziny! Z tej okazji ukazały się takie jubileuszowe wydawnictwa jak: CD „Pieśni XX wieku”\, winyl+dvd „Akustycznie”\, winyl+cd-split „Farben Lehre & Sexbomba” oraz unikalna CD-kompilacja „Friends For Friends”\, na której 35 zaprzyjaźnionych kapel\, wykonuje własne wersje utworów FARBEN LEHRE. Natomiast w marcu 2023 roku ukazał się ostatni jak dotychczas studyjny album zespołu\, zatytułowany “Na zdrowie”\, zatem wiele utworów z tego krążka pojawia się w aktualnej setliście koncertowej. Nie da się zatem ukryć\, że wiecznie młody kwartet z Mazowsza absolutnie nie zwalnia tempa\, wciąż zaskakuje\, ma nowe pomysły i z nową energią podejmuje kolejne wyzwania na swojej muzycznej drodze! \nMuzyka FARBEN LEHRE jest energiczna\, melodyjna\, pełna radości grania i absolutnie wolna od kompleksów. Ostre\, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. Od samego początku płockiej kapeli przyświecało oraz wciąz przyświeca następujące motto:\n“Gramy dopóki sprawia nam to przyjemność\, dopóki mamy coś do powiedzenia\, dopóki starcza nam sił i dopóki to co robimy będzie komukolwiek potrzebne …” \n🎹 FARBEN LEHRE (skład):\nWojtek Wojda – wokal\, teksty\nKonrad Wojda – gitara\, wokal\nFilip Grodzicki – gitara basowa\nGerard Klawe – perkusja \n👉 FB: www.facebook.com/farbenlehreofficial\n👉 Strona oficjalna: www.farbenlehre.plocman.pl\n👉 YT: www.youtube.com/c/FarbenLehreOfficial\n👉 Forum FL: www.facebook.com/groups/128720613848739 \n🎬 Teledyski FARBEN LEHRE:\n🌐 ANIOŁY I DEMONY: www.youtube.com/watch?v=rjPP5iQnFQg\n🌐 PRZEBUDZENIE: www.youtube.com/watch?v=K6hf5tqI8zU\n🌐 SPODNIE Z GS-u: www.youtube.com/watch?v=g3g7BXEoz7o\n🌐 SAMO ŻYCIE: www.youtube.com/watch?v=DsssrbVgJTk\n🌐 NA ZDROWIE: www.youtube.com/watch?v=IEDwBQ4IlqQ\n🌐 FARBEN LEHRE: www.youtube.com/watch?v=_zv4atF7CcM\n🌐 ALI-BABA: www.youtube.com/watch?v=kSeUmKJ7tWk\n🌐 BELLA CIAO: www.youtube.com/watch?v=3-nVl7_8zqo\n🌐 STACJA WOLNOŚĆ: www.youtube.com/watch?v=rcpNzcUWfFg\n___________________ \n✯✯✯ the bill ✯✯✯ \n🎼 THE BILL powstał w 1986r w Pionkach z inicjatywy Kefira i Skóry. Pierwsze lata działalności\, to głównie próby\, koncerty na lokalnych scenach i…częste zmiany składu. Ostateczny skład zespołu z tego okresu\, to : Skóra\, Kefir\, Soko\, Mielony. W 1990 The Bill’a opuszcza Skóra\, a na wokalu jego miejsce zajmuje Soko. Zespół w składzie trzyosobowym zostaje zaproszony do Jarocina ’92 i zdobywa tam nagrodę publiczności. Fakt ten\, rozpoczyna kolejny etap działalności. Pojawia się pierwsza płyta “The Biut”. Jej sprzedaż zaskakuje wszystkich. W ciągu kilku tygodni\, sprzedaje się około 60.000 egzemplarzy. Zespół koncertuje\, zalicza kolejne festiwale jarocińskie\, przygotowując kolejne płyty. Pojawiają się: “Początek Końca” oraz “Sex and Roll”. Latem 1996 roku THE BILL nagrywa czwartą płytę “Daję Wam Ogień” i… zawiesza działalność na 8 lat. \nW 2004 roku kapela wraca na scenę i okazuje się\, że o niej nie zapomniano. Miejsce Soka\, grającego na basie zajmuje Maciek\, wokalistą zostaje Kefir\, który gra również na gitarze\, a za perkusją – bez zmian – zasiada Mielony. W 2007 roku ukazuje się piąta płyta “Niech Tańczą Aniołowie”. A zaraz po niej zespół wydaje archiwalny materiał z lat 1988-1990 zatytułowany “Lekcja Historii”. Rok 2009 rozpoczyna się