BEGIN:VCALENDAR
VERSION:2.0
PRODID:-//Podworko.art - ECPv6.5.1.5//NONSGML v1.0//EN
CALSCALE:GREGORIAN
METHOD:PUBLISH
X-WR-CALNAME:Podworko.art
X-ORIGINAL-URL:https://podworko.art
X-WR-CALDESC:Events for Podworko.art
REFRESH-INTERVAL;VALUE=DURATION:PT1H
X-Robots-Tag:noindex
X-PUBLISHED-TTL:PT1H
BEGIN:VTIMEZONE
TZID:Europe/Warsaw
BEGIN:DAYLIGHT
TZOFFSETFROM:+0100
TZOFFSETTO:+0200
TZNAME:CEST
DTSTART:20220327T010000
END:DAYLIGHT
BEGIN:STANDARD
TZOFFSETFROM:+0200
TZOFFSETTO:+0100
TZNAME:CET
DTSTART:20221030T010000
END:STANDARD
BEGIN:DAYLIGHT
TZOFFSETFROM:+0100
TZOFFSETTO:+0200
TZNAME:CEST
DTSTART:20230326T010000
END:DAYLIGHT
BEGIN:STANDARD
TZOFFSETFROM:+0200
TZOFFSETTO:+0100
TZNAME:CET
DTSTART:20231029T010000
END:STANDARD
END:VTIMEZONE
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20230127T220000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20230127T220000
DTSTAMP:20260626T184003
CREATED:20230120T163537Z
LAST-MODIFIED:20230120T165211Z
UID:5005-1674856800-1674856800@podworko.art
SUMMARY:POWER POP GIRLS! x Baywatchparties
DESCRIPTION:Pierwsza impreza w Gdyni z cyklu POWER POP GIRLS! by Baywatchparties ląduje dla Was w Podwórko.art!\nCzego możecie się spodziewać muzycznie? Na bank usłyszycie same słynne dziewuchy\, które są znane ludzkości jako:\n– Królowe Popu\n– Księżniczki Popu\n– Smerfetki Popu\n– Mistrzynie Pop\n– Olimpijki Popu\n– Boginie Popu\nBędzie Bryta\, wpadnie Gaga\, powita Madonna\, przytupnie Katy Perry oraz Geri z całymi Spice Girls. Spokojnie! Młodsze Power Pop Girls też zawitają\nSzykujcie się na porządny przekrój dekad\, zaczynając od 90′\, kończąc na dzisiejszych czasach. Nie zabraknie też kilku Panów oraz instrumentalnych hiciorów uznawanych za bangery wszechczasów…\nZa sterami Dj SmutnyPies czyli 1/2 Baywatchparties.
URL:https://podworko.art/event/power-pop-girls-x-baywatchparties-dj-smutnypies/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2023/01/Projekt-bez-tytulu-6.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20221231T210000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20221231T210000
DTSTAMP:20260626T184003
CREATED:20221205T095635Z
LAST-MODIFIED:20221205T095635Z
UID:4959-1672520400-1672520400@podworko.art
SUMMARY:Sylwester Rockowo-Filmowy 2022/2023
DESCRIPTION:Przybywajcie do Podwórko.art / Klubu Ucho na sylwestrowe szaleństwo\, aby na parkiecie\, przy rockowej muzie\, pożegnać stary 2022 i powitać nowy 2023 rok! \nSylwester Rockowo-Filmowy – impreza “przebierana”\, to doskonała okazja do wykazania się oryginalnymi pomysłami. Wskakujcie zatem w stylowe wdzianka z tematów filmowych! \nTo będzie impreza\, na której spełnisz swoje marzenia i zostaniesz kim tylko chcesz. Zawsze marzyłeś o tym\, aby być jak Rambo\, jeden z braci z “Blues Brothers”\, a może Superman lub Batman? Może zostaniesz Lordem Vaderem tej nocy? Czarownicą\, Draculą\, wampirem\, kowbojem\, Indianinem\, gwiazdą rocka\, politykiem (ups…)? Sylwester Rockowo-Filmowy w Uchu daje Ci taką szansę! \nZa najbardziej oryginalne stroje przewidziano upominki chmielowe\, a główna nagroda to rockowo-filmowa flaszeczka. \nOczywiście zadbamy o to\, aby podczas uprawiania tańców\, śpiewów i hulanek nikt nie zasłabł z głodu i się nie odwodnił \nNa każdym stoliku pojawią się:\n– butelka szampana\n– półmisek przekąsek\n– żurek (ok. godz. 1:00)\n– chipsy\n– orzeszki\n– paluszki\n– po napoje gorące – kawę i herbatę\, zapraszamy do baru (bez limitu)\nJeśli ktoś będzie miał ochotę na to\, aby przynieść swoje potrawy wcześniej – te przygotowane w domu\, proszę bardzo \n(alkohol i napoje bezalkoholowe do nabycia wyłącznie w klubie w barze)\nImprezę prezentuje:\nJACA MUSIC EVENTS\nhttps://www.facebook.com/JacaMusicEvents/\nJakiej muzyki możecie się spodziewać?\nZaczynając od dobrego popu (Michael Jackson\, George Michael\, Madonna\, Abba) i rock’n’rolla\, przez wszystkie odmiany rocka\, po dobry metal \nSkoro to Sylwester Filmowy\, oczywiście nie zabraknie hiciorów filmowych z takich klasyków jak “Grease”\, “Blues Brothers”\, “Saturday Night Fever”\, “Pulp Fiction”\, “Dirty Dancing”\, “Footloose”\, “Flashdance” i “La Bamba” \n\nWdzianka filmowe bardzo mile widziane\, ale nie obowiązkowe \nDo zobaczenia w szampańskich humorach – bawimy się do białego rana\, wkraczając w nowy 2023 rok!
URL:https://podworko.art/event/sylwester-rockowo-filmowy-2022-2023/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2022/12/316124377_438113611810634_210070141423720362_n.jpeg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20221229T183000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20221229T183000
DTSTAMP:20260626T184003
CREATED:20221209T135448Z
LAST-MODIFIED:20221214T092635Z
UID:4968-1672338600-1672338600@podworko.art
SUMMARY:Festiwal Metropolia Jest Okey - Hanna\, Abodus\, Lipali
DESCRIPTION:Podczas kilku grudniowych dni\, gdzieś pomiędzy Bożym Narodzeniem a Sylwestrem\, pomorskie środowisko artystyczne łączy siły: popołudnia\, wieczory i noce należą do artystów. Tu bardziej niż cokolwiek innego liczy się artystyczna energia\, którą wykonawcy dzielą się nie tylko ze sobą nawzajem\, ale przede wszystkim z Wami – publicznością.\nTo wspólne\, artystyczne świętowanie ostatnich dni roku\, jest już tradycją. Tradycją trwającą 16 lat. Niedawno połączyliśmy siły artystów Trójmiasta i Pomorza. Ze skumulowanej kreatywnej energii\, doświadczeń i kontekstów powstała nowa festiwalowa jakość.\nKoncerty\, spotkania literackie\, wystawa\, pokaz filmowy\, a nawet przedstawienie teatru lalkowego\, tego wszystkiego\, a nawet więcej możecie się spodziewać już niedługo. Opanuje nas prawdziwa festiwalowa gorączka artystyczna. Tuż przed nowym rokiem\, bawimy się i spalamy świąteczne kalorie!\n\nKoncerty:\n\nHanna\nZespół HANNA: Polsko-ukraińska grupa muzyczna założona przez wokalistkę i kompozytorkę Hanne Tekuczewe. Zrzeszająca w swoich szeregach muzyków dwóch narodów. Tworzona przez nas muzyka przeplata melancholijne melodie\, motywy etniczne\, elektroniczne brzmienia\, wszystko to podkreślone solidną dawką przesterowanych gitar\, potężnym wokalem oraz tekstami pisanymi z głębin duszy. Naszymi utworami chcemy przekazać piękną opowieść o mroku\, szczęściu\, miłości\, powadze\, ubraną w romantyczny i niepowtarzalny wschodnio europejski klimat\, przy którym nikt nie przejdzie obojętnie.\nZespół debiutował w 2020 r pod czas 44 Jarmarock FEST w Gdańsku \, a w październiku 2021 świat zobaczył pierwszy singl zespołu “Modlitwa”\nSkład tworzący zespół HANNA:\nHanna – wokal prowadzący\nLeanid – piano/elektronika\, gitara\nŁukasz – gitara basowa\nEmil – Gitara\nKir Struzhuk – perkusja/wokal wspierający\n\n Abodus\nZespół Abodus powstał w 2007 roku. Od tego czasu regularnie koncertuje. W 2011 roku wydał płytę “Szerwony Abodus” z materiałem jazz-rockowym. Kolejne dwie płyty to ukierunkowanie się na rock. Wydany w 2017 album “Labirynt” oraz płyta “Korzenie” z 2021 roku uzyskały wysokie notowanie w m. in. pismach muzycznych Teraz Rock oraz Magazyn Gitarzysta. Warto dodać\, że gościnnie na płytach pojawili się Wojciech Waglewski\, Olaf Deriglassof\, Paweł Małaszyński czy Tomasz Lipnicki.\nSkład zespołu:\nAleksandra Król-Rogowska – vocal\nPiotr Podlewski – gitary\nArkadiusz Dzikowski – bas\nArkadiusz Rogowski – perkusja\n\nLIPALI\nZespół Lipali powstał w 2000 roku na bazie solowego projektu Tomka „Lipy” Lipnickiego\, rok po rozpadzie legendarnej grupy Illusion. W 2003 roku dołączyli do niego Adrian „Qlos” Kulik i Łukasz „Luk” Jeleniewski. Jako trio nagrali cztery studyjne albumy: „Pi”\, „Bloo”\, „Trio”\, „3850”. Wybrzmiały na nich takie hity jak „Upadam”\, „Popioły” czy „Jeżozwierz”.\nPo ponad dekadzie do zespołu dołączył Roman Bereźnicki i w tak poszerzonym składzie panowie pracowali nad krążkiem „Fasady”\, który ukazał się pod koniec 2015 roku. Z końcem 2018 roku nastąpiła zmiana na basie – „Qlosa” zastąpił Łukasz „Gajowy” Gajowniczek.\nLipali 13 razy był nominowany do Fryderyka\, dwukrotnie zdobywając statuetkę w kategorii wokalista roku. Pod koniec grudnia 2012 roku utwór „Najgroźniejsze zwierzę świata” stał się oficjalną piosenką 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
URL:https://podworko.art/event/koncerty-hanna-abodus-lipal/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2022/12/318315061_8389811507728008_5548716428605545662_n.jpeg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20221221T180000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20221221T180000
DTSTAMP:20260626T184003
CREATED:20221205T095331Z
LAST-MODIFIED:20221205T095331Z
UID:4956-1671645600-1671645600@podworko.art
SUMMARY:Koleżeński Stand-up: Zalewski\, Ponttefski\, Walos
DESCRIPTION:“Koleżeństwo – to skarb. Za niekoleżeństwo to ja bym prał bo mordzie” – K. Górski (nie ten trener\, taki górnik).\nWe wspólną trasę ruszają trzej panowie których nie łączy prawie nic poza kolorem skóry\, genderem\, drogą zawodową\, potencjałem kulturowym\, orientacją seksualną\, wspólnymi fascynacjami\, okazjonalną szczoteczką a nade wszystkim wzajemnym zamiłowaniem. Doprawdy\, nowy standard na polskiej scenie\, fiu-fiu\, jakby to powiedział Wróbelek-Elemelek.\nJeżeli to odniesienie jest dla was hip i jazzy\, to zapnijcie przysłowiowe pasy w przysłowiowych fotelach i sprawdźcie skład wykonawców. Przysłowiowy.\n\nZabawią Was:\nBartek WALOS – Ostatni posiadacz papierosa marki “Sport” oraz cieszący się opinią największego gieroja na stand-upowej ulicy niezłomny szop pracz kultury pomijanej. W ramach swoich peregrynacji na śmietniki ludzkiej twórczości dosłownie połamał sobie życie\, a wszystko to dla was. LUDZI!\nCezary PONTTEFSKI – Nie zna życie kto nie służył w internetu glebogryzarce. Cezary świdruje czarną jaźń szerokiej sieci web mocno jak mocarz do czyszczenia elektroniki. Nie martwcie się\, zaopatrzony w Poradnik Skauta i okutany Ariadny nicią wyjmie dla Was tylko to co najzdrowsze\, najsytsze i poda wam. LUDZIOM!\nBartosz ZALEWSKI – Samorodny batiar z ulicy Zamenhoffa\, który odbywa regularne podróże o jeden uśmiech za daleko. Niektórzy powiedzą\, że nie wrócił stamtąd ten rumiany chłopiec\, ale coś innego. Coś strasznego. Ale niechże śledzą uważnie trzęsącą się konstrukcję teatrzyku na przedzie\, gdy on podaje się za LUDZIA.\n\nDrzwi: 18:30\nStart: 19:00\n———-\n*Podczas występu obowiązuje zakaz nagrywania audio oraz video.\n*Osoby przeszkadzające mogą zostać wyproszone bez możliwości zwrotu biletów.\n*Występ przeznaczony jest dla osób dorosłych.\n*Nie ma konieczności drukowania biletów\, mogą one zostać przedstawione w formie elektronicznej.
