BEGIN:VCALENDAR
VERSION:2.0
PRODID:-//Podworko.art - ECPv6.5.1.5//NONSGML v1.0//EN
CALSCALE:GREGORIAN
METHOD:PUBLISH
X-WR-CALNAME:Podworko.art
X-ORIGINAL-URL:https://podworko.art
X-WR-CALDESC:Events for Podworko.art
REFRESH-INTERVAL;VALUE=DURATION:PT1H
X-Robots-Tag:noindex
X-PUBLISHED-TTL:PT1H
BEGIN:VTIMEZONE
TZID:Europe/Warsaw
BEGIN:DAYLIGHT
TZOFFSETFROM:+0100
TZOFFSETTO:+0200
TZNAME:CEST
DTSTART:20240331T010000
END:DAYLIGHT
BEGIN:STANDARD
TZOFFSETFROM:+0200
TZOFFSETTO:+0100
TZNAME:CET
DTSTART:20241027T010000
END:STANDARD
BEGIN:DAYLIGHT
TZOFFSETFROM:+0100
TZOFFSETTO:+0200
TZNAME:CEST
DTSTART:20250330T010000
END:DAYLIGHT
BEGIN:STANDARD
TZOFFSETFROM:+0200
TZOFFSETTO:+0100
TZNAME:CET
DTSTART:20251026T010000
END:STANDARD
END:VTIMEZONE
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20250221T180000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20250221T220000
DTSTAMP:20260624T190554
CREATED:20250104T144855Z
LAST-MODIFIED:20250104T144932Z
UID:6187-1740160800-1740175200@podworko.art
SUMMARY:PEJA SLUMS ATTACK | GDYNIA | START TRASY
DESCRIPTION:Slums Attack powraca z nowym albumem po 12 latach! Więcej informacji już niedługo.
URL:https://podworko.art/event/peja-slums-attack-gdynia-start-trasy/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2025/01/thumbnail.jpg.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20250215T210000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20250215T210000
DTSTAMP:20260624T190554
CREATED:20250128T141415Z
LAST-MODIFIED:20250128T141446Z
UID:6231-1739653200-1739653200@podworko.art
SUMMARY:ROCK & MORE party | prowadzenie: Mucha | 15.02
DESCRIPTION:🎸ROCK & MORE party🎸 to nasz własny scenariusz na Dzień Singla (choć pary są mile widziane) – robimy imprezę łączącą różne gatunki muzyczne z naciskiem na rocka! \n📍start imprezy: 21:00\n📍miejsce: klub Podwórko.art | Ul. Świętego Piotra 2\n📍cena biletu na bramce: 25 pln / 15 pln z listy FB\n*kliknij ‘Weź udział’ w wydarzeniu i już jesteś na liście!\n*listę FB zamykamy o godzinie 19:00 w dzień imprezy \nTego wieczoru Mucha zaserwuje Wam porządną dawkę rocka\, alternatywy\, electro\, a nawet i hip hop🖖 \nJeśli jesteście fanami eventów typu Indie Night party\, Skok w Rock czy Rock’n’Beats to na pewno dobrze trafiliście. Spotykamy się\, by poszaleć do rana i kto wie\, gdzie nas ten sobotni wieczór poniesie💥 \nprofil Muchy: https://www.facebook.com/MichandMuch\nkontakt: https://www.instagram.com/podworko.art/ \nEvent dla osób pełnoletnich (18+)
URL:https://podworko.art/event/rock-more-party-prowadzenie-mucha-15-02-podworko-art/
ATTACH;FMTTYPE=image/png:https://podworko.art/wp-content/uploads/2025/01/rock-and-more-fb-wydarzenie.png
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20250214T220000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20250214T220000