dla The Bill’a udziałem w wielkiej trasie koncertowej “Punky Reggae Live”. Tu zespół poznaje Sebka\, gitarzystę zespołu Strajk. Pada propozycja wspólnego grania i od tej pory THE BILL to kwartet. W tym składzie nagrał materiał na siódmą płytę. “Historie Prawdziwe”\, która pojawiła się w 2009 roku. Jednocześnie firma Lou & Rocked Boys wydaje materiał archiwalny z lat 86-90. Płyta nosi tytuł “Lekcja Historii”. W 2010 roku odchodzi Maciek Stępień\, a rok później Robert “Mielony” Mielniczuk. Miejsce za bębnami zajmuje Artur “Artie” Woźniak a na basie Gerard Chodyra. Kolejne lata to ciągłe koncerty w salach klubowych i na festiwalach. W 2013 THE BILL wydaję płytę “8siem”. W tym samym roku pojawia się płyta the best\, wydana przez MTJ. Zaraz potem miejsce Sebka zajmuje Jędrek. W tym składzie zespół występuje na dużej scenie festiwalu Przystanek Woodstock 2014\, a zapis tego koncertu ukazuje się na płycie CD. Pod koniec wakacji 2014r. Polskę opuszcza Arti\, co oznacza kolejną zmianę w kapeli. Tym razem perkusistą The Billa zostaje Łukasz “Ringo” Nowak\, a skład uzupełnia w 2015r basista Ludomir “Ludek” Szymański. W tym czasie THE BILL ponownie\nstaje się kapelą “pionkowską”. Lata 2016-22 to liczne koncerty w klubach oraz na festiwalach rockowych min. Woodstock 2017\, Czochraj Bobra\, Izerbejdżan Punk Fest\, Rock Na Bagnie\, Cieszfanów. Zespół jest stałym gościem Punk-Festu\, największej punkowej imprezy w Polsce oraz cyklu koncertów Był Kiedyś Jarocin. \nW sierpniu 2022r. następuje kolejna zmiana składu. Miejsce Ludka zajmuje Tomasz „Zawada” Zawadzki\, a w listopadzie do składu wraca Artur „Artie” Woźniak. Rok 2023 przynosi kapeli kolejne koncerty i festiwale. Szczególnie intensywna okazuje się jego końcówka. The Bill gra wspólna trasę z KSU\, a zaraz potem wchodzi do studia by nagrać swoją dziesiątą płytę pt. ”The Kada”. Zawiera ona 10 utworów odnoszących się do ostatnich lat życia w Polsce. Płyta ukazuje się w kwietniu 2024r. nakładem MTJ. W lutym 2024r. kapela rusza w trasę Punky Reagge Live\, wspólnie z Farben Lehre i Leniwcem. Trasa odnosi spory sukces\, czego dowodem są wyprzedane bilety i tłumy na widowni. Lato tego roku również nie jest czasem odpoczynku. THE BILL bierze udział w 30 edycji Pol’and’Rock\, grając koncert zamykający Małą Scenę. Zaraz potem grupa udział w trzech koncertach festiwalu Rockowizna. Rok 2024 kończy drugą trasą z KSU\, podczas której promuje swoją ostatnią płytę… \n🎹 THE BILL (skład):\nKefir – wokal\, gitara\nJędrek – gitara\nZawad – gitara basowa\, wokal\nArtie – perkusja \n👉 FB: www.facebook.com/thebillpunkrockband\n👉 YT: www.youtube.com/@thebill1986 \n🎬 Teledyski THE BILL:\n🌐 CO JA TU ROBIĘ?: www.youtube.com/watch?v=s_5ZxxsG0zo\n🌐 ŚWINIE: www.youtube.com/watch?v=olqyyYywZuI\n🌐 NIECH TAŃCZĄ ANIOŁOWIE: www.youtube.com/watch?v=FosCx3nMzHk\n🌐 TO CO TERAZ: www.youtube.com/watch?v=qGlu_W5zAN4\n🌐 KIBEL (live): www.youtube.com/watch?v=mI2Ot4I3LMY\n🌐 PIOSENKA DLA ŻOŁNIERZA (live): www.youtube.com/watch?v=xTMwURawweE\n___________________ \n✯✯✯ zenek kupatasa ✯✯✯ \n🎼 ZENEK KUPATASA to jeden z najbardziej zapracowanych ludzi na polskiej scenie niezależnej. Od 1997 roku czynnie tworzy\, pisze piosenki i wydaje płyty własnym sumptem. Mając 15 lat założył zespół Kabanos\, któremu