URL:https://podworko.art/event/kolezenski-stand-up-zalewski-ponttefski-walos/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2022/12/314319620_549191643884986_6103388019630467093_n.jpeg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20221220T180000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20221220T180000
DTSTAMP:20260626T184003
CREATED:20221205T094933Z
LAST-MODIFIED:20221205T094933Z
UID:4953-1671559200-1671559200@podworko.art
SUMMARY:"SŁUCHAJ JAZZU MAŁY JEZU" Koncert Chóru Kameralnie
DESCRIPTION:Serdecznie zapraszamy na koncert pt. “Słuchaj jazzu Mały Jezu” w wykonaniu naszego Chóru Kameralnie. Pobądźmy razem w przedświątecznym klimacie\, zimowej scenerii\, z muzyką za pan brat.\nPodczas koncertu wykonamy utwory polskie i zagraniczne o tematyce zimowej i świątecznej – mniej klasycznie\, ale bardzo muzycznie.\nMagiczny klimat świąt to czas z rodziną\, przyjaciółmi – dlatego zaprosiliśmy do wspólnego kolędowania nasze dzieci – Kameralnie KIDS\, które jeszcze bardziej umilą nam wszystkim ten wieczór.\nKoncert zaśpiewamy przy akompaniamencie najlepszych muzyków:\nAdam Pietrzak – piano / instrumenty klawiszowe\nJarosław Stokowski – kontrabas / gitara basowa\nŁukasz Łapiński – perkusja\nAleksander Kamiński – saksofon sopranowy\nZaśpiewamy i zagramy pod bacznym okiem najlepszej dyrygentki – Małgorzaty Kuchtyk
URL:https://podworko.art/event/sluchaj-jazzu-maly-jezu-koncert-choru-kameralnie/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2022/12/317264754_586083180190078_3919550980988767100_n.jpeg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20221218T180000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20221218T180000
DTSTAMP:20260626T184003
CREATED:20221205T094631Z
LAST-MODIFIED:20221205T094631Z
UID:4949-1671386400-1671386400@podworko.art
SUMMARY:Koncert charytatywny zespołu MIŁOŚĆ i przyjaciół
DESCRIPTION:Będzie to ostatni koncert zespołu MIŁOŚĆ ever.\nPrzyjaciele saksofonisty i dobrego ducha polskiego jazzu\, Macieja Sikały\, pomagają jego córce Karolinie w kosztownej walce o powrót do zdrowia. Specjalnie dla Karoliny do jednorazowej aktywności powróci zespół MIŁOŚĆ w historycznym składzie. U boku Macieja w gdyńskim klubie UCHO zagrają:\nsaksofonista altowy Mikołaj Trzaska\, pianista Leszek Możdżer oraz\nkontrabasista Tymon Tymański. Niezapomnianego Jacka Oltera za perkusją zastąpi Jacek Prościński.\nTego wieczoru Maciej Sikała wystąpi również jako członek kwartetu RODZIEWICZ\, formacji uprawiającej muzykę na pograniczu jazzu i muzyki elektronicznej. Obok Macieja zagrają: Steve Nash na instrumentach klawiszowych i elektronicznych\, Marcin Gawdzis na trąbce oraz lider – Jacek Rodziewicz na saksofonie barytonowym.\nSpecjalnie na tę okazję plakat promujący to wydarzenie zgodził się stworzyć sam mistrz Andrzej Pągowski.\nKoncert charytatywny “Z MIŁOŚCI DO KAROLINY” odbędzie się w niedzielę\, 18 grudnia 2022r. w klubie UCHO w Gdyni\, a poprowadzi go dziennikarz muzyczny Piotr Metz. Ten wyjątkowy koncert będzie rejestrowany i retransmitowany przez Program Drugi Polskiego Radia.\nPodczas koncertu odbędą się też aukcje:\n– wspomnianego już plakatu z autografami autora oraz wszystkich artystów biorących udział w koncercie\n– dwóch fotografii autorstwa Jarka Wierzbickiego przedstawiających Leszka Możdżera i Macieja Sikałę z autografami muzyków jak również autora\n– analogowej\, dopiero co wydanej (!) płyty z gdyńskiego koncertu MIŁOŚCI z Lesterem Bowie z 1996r. z autografami artystów.\nWszystkie 220 biletów-cegiełek\, z których dochód przeznaczony jest na leczenie Karoliny Jankowskiej\, już się rozeszło\, lecz nadal możesz wesprzeć Karolinę wpłacając dowolną kwotę na zrzutkę Z MIŁOŚCI DO KAROLINY
URL:https://podworko.art/event/koncert-charytatywny-zespolu-milosc-i-przyjaciol/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2022/12/312954097_430810062545327_765009133046639085_n.jpeg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20221217T130000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20221217T130000
DTSTAMP:20260626T184003
CREATED:20221025T120746Z
LAST-MODIFIED:20221025T120923Z
UID:4919-1671282000-1671282000@podworko.art
SUMMARY:Świąteczny Festiwal Gier Wideo
DESCRIPTION:Zapraszamy wszystkich\, którzy chcieliby poczuć nieco atmosfery końcówki XX wieku oraz zainteresowanych doświadczeniami związanymi z grami wideo\, na szczególne wydarzenie.\nRetroGaming to szeroko pojawiające się zjawisko we współczesnej popkulturze. Kolorowe lata ’80 i ’90 na świecie sprzyjały rozkwitowi branży gier wideo\, doprowadzając do narodzin nowych\, wyspecjalizowanych sprzętów do multimedialnej\, interaktywnej rozrywki. Zarówno do domowego zacisza\, jak również do salonów gier\, napływały coraz to nowsze rozwiązania wykorzystujące ostatnie zdobycze ówczesnej technologii.\nPragnęlibyśmy przybliżyć nieco kulturę RetroGamingu poprzez prezentację oryginalnych konsol i komputerów z lat minionych\, automatów ARCADE wprost z salonów gier\, kartridży\, kaset\, wspominków i wiele innych materiałów archiwalnych\, gadżetów\, akcesoriów\, prasy branżowej z minionych dekad. Całość dopełni muzyczny klimat lat ’80/’90 w klubowym wydaniu.\nZapraszamy wszystkich gotowych na nostalgiczną podróż w czasie\, aby zapoznać się z prawdziwą historią branży gier wideo. Na odwiedzających czekają turnieje i wyzwania z nagrodami na retro sprzętach\, do zgarnięcia masa gadżetów związanych z RetroGamingiem.