DTSTAMP:20260624T190554
CREATED:20250206T172227Z
LAST-MODIFIED:20250206T172227Z
UID:6247-1739570400-1739570400@podworko.art
SUMMARY:A wszystko to... are negative thoughts // (80s/90s/00s party) Gdynia
DESCRIPTION:NA PLAYLIŚCIE MIN:\nMAANAM MATA LADY PANK LEOSIA BAJM QUEBO ICH TROJE PODSIADŁO TYMEK ZALEWSKI DODA ŁZY MAM TĘ MOC I HAKUNA MATATA \nNa tej imprezie spotkamy wszystkich\, którzy wpisali i wpisują się w historię muzyki popularnej w Polsce.\nZnasz “Białą Armię” na pamięć\, a w samochodzie wzdychasz do “Jungle Girl”?\nSiedzisz w autobusie z liściem na głowie\, niczym patointeligencja?\nCzy może po prostu jesteś po prostu osobą żądną pełnokrwistych banger’ów z upodobaniem do nostalgii? \nTa impreza jest dla Ciebie.\nI dla mnie też\, gdyż będę na niej puszczał muzę.\nDj BezdomnyPies\, 2022\, koloryzowane \nImpreza będzie jednocześnie afterem po koncercie zespołu Figo i Samogony! Cena biletu na koncert zawiera już wejście na afterparty. \nMiejsce: Podwórko.art | Scena Ucho\nBilety: 20zł do 23:00\n30zł po 23:00
URL:https://podworko.art/event/a-wszystko-to-are-negative-thoughts-80s-90s-00s-party-gdynia/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2025/02/475874869_1200289852100316_3827218387900395550_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20250208T220000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20250208T220000
DTSTAMP:20260624T190554
CREATED:20250201T225559Z
LAST-MODIFIED:20250201T225559Z
UID:6244-1739052000-1739052000@podworko.art
SUMMARY:Trzymaj x After by Hamer Kot & Podwórko.art
DESCRIPTION:Ekipa Trzymajowa powraca do Was po przerwie\, tym razem odwiedzając Gdynie 🫶 \nNajpierw przejmują Fyrtel\, gdzie odbędzie się całodniowy event z koncertami\, wernisażem \, dyskusją i filmem\, a na wieczór rozgoszczą się u nas na Podwórku\, by móc zwieńczyć ten piękny dzień bez obaw o zakłócanie ciszy nocnej 🤝 \nTego wieczoru zagra dla Was Hamer Kot\, tak\, że poczujecie się jak w domu (tylko takim bardzo głośnym\, który się buja)! \nKilka słów od DJ: Gram muzykę już parę dobrych lat. Miałem przyjemność dzielić scenę z prze kozackimi artystami\, grać przy wschodzie i zachodzie słońca na rozgrzanym piasku plaż czy zamykać Sopockie kluby szukając aftera z gramofonem pod pachą. Jeżeli miałbym opisać jakie gatunki muzyczny grałem\, to nie starczyłoby miejsca albo mojego czasu. Ale jest jeden aspekt\, który niezmiennie towarzyszy mi w przygodzie muzycznej – groove. \nW powietrzy wisi hip-hop? Zajebiście.\nTupiemy 4/4? Ajaaak.\nFunky shit bro? Hold my joint. \n📍Sobota 08.02.2025\n📍Podwórko.art | Scena Ucho\n📍Bramki otwieramy o 22:00\n📍Wbitka symboliczne 15 pln z listy FB (kliknij ‘Weź udział’ w wydarzeniu do 20:00 dnia imprezy / 20 pln po 20:00 \nWięcej info już niedługo!