przewodził przez 21 lat. Obecnie tworzy pod własnym szyldem. Ma na koncie 10 solowych albumów – od metalowego walca w wymyślonym języku (“33”) po płytę dla dzieci na jednym motywie perkusyjnym (“Na Jedno Kopyto”). Ostatnie albumy są kwintesencją jego stylu: punk-metalowe\, motywujące hymny ze swoistą dla niego filozofią\, nieprzynależną twardo do żadnej konwencji\, a stawiającą na szczerość\, wrażliwość\, humor i wolność przekazu. Obecnie promuje drugą część concept albumu “Rezyliencja II – Jakie to jest piękne” poświęconego budowaniu odporności na otaczającą nas rzeczywistość i odzyskiwaniu utraconych sił. Na koncertach nigdy nie wiadomo\, co się wydarzy. Jego koncerty zawsze są otwarte na publikę\, gdzie kompletnie zaciera się granica między zespołem\, a publicznością. Wspomagają go w tym na scenie: gitarzysta Jurek Halapenio\, basista Włodek Bombel oraz perkusista Boguś Bambaryła. \n🎹 ZENEK KUPATASA skład:\nZenek Kupatasa – wokal\, gitara\nJurek Dostałsię-Halapenio – gitara\nWłodek Bombel-Świszczypała – bas\nBoguś Bambaryła – perkusja \n👉 Strona oficjalna: www.zenek33.pl\n👉 FB: www.facebook.com/zenek33\n👉 YT: https://www.youtube.com/@zenek \n🎬 Teledyski ZENEK KUPATASA:\n🌐 SŁONECZKO: www.youtube.com/watch?v=PwhLcjWlH5Q\n🌐 DZIECIAK: www.youtube.com/watch?v=1cqwWaPo_B4\n🌐 BUDZIK: www.youtube.com/watch?v=PwClw4Az4Z0\n🌐 ZIMNE OGNIE: www.youtube.com/watch?v=PhudeLlXAKw\n🌐 ZDROWO JEBNIĘTY: www.youtube.com/watch?v=5T16PG5lzhc\n🌐 ŚLIMAK: www.youtube.com/watch?v=Qf6F0WdrcF4\n🌐 JEDNOROŻEC: www.youtube.com/watch?v=_w7DtPxBElE\n🌐 ALEŚ PRZYPOMNIAŁ: www.youtube.com/watch?v=Ilul4xGdm04\n___________________ \n✯✯✯ de łindows ✯✯✯ \nZespół powstał w Katowicach w 2002 roku. Muzycy mają za sobą wiele koncertów\, zagranych w Polsce oraz w Czechach i na Słowacji. Z powodzeniem występowali na takich festiwalach\, jak: Przystanek Woodstock/Pol’and’Rock Festival (trzykrotnie)\, B-Festival\, Jarocin\, Punk Island (SK)\, Underground Fest (SK)\, Keltska Noc (CZ)\, Hajnówka Rock Festival\, Punk Fest czy Czad Festiwal\, gdzie zagrali obok Anti Flag\, the Offspring czy Billy Tallent. Od kilku edycji pojawiają się gościnnie na koncertach trasy Punky Regge Live. W ostatnich latach DE ŁINDOWS trzykrotnie wystąpili na “Pomarańczowej Trasie” zespołu Kult\, a w latach 2022-23 zagrali dwa koncerty na żywo w Antyradiu\, transmitowane na antenie. \nNajnowsza\, siódma płyta DE ŁINDOWS nosi tytuł “Pożar w burdelu”. Znajduje się na niej 15 nowych numerów\, które stanowią kwintesencję 20 lat grania zespołu. Jest to połączenie ostrych numerów z celnymi i dosadnymi tekstami\, takimi jak tytułowy “Pożar w burdelu” czy “Spacer w deszczu bomb”. Jednak panowie z DE ŁINDOWS nie byliby sobą\, gdyby nie podeszli z przymrużeniem oka do niektórych istotnych spraw społecznych. Dlatego na płycie znajdziecie historię Janusza z Onr-u\, który lubił jeździć na rowerze i kibola Dawida\, co po kresce był szczery\, a jednocześnie muzycy „skarżą się” publicznie\, bo nie chcą ich puszczać w Radio Maryja\, a tak właściwie są tu po to\, żeby popsuć Ci dzień. \nW tym wybuchowym\, energetycznym miksie agresywnych riffów i dających chwilę wytchnienia melodyjnych piosenek zespół czuje się najlepiej. Singlami promującymi płytę są “Nielegalna” oraz “Nie