URL:https://podworko.art/event/swiateczny-festiwal-gier-wideo/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2022/10/311991472_417782707177058_1875924501442201226_n.jpeg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20221216T200000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20221216T200000
DTSTAMP:20260626T184003
CREATED:20221205T094219Z
LAST-MODIFIED:20221205T094219Z
UID:4946-1671220800-1671220800@podworko.art
SUMMARY:THE BULLSEYES w Gdyni / support: CZECHOSLOVAKIA
DESCRIPTION:THE BULLSEYES \nSupport: CZECHOSLOVAKIA \nTHE BULLSEYES (czyt. bulzajs)\n„To obecnie najlepszy polski zespół parający się klasycznie pojmowanym rockiem. Nie debiutant – najlepszy zespół w kategorii open.”\n~ Jarosław Szubrycht\nKRYTYK MUZYCZNY\nZwycięzcy Jarocińskich Rytmów Młodych 2022 i finaliści nagrody SANKI Gazety Wyborczej.\nThe Bullseyes to gorącokrwisty rockowy duet z wielkopolskiego Leszna.\nDarek Łukasik na gitarze\, Mateusz Jarząbek na perkusji\, wspólnie pragną skrócić dystans i otulić Świat muzyką\, która czerpie jednocześnie z garażowego rocka i zwięzłej\, futurystycznej produkcji. W rezultacie uzyskujemy kompaktowe rockowe brzmienie z punkowym duchem\, które zaopatruje przyspieszający świat w intensywne bodźce. Czerwona tarcza w logo zespołu idealnie prezentuje ich muzyczną misje. Bez wypełniaczy\, do celu\, z olbrzymią dawką energii.\nThe Bullseyes chcą naprawiać Twoje słabe dni i przy okazji dobrze się bawić. To\, co określają mianem „dobrej zabawy” mieści się gdzieś pomiędzy komponowaniem wysoce uzależniających\, energicznych linii melodycznych a pisaniem hiperbolizowanych tekstów bazujących na prostych obserwacjach psychologicznych. Wszystko to oprawione niejednokrotnie wyjątkowym poczuciem humoru.\nMuzycznie\, The Bullseyes przypadnie do gustu fanom twórczości: Twenty One Pilots\, The Black Keys\, Arctic Monkeys\, Jack White\, Gorillaz\, The Beatles\, Nirvana\, Måneskin\n—\nCZECHOSLOVAKIA  / grunge indie pop punk / Gdańsk\nGrają głośno i słonecznie. Inspirują się muzyką z 30Ton\, czyli latami 90-ymi na pełnym Tony Hawku. Czuć od od nich amerykański luz\, słońce\, plażę i beztroskę a także echa Pavement\, Weezer czy Dinosaur Jr. W sumie są to przebojowe melodie\, ale utopione w fali gitarowego jazgotu. Wypłynęli szerzej na niezalowe wody na trzeciej płycie „A’more” wydanej w 2021 roku przez Koty Records (CD) i Prototapes (MC). Grają żywiołowe koncerty. W tym roku zaliczyli m.in. Sea You Festival\, Męskie Granie\, Soundrive Festival i Great September. Zaliczą również Ciebie i o dziwo będzie Ci się podobało.\n“Happysad to dla ciebie pretensjonalne miękiszony\, ale hałasowanie w stylu dawnej Ewy Braun znajdujesz z kolei zbyt intensywnym? Zapraszam do Czechoslovakii\, gdzie odnajdziesz złoty środek pomiędzy ładnymi\, przebojowymi piosenkami z fajnymi\, ale nieprzefajnowanymi tekstami a gitarowym zgiełkiem. Muzyka gdańskiego tria jest zresztą trochę taka\, jakim na pierwszy rzut oka jawi się lider grupy Adam Piskorz: tlenione włosy\, uśmiech na twarzy\, kolorowa koszula\, ale w dłoniach gitara z charakterystycznym wycięciem\, czyli instrument\, którym raczej zwykli masakrować uszy słuchaczy metalowcy. Słońce walczy tu z nostalgią\, struktura z chaosem\, grzeczność z duchem iście chuligańskim. Dawno nie widziałem na rockowym koncercie tak radośnie roztańczonej publiczności. I nastoletniej\, i starszej\, która pewnie wędrowała przy tej wybitnie najntisowej muzyce myślami do lat swej młodości. 25 lat temu telewizyjna Dwójka na pewno emitowałaby teledyski Czechoslovakii w magazynie “Clipol”. A ja nagrywałbym je na kasetach VHS.”
URL:https://podworko.art/event/the-bullseyes-w-gdyni-support-czechoslovakia/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2022/12/316098883_530265802431517_6012996930977861735_n.jpeg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20221211T190000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20221211T190000
DTSTAMP:20260626T184003
CREATED:20221205T093238Z
LAST-MODIFIED:20221205T093238Z
UID:4942-1670785200-1670785200@podworko.art
SUMMARY:CHRUSTxFURDA | Muzyczna uczta folkowa
DESCRIPTION:Już 11 grudnia\, zapraszamy na wyjątkową Folkową Ucztę. I to wcale nie Hen za Rzeką\, czy w Grocie Króla Gór. W gdyńskim Uchu\, na jednej scenie zagoszczą ulotne melodie\, śpiewokrzyki\, śpiew gardłowy\, połączone z brzmieniami instrumentów dawnych oraz nowoczesnych syntezatorów. Wszystko zostanie okraszone dużą ilością bębnów. A to wszystko za sprawką:\nFURDA jest multi-instrumentalnym duetem\, który łączy ludowe instrumenty z możliwościami cyfrowej modulacji dźwięku. Dzięki temu zabierają oni słuchaczy w trance’owo ambientowy świat gdzie mongolski śpiew gardłowy otula w tańcu polskie pra skrzypce zwane suką biłgorajską.\nCHRUST to polska grupa muzyczna grająca szeroko pojętą muzykę etniczną. Trzy zupełnie inne osobowości reprezentujące umiłowane przez siebie style muzyczne (folk\, electro\, rock) dają w połączeniu niepowtarzalne\, współczesne brzmienie zespołu.\nBramka 18:00\nKoncerty 19:00
URL:https://podworko.art/event/chrustxfurda-muzyczna-uczta-folkowa/
ATTACH;FMTTYPE=image/png:https://podworko.art/wp-content/uploads/2022/12/Zrzut-ekranu-2022-12-5-o-10.30.48.png
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20221210T200000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20221210T200000
DTSTAMP:20260626T184003
CREATED:20221104T104024Z
LAST-MODIFIED:20221104T104024Z
UID:4929-1670702400-1670702400@podworko.art
SUMMARY:SORRY BOYS
DESCRIPTION:Mam na imię Starry. Mam na imię tak\, jak chcesz. Moja miłość nie ma granic – rozdaję ją na ulicach\, w domach\, wszystkim\, którzy jej potrzebują. Ale tak naprawdę mam tylko ciebie. I siebie. Renesans jest stanem\, do którego dążę. Bezwiednie\, wbrew grawitacji\, z tęsknoty za chmurami. Piosenki są zapisem momentu\, który do renesansu prowadzi\, poprzedza go. Zapach ziemi po deszczu\, widok góry Fudżi na horyzoncie Warszawy. Cante Jondo\, ta melodia mi się śni\, na na na…\nWenus ponownie wyłania się z błękitu\, jest w niej mądrość kobiecej energii\, która wibruje z czakry serca i łona. Jak miłość\, jest światłem. Ale bez ciemności\, nie widzielibyśmy gwiazd\, z których jesteśmy stworzeni. Nasze ciała są z tych samych pierwiastków\, które krążą odwiecznie w kosmosie. Nasze ciała śpiewają piosenki naszym duszom.\n\n25 listopada 2022 ukaże się „Renesans”\, piąty studyjny album Sorry Boys!\nTa pełna paradoksów\, poetycka i przebojowa płyta jest zupełnie nowym muzycznym rozdziałem w historii zespołu. „Mapy gwiazd”\, singiel otwierający erę „Renesansu”\, wprowadza nas do świata Starry – alter ego Beli Komoszyńskiej\, wokalistki\, autorki tekstów i współkompozytorki piosenek. Starry komunikuje się ze słuchaczami również w świecie pozafonograficznym za pośrednictwem e-Pocztówek – listów\, w których dzieli się swoimi przemyśleniami z anonimowym adresatem. Starry jest przewodniczką po świecie „Renesansu”\, nie objaśnia go\, lecz pokazuje jego wielowymiarowość.\nUtwory skomponowali członkowie Sorry Boys: Tomasz Dąbrowski\, Bela Komoszyńska i Piotr Blak. Współkompozytorem jednego z utworów i współautorem jednego z tekstów jest Miuosh. Za produkcję muzyczną albumu odpowiadają: stały współpracownik zespołu Marek Dziedzic oraz Kuba Galiński\, Jan Biedziak i sam zespół.\n\nTrasa koncertowa promująca płytę “Renesans” rozpocznie się już 2 grudnia 2022!\n\nSorry Boys to jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie alternatywno-popowej. Od początku działalności trzon grupy stanowią: Bela Komoszyńska oraz Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak. Debiutancka płyta „Hard Working Classes” ukazała się w 2010 roku i zebrała znakomite recenzje. Kolejne wydawnictwo pt. „Vulcano” zostało uznane za jeden z najlepszych polskich albumów 2013 roku. Ta płyta ugruntowała pozycję Sorry Boys jako zespołu nowatorskiego i niebojącego się sięgać po nieoczywiste rozwiązania.\nW 2016 roku muzycy zaprezentowali album „Roma”\, który ponownie znalazł się w stawce wielu podsumowań płytowych: To jeden z tych zespołów\, który tchnął nowe życie w polski pop\, który szturmem wziął sceny klubowe i festiwalowe. Ich ostatni album „Roma” to majstersztyk. („Gazeta Wyborcza”)\nWydawnictwo przyniosło zespołowi nominację do Fryderyka 2017 w kategorii „Album Roku – Muzyka Alternatywna” i przysporzyło wielu nowych fanów.\nPo barokowym bogactwie „Romy” zespół zapragnął bardziej przejrzystych piosenkowych form\, które przyniosła „Miłość” (2019). Czwarty album grupy był również pierwszym wypełnionym w całości polskimi tekstami. „Miłość” pokazuje oblicza najważniejszego uczucia świata z prywatnej i uniwersalnej perspektywy. Bela Komoszyńska: Miłość to najważniejsze słowo świata. Kocham kochać. Na tej płycie jestem piewcą miłości jako Kobieta\, jako Matka i Człowiek. Piosenki na nią pisałam w najszczęśliwszym okresie mojego życia. Kobiety\, mężczyźni\, nasza córka\, miasto Warszawa to są bohaterowie\, których znam\, rozumiem\, kocham.\nProducentem muzycznym albumu jest Marek Dziedzic. Za miks i mastering odpowiada Rafał Smoleń. Miksem pierwszego singla\, „Jesteś Pragnieniem” zajął się Bartosz Dziedzic. Gościnnie w piosence „Carmen” zaśpiewała Kayah.\nWarto dodać\, że drugi singiel z „Miłości” – piosenka „Absolutni\, absolutnie” stała się największym przebojem grupy\, osiągając status „Złotego Singla”.\nSorry Boys z reguły intensywnie koncertują grając trasy klubowe i uczestnicząc w najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce. Występowali m.in. na Open’er Festival\, Orange Warsaw Festival\, Jarocin Festival\, Spring Break oraz na Męskim Graniu.\n\nTrasa koncertowa promująca płytę “Renesans” rozpocznie się już 2 grudnia 2022!\nSingle Sorry Boys:\n„Mapy gwiazd”\, https://bit.ly/3CG3QqD\n„Absolutnie\, absolutnie”\, https://bit.ly/3SNXOux\n„Miłość”\, https://bit.ly/3CMIOrB\n„Jesteś pragnieniem”\, https://bit.ly/2SMZidz\n„Jadę do domu”\, https://bit.ly/3CLO6Ub\n„Wracam”\, http://bit.ly/2dQpdYM\n„Zwyczajne cuda”\, http://bit.ly/2pK9XDP\n„Miasto Chopina”\, https://bit.ly/3rLfiMg\n„Apollo”\, https://bit.ly/3yvrioZ\n„The Sun”\, http://bit.ly/2q9SmaR\n„Phoenix”\, http://bit.ly/2qc9lHX\n„Evolution”\, http://bit.ly/2qznQsk\n„Chance”\, https://bit.ly/3rHbThs\n„Cancer Sign Love” http://bit.ly/2proTdn\nFB: https://www.facebook.com/sorryboysmusic/\nIG: https://www.instagram.com/sorryboysmusic/\nYT: http://bit.ly/2obcASa\nSpotify: https://spoti.fi/2YIuptd