URL:https://podworko.art/event/trzymaj-x-after-by-hamer-kot-podworko-art/
ATTACH;FMTTYPE=image/png:https://podworko.art/wp-content/uploads/2025/02/trzymaj-after-hamer-2.png
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20250202T190000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20250202T210000
DTSTAMP:20260624T190554
CREATED:20241127T151515Z
LAST-MODIFIED:20241127T190259Z
UID:6105-1738522800-1738530000@podworko.art
SUMMARY:BALTIC SOUND Maciej Łyszkiewicz - premiera albumu
DESCRIPTION:Zapraszamy serdecznie na koncert i premierę albumu Macieja Łyszkiewicza\, gdyńskiego muzyka\, pianisty\, kompozytora i lidera wielu trójmiejskich formacji\, takich jak No Limits\, Łyczacza\, Iza&Latynoscy Brothers\, The Q oraz Leszcze. \nPo 35 latach grania z różnymi zespołami i pojawiania się gościnnie na płytach takich artystów jak Golden Life\, Apteka zaprosił do nagrania płyty sygnowanej swoimi nazwiskiem artystów z którymi współpracował już w przeszłości\, ale również młodych\, zdolnych wokalistów. \nMuzycznie to podróż przez fascynację autora wszystkich piosenek Macieja Łyszkiewicz przez muzykę soulową\, funkową\, popową\, czasami latin z dużymi wpływami jazzu. \nWśród artystów \, którzy śpiewają na albumie o tytule BALTIC SOUND są Anna Męczyńska(No Limits)\, Iza Kowalewska\, Julita Zielińska\, Magda Zmuda\, Maks Pabjańczyk\, Borys Hanczewski oraz Łukasz Fudala. \nNa scenie zagra zespół w składzie\nPaweł Błędowski – gitara\nMax Kowalski – electric double bass\nSławek Dumański – perkusja\nMichał Sasinowski – saksofon\nGrzegorz Kusio – akordeon\nPaweł Hulisz – trąbka\nMaciej Łyszkiewicz. – fortepian \nPiotr Bonar – prowadzenie koncertu \nA kto zaśpiewa tego wieczoru\, dowiedzą się ci\, którzy kupią bilety i pojawią się na koncercie 2.02.2024. o godzinie 19tej. \nNa koncercie będzie można nabyć jeszcze gorącą\, premierową płytę Macieja Łyszkiewicza i otrzymać autografy od artystów biorących udział w tym projekcie\nAutor projektu logo Krzyszof Winciorek. \nBilety w cenie 60 pln:\nW dniu koncertu: 70 pln\nBilety: Maciej Łyszkiewicz / Gdynia / 2025-02-02\, 19:00 🎵 WYBIERZ MIEJSCE \nPartnerzy medialni: Zawsze Pomorze\, Radio Gdańsk\, trojmiasto.pl\, Radio Jazz Kultura\, jazzsoul.pl
URL:https://podworko.art/event/baltic-sound-maciej-lyszkiewicz-premiera-albumu/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/11/BALTIC-SOUND-COLLECTIVE-foto.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20250201T220000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20250201T220000
DTSTAMP:20260624T190554
CREATED:20250113T133126Z
LAST-MODIFIED:20250113T133126Z
UID:6216-1738447200-1738447200@podworko.art
SUMMARY:SFINKS700 X CARDIO / Olympe (Afterlife)
DESCRIPTION:◈ Olympe (Afterlife)\nSC : https://soundcloud.com/olympe_ofc\nIG : https://www.instagram.com/olympe__ofc \nLINEUP: TBA \n☆☆☆ \nBILETY: 50 / 60 / 70 – przedsprzedaż / Biletomat.pl \n*bilety dostępne również w klubie w trakcie trwania imprezy w cenie – płatność tylko gotówką! \nTERMIN – 01.02.2025\nSTART – 22:00\nWSTĘP – 18+ \n• Info:\n☞ http://podworko.art\nŚw Piotra 2\, Gdynia \n* liczba miejsc w lokalu ograniczona\n** Organizator zastrzega sobie prawo do nie wpuszczenia wskazanych osób bez podania przyczyny. \n𝑹𝑬𝑺𝑷𝑬𝑪𝑻 𝑬𝑨𝑪𝑯 𝑶𝑻𝑯𝑬𝑹
URL:https://podworko.art/event/sfinks700-x-cardio-olympe-afterlife/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2025/01/Sfin-Olympe-FB.jpeg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20250131T180000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20250131T180000
DTSTAMP:20260624T190554
CREATED:20250104T143506Z
LAST-MODIFIED:20250104T144445Z
UID:6175-1738346400-1738346400@podworko.art
SUMMARY:PROG FESTIWAL + KRÓLIK Z SILNĄ PSYCHIKĄ | ALHENA | SHADOW ARCHETYPE | OUDEZIEL | RUSHED HOPE