chcą nas puszczać w Radio Maryja”. Płytę\, jako bonus\, dopełniają dwa covery: “Spodnie z GS-u” (Farben Lehre) oraz “Codziennie” (Apatia). \n🎹 DE ŁINDOWS (skład):\nMarcin „Jagoda“ Jagodziński – wokal\nRadek „Morda“ Margasiński – gitara\, chórki\nPatryk „Bentol“ Bendkowski – gitara\, chórki\nPatryk „Maciak“ Maciak – gitara basowa\, chórki\nPrzemek „Krzysiak“ Krzisiński – perkusja \n👉 FB: www.facebook.com/delindows\n👉 Strona oficjalna: https://delindows.pl\n👉 YT: www.youtube.com/@DeLindows1 \n🎬 Teledyski DE ŁINDOWS:\n🌐 JANUSZ Z ONR-u: www.youtube.com/watch?v=v4nKHOFyomw\n🌐 NIELEGALNA: www.youtube.com/watch?v=mta80KKIomw\n🌐 TRAMWAJE: www.youtube.com/watch?v=oVdVqNxfT7o\n🌐 MAMY TYLKO SIEBIE: www.youtube.com/watch?v=bDQASCB06K8\n🌐 PARAWAN: www.youtube.com/watch?v=Yyqytl9Pl3E\n🌐 TRZYMAJ MNIE ZA RĘKĘ: www.youtube.com/watch?v=vkxntmBfMvs
URL:https://podworko.art/event/punky-reggae-live-2025-2/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/12/469957814_1128469872617749_8669614382599388114_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240303T190000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240303T190000
DTSTAMP:20260625T011929
CREATED:20231220T080832Z
LAST-MODIFIED:20231220T081001Z
UID:5663-1709492400-1709492400@podworko.art
SUMMARY:The O'Reillys and the Paddyhats\, The Rumpled
DESCRIPTION:The O’Reillys and the Paddyhats to wyjątkowa formacja\, która od lat nadaje irlandzkiemu folk punkowi świeże i nietuzinkowe oblicze. Gdziekolwiek się nie pojawi\, tam panuje dobry nastrój i kameralna atmosfera. Skoczne brzmienia\, mocarne gitary i wspólna pasja do głośnych imprez to składniki\, które niejednokrotnie doprowadzały żądnych bisu fanów do zdarcia gardeł. Występ siedmiu muzyków z zespołu jest jednym z tych\, którego nigdy nie zapomnisz! \nPodczas trasy po Polsce zespół odwiedzi 5 miast:\n28.02.2024 – Wrocław\, Stary Klasztor\n29.02.2024 – Lublin\, Studio im. Budki Suflera\n01.03.2024 – Zabrze\, CK Wiatrak\n02.03.2024 Poznań\, 2progi\n03.03.2024 – Gdynia\, Podwórko.art / Scena Ucho \nZespół The O’Reillys and the Paddyhats jest współczesnym przykładem tego\, jak niesamowity efekt można osiągnąć poprzez łączenie różnych instrumentów\, takich jak gitara elektryczna\, skrzypce oraz akordeon. Dla muzyków nie ma znaczenia czy swoje koncerty grają w dużym klubie\, czy w małym podziemnym pubie\, ponieważ wszystkie ich piosenki są wykonywane z niepohamowaną pasją i surową autentycznością\, zabierając publiczność w irlandzką podróż pełną opowieści\, historii i alkoholu. Gdy tylko The O’Reillys & the Paddyhats zaczną grać\, przeniesiesz się na chwilę do starego\, celtyckiego pubu i poczujesz napływ prawdziwego irlandzkiego folk punka w swojej głowie\, nogach i duszy! \nSupportem podczas całej trasy będzie The Rumpled\, a dodatkowo we Wrocławiu\, Zabrzu i Poznaniu zagra Prawda! \nThe Rumpled to zespół muzyczny\, który zyskał popularność dzięki swojej wyjątkowej mieszance folkowych i celtyckich brzmień. Grupa powstała we Włoszech i jest znana z energicznych występów na żywo\, które często łączą tradycyjną muzykę irlandzką\, szkocką i bretońską z nowoczesnymi elementami rocka i punka. \n\nBilety: 89 zł (I pula) / 99 zł (II pula) / 109 zł (w dniu koncertu)\nDostępne: bilety24\, eBilet oraz jako bilety kolekcjonerskie na IndependentMusicMarket.com