URL:https://podworko.art/event/sorry-boys/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2022/11/311073893_592005182721257_1567672327920931621_n.jpeg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20221209T190000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20221209T190000
DTSTAMP:20260626T184003
CREATED:20221012T144831Z
LAST-MODIFIED:20221012T144831Z
UID:4901-1670612400-1670612400@podworko.art
SUMMARY:Koncert TURBO (40-lecie)
DESCRIPTION:TURBO wyrusza w trasę koncertową po Polsce w ramach przerwanych przez pandemię obchodów 40-lecia zespołu.\nKoncert w Gdyni odbędzie się w tradycyjnej formule elektrycznej.\nZespół zagra przekrojowy materiał podsumowujący dotychczasową działalność grupy.\nZapowiada się przynajmniej 2-godzinna dawka klasyki polskiego heavy-metalu.\n\n19:00 – otwarcie drzwi\n19:30 – support\n20:30 – TURBO\n\n\nZespół Turbo – legenda polskiego heavy metalu – w 2020 roku obchodził 40-lecie istnienia i z tej okazji zaprezentuje program przekrojowy (z wydłużoną setlistą)\, podsumowujący dotychczasową działalność.\nPojawią się utwory z większości wydawnictw Turbo\, dlatego mamy nadzieję\, że każdy kto przyjdzie znajdzie coś dla siebie.\nGrupa powstała w styczniu 1980 roku w Poznaniu\, a jej liderem jest wybitny polski gitarzysta Wojciech Hoffmann.\nZespół zagrał tysiące koncertów w Polsce\, biorąc udział w wielu istotnych festiwalach rockowych i metalowych. Grupa kilkukrotnie wyjeżdżała koncertować poza granice ojczyzny\, między innymi do Austrii\, Czech\, Irlandii\, Niemiec\, Słowacji\, Szwecji\, Wielkiej Brytanii\, a także do Rosji.\nW trakcie swojej kariery zespół miał przyjemność grać na tej samej scenie między innymi z takimi wykonawcami jak: Hanoi Rocks\, Pretty Maids\, Helloween\, Running Wild\, Overkill\, Kreator\, Citron\, Sepultura\, Deep Purple\, Uriah Heep.\nFormacja posiada w swoim dorobku sporo wydawnictw\, w tym dwanaście albumów studyjnych. Wśród nich znajdują się „Dorosłe dzieci”\, „Kawaleria szatana”\, „Ostatni wojownik”\, „Strażnik światła” i jak dotąd ostatnia płyta studyjna grupy „Piąty żywioł”.
URL:https://podworko.art/event/koncert-turbo-40-lecie/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2022/10/306907990_645062490322198_4497479332026888228_n.jpeg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20221204T180000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20221204T180000
DTSTAMP:20260626T184003
CREATED:20221025T115104Z
LAST-MODIFIED:20221104T104232Z
UID:4913-1670176800-1670176800@podworko.art
SUMMARY:Piotr Zioła
DESCRIPTION:Opuszczam Azyl…\nZapraszam na jesienną trasę koncertową promującą album “Wariat”\, którego premiera już 4 listopada \nWstęp od: 18:00\nStart koncertu: 19:00\n—\nPiotr Zioła prezentuje nowy album – „Wariat”.\nWydawnictwo\, które ukaże się 4 listopada zapowiadają trzy single: „Błysk”\, „Choć czuły gest tu radości niesie mniej\, to krzywda nie rozlewa łez” i „Prąd” z pełnymi symboliki teledyskami\, które współtworzył sam artysta jako reżyser i scenarzysta.\nPiotr na swojej drugiej płycie zabiera nas w podróż\, dzięki której odkrywamy co się u niego działo przez ostatnich kilka lat\, kiedy to niespodziewanie zniknął ze sceny. Każdy z utworów w subtelny sposób opisuje doświadczenia z tego okresu. Artysta\, z pomocą zaproszonych do pisania gości – Pauliny Przybysz\, Justyny Święs\, Bisza i Rasa – opowiada o człowieku\, tytułowym wariacie\, który mimo przeciwności losu ma odwagę czerpać z życia pełnymi garściami.\nKompozycje powstały w wyniku wspólnej pracy Piotra i znakomitych muzyków: Krzysztofa Kawałko\, Marcina Ułanowskiego\, Staszka Wróbla i Pawła Zalewskiego. Producentami albumu są Piotr „Emade” Waglewski i Jan Biedziak.\nJak napisała Julia Właszczuk na łamach magazynu „Vogue”: „Wariat” to eklektyczna mieszanka gatunków\, estetyk i historii\, które złożyły się na powrót artysty. To owoc eksperymentów i przekraczanie granic.\n\nPiotr Zioła zadebiutował w 2016 r. albumem „Revolving Door”\, który został nagrodzony Fryderykiem\, a pochodzący z niego singiel „Safari” uzyskał status Platynowej Płyty. Artysta brał udział w wielu projektach\, usłyszeć go można m.in. na kompilacji „Albo inaczej”; współpracował z artystami z rozmaitych muzycznych światów\, m.in. z Rysami\, Flirtini\, Miuoshem\, Wojtkiem Mazolewskim czy The Dumplings. Występował również na największych polskich festiwalach: Open’er Festival\, Kraków Live Festival\, Męskie Granie\, Fest Festival.\nWybrane teledyski:\nBłysk https://www.youtube.com/watch?v=KGBNojL_8Vk\nPrąd https://www.youtube.com/watch?v=_o0XcjuvI-M\nChoć czuły gest tu radości niesie mniej\, to krzywda nie rozlewa łez https://www.youtube.com/watch?v=iwWSC6plGwI\nSafari live https://www.youtube.com/watch?v=iYv5zN2rGDQ\nPodobny https://www.youtube.com/watch?v=HfYOkW6Wk_o\nW ciemno https://www.youtube.com/watch?v=nINAXlYNVjw\nFB: https://www.facebook.com/PiotrZiola\nIG: https://www.instagram.com/piotrziola/\nYT: https://www.youtube.com/c/PiotrZiolaMusic
URL:https://podworko.art/event/piotr-ziola-gdynia/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2022/10/311243777_662192298604339_1721626288590211012_n.jpeg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20221203T200000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20221203T200000
DTSTAMP:20260626T184003
CREATED:20221115T111020Z
LAST-MODIFIED:20221115T111020Z
UID:4938-1670097600-1670097600@podworko.art
SUMMARY:DM45 Remix@Live Party + KONCERT Spirit In The Forest
DESCRIPTION:DM45 Remix & Live to koncert zespołu SPIRIT IN THE FOREST (Tribute to Depeche Mode)\, oraz niecodzienna impreza na której wybrzmią najlepsze remiksy i utwory z tras koncertowych Depeche Mode\n Szykujcie się na niezapomniane „party”.\n Po koncercie zespołu Spirit in the Forest nastaw się na niezapomnianą zabawę do białego rana przy elektronicznych dźwiękach remiksów gdzie “pierwsze skrzypce” będą należały do Dava Ghana.\nZapomnijcie o klasycznych utworach Depeche Mode !\nIm “bardziej w las” tym więcej usłyszycie utworów koncertowych DM.\n Imprezę możesz potraktować jak biforek przed trasą koncertowa DM Memento Mori która startuje 23 marca w Sacramento.\n Zapraszamy do Klubu PODWÓRKO.ART / Scena UCHO w dniu 03.12 od godziny 20:00\n—\n20:00 Otwarcie bramek\n21:00 Koncert Zespołu Spirit in the Forest (Tribute to Depeche Mode)\n22:30 Sety Dj-skie: Loki / ShachMat / Tomi45 (DM Remix & DM Live)\n\nBilety:\n30 zł w przedsprzedaży\n40 zł w dniu imprezy
URL:https://podworko.art/event/dm45-remixlive-party-koncert-spirit-in-the-forest/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2022/11/314424752_432344872387508_1772216649161696193_n.jpeg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20221202T220000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20221202T220000
DTSTAMP:20260626T184003
CREATED:20221104T103637Z
LAST-MODIFIED:20221104T103637Z
UID:4926-1670018400-1670018400@podworko.art
SUMMARY:41e urodziny Britney Spears
DESCRIPTION:02.12 urodziła się Britney Spears i zaczęło się nowe rozdanie.\nOd zawsze gramy imprezy inspirowane w jakimś tam stopniu Brytą\, ale świętowanie jej urodzin rządzi się swoimi prawami i utworów Britney usłyszycie znacznie więcej. Proszę się więc przygotować ze znajomości tekstu Hold it against me\, Radar\, Im not a girl czy Do you wanna come over?\nWokół Bryty latać będą przeboje reszty panteonu gwiazd z akcentem na Riri\, Gagę\, Tej\, Perry czy Shakirę. Plus trochę bangerów a czasem nagły zwrot w lata 80…. gdyż YMCA trzeba odtańczyć.\nCzas też na nową Britney z kartonu. Rozpoczęliśmy research\, niebawem damy znać\, która Bryta będzie nam towarzyszyć.\nSpodziewamy się też naszej polskiej Britney jak co roku w Gdyni\n\n\nProwadzą BaywatchParties w tym Dj BezdomnyPies i Dj SmutnyPies.