DESCRIPTION:Już 31 stycznia w gdyńskim klubie Podwórko.art\, na legendarnej Scenie Ucha odbędzie się pierwszy Prog Festiwal firmowany Królikiem z Silną Psychiką (Artyści Nienawiści)!!! \n\nOtwieramy bramy o 18:00Startujemy o 19:00Szykujcie się na dużą dawkę proga!Wjazd 45 zł (na bramce oraz online) \nWystąpią dla Was: \nAlhena Założona w 2010 roku przez grupę utalentowanych i doświadczonych instrumentalistów\, bydgoska Alhena powstała z pasji i potrzeby tworzenia. W swojej muzyce zespół łączy elementy rocka i metalu progresywnego z wpływami klimatycznego art rocka i akcentem metalu symfonicznego\, a całości dopełnia mocny żeński wokal. Ich ciężkie i wyjątkowe brzmienie najlepiej oddają koncerty na żywo. Jak mówią o Alhenie dziennikarze magazynu Metal Hammer – „zespół serwuje nam nowoczesnego prog rocka\, zahaczającego o rejony typowe dla Dream Theater. W połączeniu z silnym kobiecym głosem daje to naprawdę satysfakcjonujący efekt”. Od początku swojej kariery Alhena aktywnie koncertuje\, występując między innymi z Tides From Nebula\, Art of Illusion\, Variété\, Łąki Łan\, The Skys\, Lebowski\, Votum\, czy też Closterkeller. \nAktualny skład zespołu: Tomasz Bogulski (gitara) Maciej Tonder (bas) Dominika Kapuśniak (wokal\, skrzypce) Piotr Grugel (perkusja) Piotr Pryka (klawisze) Bartosz Kazimierski (gitara) \nShadow Archetype “Can you tell what’s happening\, nothing’s ever what it seems […] Shadow shadow by my side\, drifting through the misty night” Eivør Pálsdóttir – Into the Mist (główne motto zespołu) Archetyp cienia (Shadow Archetype)\, mroczna strefa naszego umysłu\, do której spychamy niepożądane\, trudne wytwory naszej świadomości. Przerażające\, ciężkie do skonfrontowania. Jednak tak samo jak Jaźń\, jest ona częścią naszej osoby. Nie można od niej uciec. Boimy się zmian\, bo uczucie spójności jest komfortowe. Daje szansę przewidywania konsekwencji\, tworzenia schematów. Ale zmiany są ważne. Pomagają nam znaleźć niedoskonałości\, iść do przodu. Są potrzebne do samorealizacji. W naszej twórczości próbujemy stawić czoła tej wypieranej\, odrzuconej sferze. Ponieważ nie ma nic bardziej uświadamiającego niż dobry wgląd we własną psychikę.Zespół został założony w 2010 jednak obecny skład istnieje dopiero od stycznia 2023 roku. \nTo co nas spaja to pozytywna energia\, nieszablonowe myślenie\, zamiłowanie do muzyki i tworzenia oraz niewybredny humor.Inspirujemy się najróżniejszymi gatunkami muzycznymi. W naszych utworach można dostrzec wpływ szeroko pojętego progresywnego metalu jak i naleciałości rocka czy popu. \nOudeziel \nNowy zespół z pomorza (Gdańsk) założony w 2023r.tworzący muzykę art rockową\, dotykającą wielu gatunków (ambient\, post prog rock\, indie). Muzycy zespołu występowali na wielu festiwalach oraz w studiach radiowych\, m.in. z Eivor i Riverside. OUDEZIEL wystąpił jako gość trasy COLLAGE\, ma na swoim koncie wydany w Holandii i Polscemini album\, z której materiał zagościł w wielu krajowych i zagranicznych stacjach radiowych (Radio357\, Radio Nowy Świat\, Trójka\, Progzilla\, ProgRockJurnal itd.) Zespół został zauważony przez prasę muzyczną\, w tym brytyjski miesięcznik PROG.OUDEZIEL tworzą Artur Wolski – gitara i klawisze\, Jarosław Bielawski – perkusja\, Mateusz Bańkowski – bas. \nRushed Hope Trójmiejski zespół określający się przedstawicielem szeroko pojętego rocka melodyjnego z domieszką metalu i progresji. Utwory na ich nowej płycie “Remnants of Innocence” chatarakteryzuje urozmaicona warstwa instrumentalna oraz refleksyjne teksty na tematy takie jak: egzystencja\, poszukiwanie sensu\, własnej tożsamości oraz miłości. Chęć ucieczki od mainstreamu nie powoduje jednak\, że w ich muzyce nie słychać także wokoło popowych inspiracji. Zespół założony został w 2019 roku w Gdyni przez Olę Baczewską\, Martę Zołotar\, Jana Kozuba i Igę Gronowską. W 2023 roku do zespołu dołączyła Nina Milczek. \noraz \nWspółorganizatorzy: Artyści Nienawiści – twórcy Królika z Silną Psychiką. Podczas festiwalu będzie okazja\, by spotkać ich osobiście\, porozmawiać i odwiedzić ich stoisko. Znany z TikToka i Instagrama Królik z Silną Psychiką. Wpadnij obejrzeć kubki do odstraszania wrogów\, torby nienawiści\, motywacyjne magnesy sukcesu i wiele\, wiele innych rzeczy o wysokim stężeniu sarkazmu.