URL:https://podworko.art/event/the-oreillys-and-the-paddyhats-the-rumpled/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2023/12/402657122_855170286403715_2678499658171218027_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240302T190000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240302T190000
DTSTAMP:20260625T011929
CREATED:20231220T064142Z
LAST-MODIFIED:20231220T064142Z
UID:5654-1709406000-1709406000@podworko.art
SUMMARY:LED-ZEPPELIN by Zeppelinians
DESCRIPTION:otwarcie klubu: godz. 19:00\npoczątek koncertu: godz. 20:00 \nKoncert z muzyką legendarnej grupy LED ZEPPELIN w wykonaniu zespołu Zeppelinians\, który jest obecnie uznawany za jeden z najlepszych tego typu w Europie\, ponownie w Trójmieście. \nZeppelinians powstał z miłości do muzyki LED ZEPPELIN. Został założony w 2016 roku przez fanów oraz profesjonalnych muzyków. To czterech wyśmienitych instrumentalistów oraz wokalista Maksymilian Kwapień (finalista 9 edycji “The Voice of Poland”). Zeppelinians mają na koncie występy w Polsce\, jak i za granicą. Można ich było zobaczyć na takich festiwalach jak: \n* Gdańsk Tribute Festival 2017\n* Blues Festival Gdynia 2019\n* Alytus Blues Festival 2019 (Litwa)\n* Olecko Active Festival 2019\n* Otwock Blues Festival 2020\n* Docesna Festival – Zatec 2021 (Czechy)\n* International Blues Festival Bluesonalia – Konin 2021 \nDziałalność zespołu została dostrzeżona m.in. przez jednego z najbardziej znanych i najdłużej pracujących redaktorów Polskiego Radia – Piotra Kaczkowskiego\, za sprawą którego można było usłyszeć utwory LED ZEPPELIN w wykonaniu Zeppelinians na antenie Radiowej Trójki oraz Radia 3/5/7. Zespół gościł również kilkakrotnie na antenie Polskiego Radia Gdańsk i w innych rozgłośniach radiowych. \nZapraszamy na ponad dwugodzinne\, pełne pasji i niesamowitej energii przedstawienie. Jeśli jesteś fanem Zeppelinów – nie możesz tego przegapić. \n  \n\nBilety:\nPULA I – 70 zł (do 01.01.2024)\nPULA II – 90 zł (od 01.01.2024 do 02.03.2024)\nPULA III – 100 zł (02.03.2024 do godz. 17:00) \nDostępne w Salonach EMPIK\, Salonach muzycznych RIFF oraz:\n1. stage24.pl\n2. panbilet.pl\n3. kupbilecik.pl\n4. interticket.pl\n5. biletyna.pl\n6. goingapp.pl\n7. empikbilety.pl
URL:https://podworko.art/event/led-zeppelin-by-zeppelinians/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2023/12/410227314_854631293329332_4828202813099677058_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240301T180000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240301T180000
DTSTAMP:20260625T011929
CREATED:20231219T152453Z
LAST-MODIFIED:20240225T202415Z
UID:5646-1709316000-1709316000@podworko.art
SUMMARY:Punky Reggae live 2024
DESCRIPTION:Otwarcie bram: 17:00\, koncert: 18:00. \n  \nFARBEN LEHRE \nBrawurowa i energetyczna formacja\, powstała we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu na bogatą dyskografię kapeli składa się 14 płyt studyjnych\, 6 DVD oraz liczne kompilacje. Od wielu lat zespół bardzo dużo koncertuje zarówno w Polsce\, jak i za granicą. Na swoim koncie płoccy muzycy mają występy u boku tak znaczących formacji\, jak: the Exploited\, Die Toten Hosen\, New Model Army\, Toy Dolls\, U.K. Subs\, G.B.H.