URL:https://podworko.art/event/41e-urodziny-britney-spears/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2022/11/313192908_553443963451578_8651190659174107704_n.jpeg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20221127T180000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20221127T180000
DTSTAMP:20260626T184003
CREATED:20221115T110614Z
LAST-MODIFIED:20221115T110614Z
UID:4935-1669572000-1669572000@podworko.art
SUMMARY:Villagers of Ioannina City
DESCRIPTION:Soulstone Gathering and Mantra Productions present:\n VILLAGERS OF IOANNINA CITY (Grecja) – psycho-folk rock:\nzespół pochodzi z Ioanniny w Grecji i został założony w 2007 roku. W utworach VIC przeważa post\, stoner i psychodeliczny rock ze sporą dawką greckiej muzyki ludowej z regionu Epiru. Regionalną tradycję muzyczną charakteryzuje polifonia\, specyficzne rytmy i melodie oraz użycie klarnetu\, kavalu i dud.\nTo będzie fantastyczna podróż w nieznajome do tej pory\, mistyczne i psychodeliczne rejony Grecji.\nVIC zagrają również we Wrocławiu oraz Warszawie.
URL:https://podworko.art/event/villagers-of-ioannina-city/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2022/11/311444084_549820233814213_5557801579649348725_n.jpeg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20221126T190000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20221126T190000
DTSTAMP:20260626T184003
CREATED:20220912T132749Z
LAST-MODIFIED:20220915T090853Z
UID:4870-1669489200-1669489200@podworko.art
SUMMARY:MŁODY G W GDYNI
DESCRIPTION:Poppyn zaprasza na pierwszy solowy koncert Młodego G na swoim macierzystym terenie. Legendarne wydarzenie odbędzie się tuż obok słynnego międzytorza\, o którym Belmondawg wspomina w jednym ze swoich najbardziej nośnych singli. Na scenie nie zabraknie wyjątkowych gości oraz przyjaciół. Spodziewajcie się prezentacji materiału z nagrodzonego tytułem epki roku minialbumu Hustle As Usual\, starych dobrych hitów\, oraz niepublikowanych do tej pory utworów. Label Poppyn szykuje dla Was specjalny merch upamiętniający to niepowtarzalne wydarzenie.\nCzuwaj! \nData: 26.11.2022\nWejście: 19:00\nWarmup: 20:00\nKoncert: 21:00\n____________\nWstęp osób nieletnich powyżej 16 lat jest możliwy wyłącznie na podstawie dostarczonego przez uczestnika w dniu koncertu oświadczenia\, w którym rodzic lub prawny opiekun wyraża zgodę na udział w w/w koncercie. Wstęp osób nieletnich poniżej 16 lat jest możliwy wyłącznie z rodzicem lub prawnym opiekunem po dostarczeniu oświadczenia. Wzór oświadczenia do pobrania pod adresem: http://ucho.com.pl/media/o%C5%9Bwiadczenie_koncert_zgoda.pdf\n 
URL:https://podworko.art/event/mlody-g-w-gdyni/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2022/09/305473358_514223360687323_9075845967458672437_n.jpeg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20221125T190000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20221125T190000
DTSTAMP:20260626T184003
CREATED:20221018T105004Z
LAST-MODIFIED:20221018T105004Z
UID:4907-1669402800-1669402800@podworko.art
SUMMARY:THE SIXPOUNDER + BLACK RIVER // CAN WE FIX THE WORLD?
DESCRIPTION:„Panie i Panowie\, drodzy Przyjaciele\,\nNasza przygoda powoli dobiega końca\, ale zanim opadnie kurtyna\, przekażemy w Wasze ręce nasz najnowszy album „Can We Fix The World?”. Jesteśmy wyjątkowo dumni z tego materiału\, zarówno jeśli chodzi o kompozycje jak i brzmienie\, które uzyskaliśmy. Ten album pozwolił nam się rozwinąć zarówno od strony muzycznej ale również mentalnej dlatego już nie możemy się doczekać by zaprezentować go Wam na scenie!\nThe Sixpounder się nie rozpada. Nasza przyjaźń się tutaj zaczęła\, a prawdziwa przyjaźń się nigdy nie kończy. A wiec\, „nigdy nie mów nigdy”\, być może kiedyś ponownie zapalimy światło i zobaczymy się z Wami na scenie.”
URL:https://podworko.art/event/the-sixpounder-black-river-can-we-fix-the-world/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2022/10/309111368_8339269129446628_7668580131024853265_n.jpeg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20221122T200000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20221122T200000
DTSTAMP:20260626T184003
CREATED:20221025T115954Z
LAST-MODIFIED:20221025T115954Z
UID:4916-1669147200-1669147200@podworko.art
SUMMARY:Stand-up: Filip Puzyr w programie "Szachy dla debili"
DESCRIPTION:Zapraszamy na wieczór stand-upowy z Filipem Puzyrem.\nW programie “Pan Judo”\, Filip wracał do młodzieńczych lat spędzonych na tatami\, które\, co tu dużo mówić\, nie obfitowały w sukcesy. Pora wypuścić z szafy kolejne demony. Czy Korwinizm to trądzik\, z którego po prostu trzeba wyrosnąć? Co myślą olbrzymie papugi z Będzina i jak to jest kopać się po kostkach w piłkarskiej B-klasie? Jeśli nurtuje Cię\, którekolwiek z tych pytań\, nie licz na rzeczowe odpowiedzi. Możesz za to liczyć\, na zdrową dawkę\, niezdrowych przemyśleń\, chorego na cukrzycę sportowca. +support\n\nGodzina: 20:00
URL:https://podworko.art/event/stand-up-filip-puzyr-w-programie-szachy-dla-debili/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2022/10/305052594_556130383180875_2798372929376051115_n.jpeg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20221120T190000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20221120T190000
DTSTAMP:20260626T184003
CREATED:20221012T144420Z
LAST-MODIFIED:20221018T104203Z
UID:4897-1668970800-1668970800@podworko.art
SUMMARY:HAPPYSAD
DESCRIPTION:wstęp: 18:00\, start: 19:00\ngość: Nieznany Wykonawca\nZWIERZ TOUR to nazwa jesiennej trasy zespołu Happysad.\nPo pięciu miesiącach spędzonych w plenerach wracają do klubów\, by zaprezentować na żywo premierową piosenkę oraz specjalny zestaw utworów.\nZWIERZ TOUR to seria koncertów\, podczas których na żywo wybrzmią utwory najbardziej aktualne\, dystopijne\, każące zastanowić się nad kondycją planety i człowieka\, podskórnie i wprost odczuwającego zachodzące zmiany\, zagrożenie i schyłek pewnego porządku Świata.\nZWIERZ TOUR to utwory nieokiełznane\, energiczne\, głośne pozwalające wykrzyczeć\, wyrzucić z siebie lęk\, obawę\, strach.\nTuż przed startem trasy ZWIERZ TOUR zespół zaprezentuje nowy utwór ZWIERZ wraz z towarzyszącym mu teledyskiem.
URL:https://podworko.art/event/happysad-2/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2022/10/309160293_669994891154124_4917960205239319281_n.jpeg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20221119T210000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20221119T210000
DTSTAMP:20260626T184004
CREATED:20221104T103143Z
LAST-MODIFIED:20221104T103143Z
UID:4923-1668891600-1668891600@podworko.art
SUMMARY:Teenage Dream
DESCRIPTION:SHAKIRA // NELLY // NELLY FURTADO // JENNIFER LOPEZ // BLACK EYED PEAS // EMINEM // RIHANNA // DODA // MANDARYNA // SEAN PAUL // nawet SHAGGY … i nie tylko of kors\ni wszystko co zawsze traktowaliśmy nieco po macoszemu na imprezach Oops! We Did It Again. Nie chcemy tym razem przyciągać uwagi odbiorcy na Britney Spears\, gdyż dwa tygodnie później na Podwórku gramy jej urodziny\nPoświęcimy więcej uwagi artystom\, którym tej uwagi nie poświecaliśmy zbyt dużo na oopsach.\nJesteście z nami?
URL:https://podworko.art/event/teenage-dream/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2022/11/312828768_560077882788186_6828296539031078521_n.jpeg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20221112T190000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20221112T190000
DTSTAMP:20260626T184004
CREATED:20220830T113052Z
LAST-MODIFIED:20220830T113216Z
UID:4845-1668279600-1668279600@podworko.art
SUMMARY:Dr. Misio + The Analogs
DESCRIPTION:W zeszłym roku było grubo więc wracamy w tym samym składzie!!!\nCzy piosenki śpiewane przez zespół jednego z najbardziej znanych i charakterystycznych aktorów współczesnego polskiego kina bardzo różnią się przekazem od piosenek napisanych przez ludzi wychowanych na blokowiskach i w suterenach brudnego miasta? Czy to jak widzą i opisują swoje otoczenie\, uczucia i doświadczenia to dwa różne\, zupełnie inne światy? Zapraszamy na koncert dwóch wyjątkowych zespołów które zabiorą publiczność w niebezpieczną i fascynującą podróż…\nDr MISIO to zespół pod wodzą Arka Jakubika – jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów\, znanego ze świetnych ról dramatycznych w filmach Wojtka Smarzowskiego\, m.in. „Wesele”\, „Dom zły” „Drogówka”\, „Kler” oraz z doskonałej roli w serialu “Król”. Kapela gra ostrego rock’n’rolla bez przebaczenia\, a solidne brzmienie\, ciężkie riffy i świetne teksty Krzysztofa Wargi oraz Marcina Świetlickiego\, to znak rozpoznawczy całego projektu. Ich twórczość stanowi Interesującą propozycję\, nie tylko dla fanów rocka\, ale przede wszystkim dla ludzi\, którzy poszukują w sztuce intelektualnych wrażeń i refleksji\, są otwarci na oryginalną na formę\, a przy tym nie stronią od wspólnej\, wręcz rytualnej zabawy. Dr MISIO ma na swoim koncie cztery płyty: „Młodzi”\, „Pogo” (której producentem muzycznym jest Olaf Deriglasoff)\, „Zmartwychwstaniemy” oraz najnowszy\, świecący triumfy album “Strach XXI Wieku”. Najbardziej rozpoznawalnymi utworami zespołu są\, m.in.: „Pogo”\, „Mentolowe papierosy”\, „Dziewczyny”\, „Młodzi”\, „Hipster” i „Pismo”\, do którego kontrowersyjny\, ale bardzo dobrze oceniany teledysk zrobił Wojtek Smarzowski.\nfacebook:\nwww.facebook.com/drmisio\nThe Analogs powstali w 1995 roku w Szczecinie i są obecnie jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych zespołów polskiej sceny punk rockowej. Ich piosenki takie jak “Pieśń Aniołów”\, “Era Techno”\, “Dzieciaki Atakujące Policję” zna każdy kto interesuje się mocnym\, gitarowym graniem. Na swoim koncie mają kilka płyt oraz niezliczoną ilość koncertów w Polsce oraz całej Europie. W 2021 roku świętowali swoje 25 lecie swojej działalności a koncert który zagrają będzie się składał z najbardziej znanych i lubianych przez publiczność utworów jakie posiadają w swoim dorobku oraz piosenek z najnowszego albumu “CHWDP”.\nZapraszamy serdecznie!!!\nwww.analogs.pl (oficjalna strona internetowa)\nwww.oldschool.pl (oficjalny sklep zespołu)\noraz na FB:\nhttps://www.facebook.com/TheAnalogs/\nhttps://www.facebook.com/projektpudlo/\nWytwórnia:\nhttps://www.facebook.com/oldschoolpunx\nKontakt z zespołem: analogs@op.pl
URL:https://podworko.art/event/dr-misio-the-analogs/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2022/08/297630569_608810243936354_8343792528327313051_n.jpeg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20221111T190000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20221111T190000
DTSTAMP:20260626T184004
CREATED:20221012T143909Z
LAST-MODIFIED:20221012T143909Z
UID:4894-1668193200-1668193200@podworko.art
SUMMARY:PIDŻAMA PORNO
DESCRIPTION:Pidżama Porno powstała w grudniu 1987 roku z inicjatywy Krzysztofa Grabowskiego i Andrzeja Kozakiewicza\, ówczesnych studentów poznańskiego uniwersytetu. W 1989 roku nagrała swój pierwszy materiał zatytułowany „Ulice jak stygmaty”. Równocześnie zespół zadebiutował na Dużej Scenie Festiwalu w Jarocinie\, Festiwalu w Sopocie i jako pierwsza polska kapela undergroundowa zagrał w Pradze. W 1990 roku Pidżama Porno nagrała w Szczecinie drugą płytę „Futurista”. Zespołowi w chórkach towarzyszyła nieznana wówczas Kasia Nosowska. Album „Futurista” oficjalną premierę miał dopiero w 1996 roku.\nW 1990 roku Pidżama Porno ponownie zagrała na jarocińskim festiwalu\, odbyła koncertową trasę po Czechosłowacji\, po czym rozpadła się. W styczniu 1995 roku grupa reaktywowała się. Wtedy też ukazał się kasetowy maxisingiel „Zamiast burzy”\, który przyniósł Pidżamie wielką popularność i nowe pokolenie fanów. W 1996 roku zespół podpisał kontrakt z firmą S.P. Records. Pierwszym efektem tej współpracy był trzeci album Pidżamy „Złodzieje Zapalniczek” (luty 1997). Piosenki z płyty – „Ezoteryczny Poznań” i „Bal u Senatora ’93″\, przez wiele tygodni gościły na radiowych listach przebojów w całej Polsce. Album doczekał się entuzjastycznych recenzji w prasie\, nie tylko muzycznej. Po 10 latach od premiery\, Złodzieje zapalniczek” zostali ponownie nagrani i wydani przez SP Records. 15 czerwca 1998 roku ukazała się kolejna płyta grupy – „Styropian”\, promowana kolejno utworami „Do Nieba Wzięci” i „Gdy zostajesz u mnie na noc” . 7 czerwca 1999 roku ukazała się płyta pt. „Ulice ja stygmaty – absolutne rarytasy”. To album\, na którym znalazły się najstarsze kawałki Pidżamy\, grane przez zespół jeszcze w latach 80tych. Grabaż i koledzy chcąc mieć więcej czasu na przemyślenie spraw związanych z „normalnym” albumem wpadli na pomysł zarejestrowania swych legendarnych kawałków już po „bożemu”. Trzeba pamiętać\, że utwory\, które pierwotnie znalazły się na „Ulicach…” z lat 80tych były zapisem próby grupy nagranej na magnetofon typu „Kasprzak”. Pierwszym singlem promującym album był utwór „Katarzyna ma katar”.\nW sierpniu 1999 roku Pidżama Porno po raz pierwszy zagrała na Festiwalu Woodstock w Żarach. W zgodnej opinii publiczności\, prasy oraz samego Jurka Owsiaka był to jeden z najbardziej energetycznych momentów na Woodstock – o czym można się przekonać oglądając teledysk Pidżamy do utworu „Outsider”\, który nakręcono właśnie podczas koncertu grupy w Żarach. Tam też padł rekord frekwencji na pidżamowych koncertach. Zespołu nie chciało wypuścić ze sceny ponad 200 tysięcy ludzi!!!\n23 kwietnia 2001 roku ukazała się płyta „Marchef w butonierce”. Nad tym albumem Pidżama pracowała dwa lata. Długo\, ale opłaciło się czekać ponieważ album okazał się najlepszą płytą Pidżamy Porno. Pierwszym singlem promującym album była piosenka „Twoja generacja”. Utwór zagościł na listach przebojów prawie we wszystkich rozgłośniach radiowych. Przez długi czas był na pierwszym miejscu Listy tygodnia w Radiostacji\, jak również znalazł się na liście przebojów programu III Marka Niedźwiedzkiego. W 2002 roku jesienią zespół wydał długo przez fanów oczekiwaną płytę live – „Koncertówka 1″ Nagrania z tej płyty pochodzą z XIII urodzin Pidżamy w Poznaniu z grudnia 2000 roku (większość) oraz październikowego koncertu w Proximie (mniejszość) w 2001 roku. Zawartość tej płyty daje znakomity przykład niepowtarzalnej atmosfery koncertów grupy. „Koncertówkę” Pidżamy pomagał promować teledysk „Bon Ton Na Ostrzu Noża” Doskonałym uzupełnieniem emocji związanych z koncertowymi przygodami Pidżamy jest Part II „Koncertówki”\, wydany jesienią 2003 roku.\nIstotnym wydarzeniem był występ podczas Punk Rock Later\, na którym zagrały legendy polskiego gniewnego rocka lat 80-tych\, zaś sam Grabaż był jednym z bohaterów książki M. Lizuta oraz współpomysłodawcą koncertu PRL w Warszawie. Przy okazji tego wydarzenia wznowienia na CD doczekały się pierwsze nagrania PP z 1988 roku\, z kasety „Ulice jak stygmaty”.\nW 2004 roku Pidżama przystąpiła do intensywnych prac nad swoim najnowszym studyjnym albumem – „Bułgarskie Centrum”. 12 sierpnia w Żeleźnicy pod Piłą\, w Studiu „Q” \, po dwumiesięcznym maratonie\, Pidżama ukończyła prace nad nową płytą. Premierę nowego albumu Pidżama ustalono na 20 września 2004 roku\, zaś na pierwszy singiel wybrano „Wirtualnych chłopców”. Drugim singlem z BC był utwór „Nikt tak pięknie nie mówił że się boi miłości” – jak się po latach okazało jeden z największych hitów PP. W czerwcu grupa była jedną z gwiazd Festiwalu Rockowego w Węgorzewie. W lipcu Grabaż był bohaterem wakacyjnego wydania „Lampy”\, do której dołączono płytę „Radio Ości”\, na której znalazły się niepublikowane dotąd oficjalnie archiwalne nagrania grup: Ręce Do Góry\, Ryzyko\, Lavina Cox\, Pidżama Porno i Strachy Na Lachy. W latach 2006 / 2007 zespół wydał dwa wydawnictwa dvd\, oba koncertowe: „Finalista” oraz „20″.\nZ końcem roku 2007 Pidżama Porno bezterminowo zawiesiła swą działalność. Lata 2008-2014 to już tylko historia okazjonalnych „odwieszeń” grupy. W 2010 roku PP wystąpiła\, jako główna gwiazda\, na XXX Jarocin Festival. Rok później\, jako headliner\, wystąpiła na Even Horizon Fest. W łódzkiej Atlas Arenie w obecności 10 tysięcy widzów zespół zagrał swój najgorszy koncert w karierze. Wydarzenie to dokumentuje trzecie w videografii kapeli wydawnictwo dvd – „Breżniew – ujrzałem śmierć na scenie”. W 2012 roku Pidżama Porno zagrała na Festiwalu „Odjazdy”. Niestety znów jako „gwiazda”. W 2014\, podczas koncertu z okazji 30-lecia scenicznej pracy Grabaża\, Pidżama zagrała 5 utworów na Jarocin Festivalu. Był to ostatni koncert grupy z Julem i Dziadkiem w składzie.\nOd września 2014 roku Pidżama Porno funkcjonuje jako trio w składzie: Grabaż\, Kozak i Kuzyn. W 2019 roku grupa wraz basistą Longinem Lo oraz gitarzystą Piotrkiem Załęskim\, zacumowała w Rock Sun Studio w Pleszewie. Cel był jeden – nagrać pierwszą od 15 lat studyjną płytę Pidżamy Porno zawierającą same premierowe piosenki. Zostało zarejestrowanych 12 utworów. Album wolny jest od jakiejkolwiek elektroniki\, jest w 100% gitarowy. 27 września 2019 roku odbyła się premiera „Sprzedawcy jutra”. Autorem doskonałej okładki płyty jest Andrzej Pągowski. Pierwszym singlem\, promującym „Sprzedawce jutra” jest „Hokejowy zamek”.