\, Vibrators czy Dritte Wahl. Od 2004 roku FARBEN LEHRE był pomysłodawcą oraz jednym z głównych wykonawców trasy koncertowej PUNKY REGGAE live\, która rokrocznie odwiedzała kilkadziesiąt klubów w większości dużych polskich miast\, a w 2018 roku – po kilku latach przerwy – ponownie\, z sukcesem\, powróciła na polską mapę koncertową. \nŻywiołowe koncerty\, zawsze grane “na 100%”\, to bez wątpienia znak rozpoznawczy kapeli z Płocka. Od blisko dwudziestu lat zespół gra blisko sto koncertów rocznie i wciąż aktywnie udziela się na wielu scenach naszego kraju oraz poza jego granicami. W 2021 roku świętował swoje 35. urodziny\, w związku z czym ukazało się kilka jubileuszowych wydawnictw\, takich jak: CD „Pieśni XX wieku”\, winyl+dvd „Akustycznie”\, winyl+cd-split „Farben Lehre & Sexbomba” oraz okazjonalna składanka CD “Friends For Friends”. Na początku marca 2023 roku światło dzienne ujrzał najnowszy\, premierowy album FARBEN LEHRE\, zatytułowany “Na zdrowie”\, a chwilę później ten sam krążek został wydany w postaci winyla. Z pewnością wiele nowych kawałków pojawi się w koncertowej setliście. Zatem kwartet z Mazowsza absolutnie nie zwalnia tempa i nieustannie idzie do przodu! \nMuzyka FARBEN LEHRE jest energiczna\, melodyjna\, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre\, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. Najważniejsze utwory to “Ali-Baba”\, “Anioły i demony”\, “Dobranoc”\, “Ferajna”\, “Handel”\, “Helikoptery”\, “Egoiści” “Judasz”\, “Kolory”\, “Manifest”\, “Matura”\, “Na zdrowie”\, „Nierealne ogniska”\, “Przebudzenie”\, “Samo życie”\, “Spodnie z GS-u”\, „Stacja Wolność”\, “Szeregowiec” czy “Terrorystan”. \nSkład:\nWojtek Wojda – wokal\, teksty\nKonrad Wojda – gitara\, wokal\nFilip Grodzicki – gitara basowa\nGerard Klawe – perkusja \n  \nTHE BILL \nZespół powstał w 1986 roku w Pionkach z inicjatywy Kefira i Skóry. Pierwsze lata działalności to głównie próby\, koncerty na lokalnych scenach i… częste zmiany składu. Ostateczny skład zespołu z tego okresu to: Skóra\, Kefir\, Soko\, Mielony. W 1990 THE BILL’a opuszcza Skóra\, a na wokalu jego miejsce zajmuje Soko. Zespół w składzie trzyosobowym zostaje zaproszony do Jarocina ’92 i zdobywa tam nagrodę publiczności. Fakt ten rozpoczyna kolejny etap działalności. Pojawia się pierwsza płyta – “The Biut”. Jej sprzedaż zaskakuje wszystkich. W ciągu kilku tygodni\, sprzedaje się około 60000 egzemplarzy. Zespół koncertuje\, zalicza kolejne festiwale jarocińskie\, jednocześnie przygotowując kolejne płyty. Pojawiają się: “Początek Końca” i “Sex and Roll”. Latem 1996 roku The Bill nagrywa czwartą płytę “Daję Wam Ogień” i… zawiesza działalność na 8 lat. \nW 2004 roku THE BILL wraca na scenę i okazuje się\, że o nim nie zapomniano. Miejsce Soka\, grającego na basie\, zajmuje Maciek. Wokalistą zespołu zostaje Kefir\, który gra również na gitarze. Za perkusją bez zmian zasiada Mielony. W 2007 roku ukazuje się piąta płyta – “Niech Tańczą Aniołowie”. A zaraz po niej zespół wydaje archiwalny materiał z lat 1988-1990 zatytułowany “Lekcja Historii”. \nRok 2009 rozpoczyna się dla THE BILL’a udziałem w wielkiej trasie koncertowej Punky Reggae Live. Tu zespół poznaje Sebka\, gitarzystę zespołu Strajk. Pada propozycja wspólnego grania i od tej pory THE BILL to