URL:https://podworko.art/event/pidzama-porno/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2022/10/309339713_8543186175723640_6958119768659108196_n.jpeg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20221106T190000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20221106T190000
DTSTAMP:20260626T184004
CREATED:20220823T115118Z
LAST-MODIFIED:20220823T115601Z
UID:4800-1667761200-1667761200@podworko.art
SUMMARY:Świetliki | Koncert
DESCRIPTION:ŚWIETLIKI 2022\nObywatelki i Obywatele! Czciciele Matki Ziemi oraz Wy\, którzy segregujecie śmieci tylko od święta! Abstynenci i pieczeniarze! Wyznawcy i sceptycy! Poczęci in vivo\, in vitro lub in absentia! Wy\, którzy jesteście Za i Wy\, którzy Przeciw! Psofile i kotkoluby! Pora przyznać\, że pieje kur i zwiastunem wielkiej jest katastrofy. Dlatego opuszczamy niebawem nasze mroczne gawry\, głuche samotnie oraz wyłożone miłym pluszem pustelnie i wyruszamy w kolejną trasę. Trasę jesienną i zapewne pełną niebezpieczeństw. Trasę być może dżdżystą albo kto wie\, może ciepłą i złotą jak włosy Wenus. Albo po prostu czarną jak goryle\, na które łasym okiem patrzała pani Rusin Kinga. Tak\, tak. Tym razem wyruszamy jakby odświętniej i ze śmiałością mniejszą\, bo nasza trzydziesta rocznica się zbliża. Tak\, tak. Rocznice onieśmielają. Łza się kręci w oku\, wzruszenie ciałem delikatnie trzęsie. Ale i lęk pojawia się na horyzoncie\, pełznie wężowato\, ślizga się po wszystkim. Jak mówi Poeta: „każdy jubileusz przeraża”. Nie znaczy to\, że nie możecie nas obsypać kwieciem\, wręczać naręcza skromnych upominków\, składać życzeń czy zmówić paciorka w intencji lub pograć na szamańskim bębenku. Możecie nas wenerować ile wlezie. Lecz nie w tym rzecz. Rzecz nie w celebrze i nostalgii. Nie o wspomnień czar\, demokrację i łechtanie ego chodzi. Rzecz w tym\, aby uwydatnić i uwypuklić. Albo przynajmniej nie stargać. Dlatego pokażemy\, na co nas stać jeszcze. Obnażymy ciut nawet\, bo z mgły i galarety\, śródziemnomorskiej trochę\, nowe się tu rzeczy powoli wyłaniają. Powoli ale stanowczo. Muzyka ze świata\, którego już nie ma. Dlatego przyjdźcie i zobaczcie. Zażyjemy stosowne medykamenta i damy z siebie na scenie wiele. Będziemy piękni\, dostojni\, ale i przystępni. Krotochwilni\, ale i poważni. Otworzymy na chwilę drzwiczki ciasnych chatek serc naszych. Przyjdźcie\, przyjedźcie\, przylećcie – nie po to\, aby coś nam dać albo coś od nas otrzymać. Przybądźcie żeby z nami\, zusammen\, together\, insieme zrobić coś dla Polski i świata…\nŚWIETLIKI\nZespół (kiedyś) młodzieżowy o profilu słowno-muzycznym. Założony przez Marcina Świetlickiego i członków zespołu TRUPA WERTERA UTRATA w 1992 roku w Krakowie.\nIdeą\, która przyświecała założeniu formacji\, było stworzenie atrakcyjnej artystycznie formy prezentacji wierszy pana Marcina\, których mroczne piękno i żarliwość wykraczały znacznie poza tradycyjnie uznany sposób komunikowania się poety z odbiorcą. Stworzenie “nowej”\, piosenkowej formy\, gdzie muzyka nie jest bezpłciowym\, mdłym podkładem do beznamiętnej recytacji\, ale oddaje lub kontrapunktuje sensy i napięcia wierszy było artystycznym celem powstającego zespołu. Przyszłość pokazała\, że muzyka o najogólniej rzecz ujmując tzw. alternatywnym czy post-rockowym genre\, miła sercu członków zespołu\, idealnie współbrzmi z wierszami pana Świetlickiego. Nie targa a uwydatnia tych wierszy rozliczne walory. Pan Marcin zaś okazał się być pełnokrwistym frontmanem-parlandzistą (to od parlando)\, ekspresyjnym mistrzem melodeklamacji\, a sceniczna intensywność jego przekazu przeszła wkrótce do legendy.\nZespół zadebiutował spektakularnie na ostatniej edycji pisma mówionego Na Głos (jak ktoś nie wie\, co to było niech sobie sprawdzi w Wikipedii) w roku 1992. W nobliwym wnętrzu zespół wykonał cztery piosenki dla nobliwej publiczności\, wśród której byli nobliści: ówcześni (Miłosz Czesław)\, jak i przyszli (Szymborska Wisława). Oraz wielu artystów mniejszej rangi i nieco snobistyczna krakowska publiczność. Dla jednych ten występ nosił znamiona skandalu i prowokacji\, dla innych (Cz. Miłosz) był zjawiskiem znanym\, o wieloletniej i światowej tradycji. Od czasu debiutu zespół koncertuje jednak głównie dla audytorium o szerszym przekroju społecznym\, obejmującym ciężko pracujących przedstawicieli klasy średniej i niższej\, pracowników naukowych\, młodzież studencką i licealną\, rencistów\, emerytów\, ludzi sukcesu\, jak i tych\, co mają w życiu pod górkę. I do tego obu płci.\nZespół wydał do tej pory sześć płyt długogrających – “Ogród koncentracyjny” (1995)\, “Cacy cacy Fleischmaschine” (1996)\, “Perły przed wieprze” (1999)\, “Złe misie” (2001)\, “Las putas melancolicas” (2005) oraz “Sromota” (2013). Debiutancki album stał się dla wielu słuchaczy tzw. dziełem kultowym. W istocie zawiera on wiele piosenek\, które stały się już evergreenami (np. “Olifant”\, “Nieprzysiadalność”\, “Pogo”\, “Opluty”\, “Przed Wyborami”\, “Świerszcze”). Niemniej należy przypomnieć\, że pierwsza płyta spotkała się w kręgach krytycznych z nieufnym podejściem i początkowo wrzucano ją do przegródek pt. ciekawe kuriozum\, interesująca hybryda\, wybryk artystyczny\, happening\, niepełnosprawne dziwadło\, kobieta z brodą etc. Dopiero drugi album “Cacy cacy Fleischmaschin”\, mroczniejszy i dojrzalszy brzmieniowo (“Korespondencja Pośmiertna”\, “Grzyb Robak”) zapewnił Świetlikom pełne obywatelstwo na polskiej scenie muzycznej. A parlando pana Marcina zaczęto traktować na równi z powszechniejszymi sposobami wokalnej ekspresji. Płyta “Perły przed wieprze” była efektem chwilowej fascynacji tzw. cięższym graniem (“Brejkam wszystkie rule”\, “Jonasz”) i jednocześnie świadectwem kryzysu rockowego idiomu jako metafory ciężkiej fizycznej pracy. Miała poza tym ciekawą okładkę. “Złe misie” z kolei\, gdzie gościnnie wystąpiła Katarzyna Nosowska to powrót do korzeni. Mniej tu gitarowego jazgotu\, mniej struktur piosenkowych\, więcej eksperymentu (piosenka tytułowa). Album ceniony przez koneserów\, mniejsze wrażenie zrobił na szerokiej publiczności. Obecność wielkiej gwiazdy ekranu\, pana Bogusława Lindy jako pełnoprawnego wokalisty na płycie “Las putas melancolicas” wywołała żywe zainteresowanie publiczności i mediów. Pan Bogusław wbrew przewidywaniom ludzi nieżyczliwych okazał się idealnym wokalnym partnerem pana Marcina\, doskonale wpisał się w konwencję i pięknie zadeklamował. Pochodząca z albumu “Filandia”\, liryczna pieśń o kameralnie apokaliptycznej i uniwersalnej wymowie to zapewne najbardziej popularny utwór Świetlików. Do tego z bardzo udanym teledyskiem/wideoklipem z udziałem Lindy. Po “Las putas…” zespół popadł w stan trwającej 8 lat artystycznej hibernacji. Po drobnych roszadach personalnych\, wielu miłych i niemiłych przygodach\, po czasie swoistego rozproszenia i rozprzężenia\, Świetliki wyszły z mentalnej gawry i w 2013 roku wydały płytę “Sromota” – trzypłytowy\, pięknie nagrany i wydany album. Rozmach brzmieniowo-orkiestracyjny\, bogactwo formalne\, treści ważkie harmonijnie połączone z figlarnością i prawie trzy godziny muzyki\, czynią (zdaniem niektórych) “Sromotę” opus magnum zespołu. Piosenka “O.” z tego albumu dotarła do 4 miejsca listy przebojów Trójki.\nW 2020 ukazała się nagrodzona Fryderykiem płyta “Wake me up before you fuck me”. I zapewne nie jest to ostatnie słowo zespołu Świetliki.
URL:https://podworko.art/event/4800/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2022/08/300064031_8353976364644623_8809023596094608373_n.jpeg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20221105T190000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20221105T190000
DTSTAMP:20260626T184004
CREATED:20220912T131822Z
LAST-MODIFIED:20220912T131822Z
UID:4867-1667674800-1667674800@podworko.art
SUMMARY:Łydka Grubasa XX-Lecie
DESCRIPTION:Łydka Grubasa ma 20 lat! Z tej okazji zapraszamy Was na kolejną\, jesienną\, klubową część jubileuszowej trasy koncertowej. I teraz\, TERAZ dopiero się zacznie!\nKoncerty w rozmiarze XX-L nadciągają i już za moment będziemy w Twoim mieście! Mamy w planach uraczyć Was absolutnie zabójczym zestawem utworów\, który będzie prezentował po prostu to\, co najlepsze\, najbardziej soczyste\, a co wykluło się w trakcie wszystkich lat naszej działalności. Napniemy struny\, rozkręcimy wzmacniacze i wydrzemy japę ile wlezie! Pancerne przeboje\, najbardziej żywiołowe\, najbardziej wykręcone numery\, plus sekcja dęta na większości koncertów!\nMa być chłosta\, małpi gaj i gruz! Tak\, żeby łydki trzeszczały\, gardła śpiewały\, a serce rosło od Mocy i łkało od Melancholii…\nJedziemy do Was\, będziemy grać dla Was do upadłego\, zapraszamy – wbijajcie na naszą XX-tkę\, zagrajmy razem rock’and’rolla jak należy!