kwartet. W tym składzie nagrał materiał na siódmą płytę. “Historie Prawdziwe”\, która pojawiła się w 2009 roku. Jednocześnie firma Lou Rocked Boys wydaje materiał archiwalny z lat 86-90. Płyta nosi tytuł “Lekcja Historii”. W 2010 roku odchodzi Maciek Stępień\, a rok później Robert “Mielony” Mielniczuk. Miejsce za bębnami zajmuje Artur “Artie” Woźniak\, a na basie Gerard Chodyra. Kolejne lata to ciągłe koncerty w salach klubowych i na festiwalach. W 2013 THE BILL wydaję płytę “8siem”. W tym samym roku pojawia się płyta the best\, wydana przez MTJ. Zaraz potem miejsce Sebka zajmuje Jędrek. W tym składzie zespół występuje na dużej scenie festiwalu Woodstock 2014. Zapis tego koncertu ukazuje się na CD. \nPod koniec wakacji 2014 następuje kolejna zmiana składu. Tym razem perkusistą THE BILL’a zostaje Łukasz “Ringo” Nowak\, a skład uzupełnia w 2015 roku basista Ludomir “Ludek” Szymański. Zespół THE BILL to znowu kapela “pionkowska”. Lata 2016-22 to liczne koncerty w klubach oraz na festiwalach rockowych\, m.in. Woodstock 2017\, Czochraj Bobra\, Izerbejdżan Punk Fest\, Rock Na Bagnie\, Cieszfanów. Zespół jest stałym gościem Punk Festu\, największej punkowej imprezy w Polsce oraz cyklu koncertów Był Kiedyś Jarocin. \nSkład:\nKefir – wokal\, gitara\nJędrek – gitara\nZawad – gitara basowa\, wokal\nArtie – perkusja \n  \nLENIWIEC \nGra melodyjną\, czadową mieszankę rocka\, reggae\, ska\, folku i punka\, wzbogaconą dźwiękami\, akordeonu i puzonu. Dochodzą do tego zazwyczaj zaangażowane\, ale czasem też zupełnie niepoważne\, teksty. Muzyka w ich wykonaniu to nie tylko mocne hasła o sprawach\, które uważają za słuszne i ważne\, ale też zabawa\, dowcip i humor. \nW maju 2001 ukazała się debiutancka płyta zespołu zatytułowana „Z tarczą lub na tarczy”. Po wysłuchaniu tego materiału Jurek Owsiak zaprosił LENIWCA na Przystanek Woodstock. Występ na tym festiwalu był dla muzyków wydarzeniem niezapomnianym\, jednak muzycy ciepło wspominają każdy z zagranych koncertów\, nawet te małe\, zwłaszcza grane w miejscach tak dziwnych\, jak więzienie\, basen miejski czy tama przeciwpowodziowa. Od występu na Przystanku Woodstock i wydania pierwszego materiału\, działalność LENIWCA nabrała dużego tempa. Zespół zagrał ponad 900 koncertów w 9 krajach\, grając z największymi gwiazdami i legendami sceny punk-rockowej. Kapela jest zapraszana na największe festiwale punk-rockowe w Europie: Puntala (Finlandia)\, Antifest (Czechy)\, Punk am Ring (Niemcy). \nW latach 2003 i 2004 pojawiły się kolejne płyty: „Uprzedzenia” oraz „Crazy Bros”. Ta ostatnia ukazała się także w Czechach. Dotychczas utwory LENIWCA znalazły się na ponad trzydziestu składankach (również zagranicznych). Rok 2008 i 2009 to\, kultowa wśród miłośników alternatywnych brzmień\, trasa Punky Reggae Live. Wraz z grupami Farben Lehre\, Koniec Świata i Tabu zespół LENIWIEC gra prawie 50 koncertów w największych miastach w Polsce. \nW marcu 2008 ukazała się płyta „Reklamy na niebie”\, następnie „Droga” (2011)\, a kolejnym krążkiem okazał się wyjątkowy i unikalny album LENIWCA\, zatytułowany “Rozpaczliwie wolny – Piosenki Edwarda Stachury”. Jak dotychczas\, ostatnim wydawnictwem firmowanym przez jeleniogórską formację jest studyjny album „Raj”\, który ukazał się jesienią 