URL:https://podworko.art/event/lydka-grubasa-xx-lecie/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2022/09/300179622_614371360050956_7823945997900849893_n-scaled.jpeg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20221104T200000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20221104T200000
DTSTAMP:20260626T184004
CREATED:20220816T105031Z
LAST-MODIFIED:20220816T105112Z
UID:4795-1667592000-1667592000@podworko.art
SUMMARY:APTEKA / KONCERT
DESCRIPTION:Zespół Apteka\, powstał w 1983r Założony przez Jędrzeja Kodymowskiego i Macieja Błasiaka. Po dziś dzień aktywnie reprezentuje Trójmiejska scenę alternatywną. Jak co roku w listopadzie odwiedzi klub Ucho / Podwórko art.\nAPTEKA Jędrzeja „Kodyma” Kodymowskiego\, która początkowo miała być tylko rodzajem przewrotnego eksperymentu\, alternatywnym sposobem spędzania czasu kumpli z liceum\, wyrosła ponad swoje założenia stając się zespołem legendarnym\, punktem odniesienia\, wyróżnianym mianem kultu. Pomimo wielu metamorfoz\, zmian personalnych\, zespół wydał kilka krążków („Synteza”\, „AAA…”\, „Big Noise”\, „Narkotyki”\, „Live’92”\, „Urojone całe miasto”\, „Menda”\, „Spirala”) i ma w swoim dorobku setki koncertów\, nagrody i wyróżnienia prestiżowych periodyków muzycznych.\nAPTEKA od lat zajmuje czołowe miejsce na polskim rynku muzycznym. Jest niezależną przeszłością\, teraźniejszością i przyszłością. To przywilej dany tylko nielicznym.\nAPTEKA to trans\, psychodelia\, rock\, niesamowita energia i żywiołowość – o czym najlepiej przekonać się w czasie występów na żywo.\nCytując lidera grupy Jędrzeja „Kodyma” Kodymowskiego można bliżej poznać przesłanie zespołu\, „Zespół\, grupa\, środowisko związane z nazwą „Apteka” to\, nieograniczona hurtownia pewnej filozofii życia. Nieelastyczna\, a jednocześnie fantastycznie współgrająca z aktualnym tłem\, daleka od pochlebstw\, a jednak zespalająca tak skrajne życiowe ekstrema(…)”.\nZa tym\, co dzieje się z formacją Kodyma dalej\,nie nadąża chyba nawet on sam. Są\, grają\, koncertują. Niby nie wiadomo dokładnie co i jak\, ale wiadomo\, że Jędrzej znajdzie właściwą pigułkę muzyczną na każdą okazję.
URL:https://podworko.art/event/apteka-koncert-4-11-2022/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2022/08/244549630_195817125992008_1703333091521986973_n.jpeg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20221031T200000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20221031T200000
DTSTAMP:20260626T184004
CREATED:20221012T143549Z
LAST-MODIFIED:20221012T143549Z
UID:4890-1667246400-1667246400@podworko.art
SUMMARY:Mich x Much Halloween
DESCRIPTION:Cześć\, kto tęsknił?\nNo to bang – w końcu jesteśmy!\nPrzyłożymy na rockowo i nie tylko (bez kicz party tym razem).\nBędzie tanecznie rockowo\, elektronicznie\, hip-hopowo i alternatywnie.\nPrzebrane osoby bardzo mile widziane.\nProwadzenie – tych dwóch\, co się przebierać nie musi. \nZabierzcie ze sobą ekipę\, dobre humory i wygodne buty do tańca/skakania! \nWjazd: 10 zł (do 23:00) / 20 zł (po 23:00)\nWstęp 18+ – tylko dla osób pełnoletnich
URL:https://podworko.art/event/mich-x-much-halloween/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2022/10/311305672_625035575869252_7428622806306775308_n.jpeg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20221030T190000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20221030T190000
DTSTAMP:20260626T184004
CREATED:20221012T143200Z
LAST-MODIFIED:20221012T143200Z
UID:4886-1667156400-1667156400@podworko.art
SUMMARY:Transgresja
DESCRIPTION:TRANSGRESJA to śląski zespół\, który swoimi kompozycjami wciąga w świat energetyzującego psychodelicznego rocka. Wizytówką kapeli jest przykuwająca oko oprawa wizualna\, spajająca tajemnicze i mroczne brzmienie z kontrastową grą świateł i fluorescencyjnymi stylizacjami wykonawców. Każdy koncert Transgresji to klimatyczne show\, uczta dla zmysłów i wyobraźni.\nW ciągu sześciu lat działalności zespół aktywnie udzielał się zarówno na scenie\, jak i w studiu. Transgresja pojawiła się w telewizyjnym show „Mam Talent”\, zagrała na scenie na CieszFanów Festiwal 2021 oraz na małej scenie Pol’and’Rock 2022. Na przestrzeni lat zespół współdzielił scenę z czołówką polskich zespołów rockowych m.in. Hunter\, Łydka Grubasa\, Jelonek\, czy Organek.\nDo artystycznego dorobku formacji należy demo “Ludzie Atomów Masowej Destrukcji”\, EP-ka “Spokój Znajdzie Niewielu” oraz album „Brak Równowagi”\, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności oraz krytyków muzycznych. Obecnie zespół wydał nową długogrającą płytę – „GOLIAT”.\nOdsłuchaj ją tutaj: https://ffm.to/transgresja_goliat\n\nwww.transgresja.pl\nhttps://www.instagram.com/transgresja.poland/\nhttps://www.youtube.com/transgresja\nNajnowsze teledyski:\n„Pragnę więcej” https://youtu.be/RVpXEZj3DGQ\n„Iluzja ograniczenia” https://youtu.be/m6ktZP8WZ6A\n„Goliat” https://youtu.be/jjcj6vNR4Zk
URL:https://podworko.art/event/transgresja/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2022/10/305980853_513195664142622_42324472961069520_n.jpeg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20221029T180000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20221029T180000
DTSTAMP:20260626T184004
CREATED:20220719T153216Z
LAST-MODIFIED:20220719T153216Z
UID:4749-1667066400-1667066400@podworko.art
SUMMARY:Nocny Kochanek
DESCRIPTION:Nocny Kochanek w Gdyni! \nBilety dostępne tylko w sprzedaży online: 79 PLN przedsprzedaż / 89 PLN w dniu koncertu. \nBilety: https://goingapp.pl/…/nocny-kochanek…/pazdziernik-2022\nFacebook: www.facebook.com/nocnykochanek\nYouTube: www.youtube.com/c/NocnyKochanek\nStrona internetowa: www.nocnykochanek.pl \nNocny Kochanek to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku\, co słychać na pierwszy rzut… ucha. Teksty zawierają specyficzny nocno-kochankowy humor i zazwyczaj opierają się na faktach\, czasami nawet autentycznych..! Wykorzystując humor bazujący często na pastiszu\, grach językowych i abstrakcji\, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem. \n„O Jeden Most Za Daleko” to płyta eklektyczna\, będąca dość szerokim przekrojem muzyki rockowo-metalowej – od akustycznych rockowych klimatów w stylu Boston\, poprzez rock and rolla à la Van Halen\, klasykę typową dla Iron Maiden i Judas Priest\, po bardziej agresywne granie spod znaku Iced Earth czy Metalliki. Tematyka tekstów typowa dla Nocnego Kochanka: miłość. Ciekawostką jest „Numer z Banjo”\, w którym pierwsze skrzypce gra… banjo.\n„O Jeden Most Za Daleko” to czwarty studyjny album zespołu Nocny Kochanek. \nPremiera wydawnictwa: piątek – 23 września 2022. Płyty CD do nabycia w preorderze na sklep.nocnykochanek.pl oraz w sklepie Mystic! \nTrasa koncertowa “O Jeden Koncert Za Daleko Tour” to wycieczka po Polsce\, promująca czwarta album zespołu Nocny Kochanek! Do zobaczenia!
URL:https://podworko.art/event/nocny-kochanek-2/
CATEGORIES:Koncert
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2022/07/290986005_569347617888555_9178612385464432945_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20221028T210000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20221028T210000
DTSTAMP:20260626T184004
CREATED:20221018T104546Z
LAST-MODIFIED:20221018T104546Z
UID:4904-1666990800-1666990800@podworko.art
SUMMARY:Oops! We'll scare you again
DESCRIPTION:Po raz pierwszy Baywatchparties dostarczy Wam Halloween jakie zapamiętacie przynajmniej do końca roku!\nW rytm muzyki lat minionych\, hitów wszelkiej maści będziemy pląsać w kostiumach z naszych marzeń i koszmarów!\nSzykujcie się na mocną reprezentację ejtisową z wszelkimi Ghost Bustersami i Thrillerami na czele \nOczywiście nie zabraknie też stricte Oops’owych hitów!\nProwadzi Bartek i Piotrek\, Piotrek i Bartek.\n#piękniludziebaywatcha\nOTWARCIE KLUBU: 21:00
URL:https://podworko.art/event/oops-well-scare-you-again/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2022/10/311795164_540666628062645_6103775883438229547_n.jpeg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20221026T180000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20221026T180000
DTSTAMP:20260626T184004
CREATED:20221012T142906Z
LAST-MODIFIED:20221012T142906Z
UID:4882-1666807200-1666807200@podworko.art
SUMMARY:Żarty się skończyły: Truchło Strzygi & Siksa
DESCRIPTION:Left Hand Sounds zaprasza na wspólne spektakle w wykonaniu Truchła Strzygi i Siksy.\nTa trasa była kultowa na długo zanim pomysł na nią się narodził. Dowcip? Żarty się skończyły. Słynna unia metalu z punkiem? Raczej współczesność i codzienność w której przyszło Wam żyć\, przyzwyczajajcie się. Truchło Strzygi i Siksa na tej wycieczce położą kamień węgielny pod scenę jakiej nie chcecie znać albo zetną wasze ukochane drzewko dobrych życzeń. Nic nie jest Wasze – wszystko będzie nasze. Krótko: trasa „Żarty się skończyły” to coś jak ballady Kata śpiewane szczurom przez przedszkolankę na jakiejś umieralni\, na ścianach wiszą plakaty Crass\, trochę śmierdzi szlugami\, ale przynajmniej jesteśmy wolni.\nŻarty się skończyły 2022\nTruchło Strzygi\nSiksa\n+\nSwayzee (20-24.10)\nWij (25-30.10)\nArmagh
URL:https://podworko.art/event/zarty-sie-skonczyly-truchlo-strzygi-siksa/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2022/10/311575351_5260606230729117_7402628998566974302_n.jpeg
END:VEVENT
END:VCALENDAR<!-- WP Super Cache is installed but broken. The constant WPCACHEHOME must be set in the file wp-config.php and point at the WP Super Cache plugin directory. -->