2016 roku i został świetnie przyjęty przez rodzimych krytyków muzycznych. \nMuzyka LENIWCA to bardzo melodyjne kompozycje\, nieustannie młodzieńcza brawura\, pełne energii brzmienie\, wzbogacone o kobiecy wokal\, gitarę solową\, saksofon\, puzon\, akordeon i trąbkę. \nSkład:\nKarolina „Lola” Mielniczyn – wokal\, sax\nZbigniew “Mucha” Muczyński – wokal\, gitara\nPaweł “Cyna” Nykiel – puzon\, akordeon\, chórki\nPaweł „Rusek” Wrocławski – gitara\nWojciech „Winial” Wiktorski – bas\, chórki\nDawid Leszczyk – perkusja \nDE ŁINDOWS \nZespół powstał w Katowicach w 2002 roku. Muzycy mają za sobą wiele koncertów\, zagranych w Polsce oraz w Czechach i na Słowacji. Z powodzeniem występowali na takich festiwalach\, jak: Przystanek Woodstock/Pol’and’Rock Festival (trzykrotnie)\, B-Festival\, Jarocin\, Punk Island (SK)\, Underground Fest (SK)\, Keltska Noc (CZ)\, Hajnówka Rock Festival\, Punk Fest czy Czad Festiwal\, gdzie zagrali obok Anti Flag\, the Offspring czy Billy Tallent. Od kilku edycji pojawiają się gościnnie na koncertach trasy Punky Regge Live. W ostatnich latach DE ŁINDOWS trzykrotnie wystąpili na “Pomarańczowej Trasie” zespołu Kult\, a w latach 2022-23 zagrali dwa koncerty na żywo w Antyradiu\, transmitowane na antenie. \nNajnowsza\, siódma płyta DE ŁINDOWS nosi tytuł “Pożar w burdelu”. Znajduje się na niej 15 nowych numerów\, które stanowią kwintesencję 20 lat grania zespołu. Jest to połączenie ostrych numerów z celnymi i dosadnymi tekstami\, takimi jak tytułowy “Pożar w burdelu” czy “Spacer w deszczu bomb”. Jednak panowie z DE ŁINDOWS nie byliby sobą\, gdyby nie podeszli z przymrużeniem oka do niektórych istotnych spraw społecznych. Dlatego na płycie znajdziecie historię Janusza z Onr-u\, który lubił jeździć na rowerze i kibola Dawida\, co po kresce był szczery\, a jednocześnie muzycy „skarżą się” publicznie\, bo nie chcą ich puszczać w Radio Maryja\, a tak właściwie są tu po to\, żeby popsuć Ci dzień. \nW tym wybuchowym\, energetycznym miksie agresywnych riffów i dających chwilę wytchnienia melodyjnych piosenek zespół czuje się najlepiej. Singlami promującymi płytę są “Nielegalna” oraz “Nie chcą nas puszczać w Radio Maryja”. Płytę\, jako bonus\, dopełniają dwa covery: “Spodnie z GS-u” (Farben Lehre) oraz “Codziennie” (Apatia). \nSkład:\nMarcin „Jagoda“ Jagodziński – wokal\nRadek „Morda“ Margasiński – gitara\, chórki\nPatryk „Bentol“ Bendkowski – gitara\, chórki\nPatryk „Maciak“ Maciak – gitara basowa\, chórki\nPrzemek „Krzysiak“ Krzisiński – perkusja \nBilety: \n80 zł (przedsprzedaż do 31.12.2023)\n90 zł (przedsprzedaż od 01.01.2024)\n100 zł (w dniu koncertu) \nDostępne:  Interticket \nUWAGA!\nRezerwacja TELEFONICZNA biletów w cenie przedsprzedaży (80 PLN) – tel. 665 823 666 \nRezerwacja MAILOWA biletów w cenie przedsprzedaży (80 PLN). W mailu proszę podać: imię nazwisko\, miasto koncertu i ilość biletów na adres mailowy: kalina.k666@wp.pl
URL:https://podworko.art/event/punky-reggae-live-2024/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2023/12/412451644_903993971089096_1820967605016553714_n.jpg
END:VEVENT
END:VCALENDAR<!-- WP Super Cache is installed but broken. The constant WPCACHEHOME must be set in the file wp-config.php and point at the WP Super Cache plugin directory. -->