URL:https://podworko.art/event/prog-festiwal-krolik-z-silna-psychika-alhena-shadow-archetype/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2025/01/471596388_1137173321747611_2479934486432160777_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20250125T180000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20250125T180000
DTSTAMP:20260624T190554
CREATED:20250109T202425Z
LAST-MODIFIED:20250113T183106Z
UID:6206-1737828000-1737828000@podworko.art
SUMMARY:👂OPEN PODWÓRKO VOL.3 | SCENA UCHO | 25.01 SOBOTA👂
DESCRIPTION:wydarzenie FB\, weź udział! https://www.facebook.com/events/598056926181048/ \n@podwórko.art zaprasza na trzecią edycję swojego flagowego wydarzenia promującego nową falę artystów! \n25 stycznia 2025\, sobotaPodwórko.art | Scena Ucho\, Gdynia30 PLN na bramce (gotówka & karta) \nTIME TABLE18:00 · bramki19:00 · Kontrast20:00 · Sea Saw21:00 · Młody SMF22:00 · MITRO22:45 · afterparty by: dj c-buch \nOpen Podwórko to świeże spojrzenie na lokalną scenę muzyczną. Przyglądamy się tym\, którzy odsłuchów nie liczą (jeszcze) w milionach\, a ich twórczość zasługuje na zaprezentowanie szerszej publice! \nArtyści\, którzy wystąpią na trzeciej edycji: \n· Kontrast · młody zespół pochodzący z Gdyni. Klimat i wspomnienia z tego miasta możecie znaleźć w ich utworach. Tworzy go pięć osób: wokalistka Karolina Romanowska\, Jakub Siekierski na perkusji\, basista Mateusz Tomaszewski oraz chłopacy na gitarach – Bartek Pawłowski i Stanisław Idzior. Wszystkich połączyła wspólna pasja do tworzenia dobrej muzyki\, którą definiują brzmienia pop\, jazz\, blues czy alternative. \nsprawdź muzykę: https://linktr.ee/kontrastthebandwejdź na instagram: https://www.instagram.com/kontrasttheband \n· Sea Saw · zespół z Gdańska\, który poszukuje tego\, co nieznane w muzyce gitarowej. Chłopaki prezentują mocno eklektyczne podejście do kompozycji i brzmienia. Shoeagaze’owy introspekcjonizm zestawiają z post-punkową ekspresją\, krautrockową transowością oraz rozwiązaniami charakterystycznymi dla muzyki elektronicznej. Na swoich koncertach lubią odlecieć w totalną psychodelę\, przeplatać melodyjne motywy z surową ścianą dźwięku i razić słuchaczy bezkompromisowymi synthami. Zagrali m.in. na Soundrive\, Sea You Music Festival\, czy Męskim Graniu.W lipcu 2024 wydali swój drugi album pt. “Surf Symulation” nakładem Wytwórni Tematy\, który został bardzo ciepło przyjęty w alternatywnym środowisku. \nsprawdź muzykę: https://orcd.co/sssurfwejdź na instagram: https://www.instagram.com/seasawband/ \n· Młody SMF · artysta z Gdyni\, który od 15 lat związany jest z muzyką. Choć zaczynał w rapie\, dziś określa siebie jako twórcę rapowo alternatywnego. Współpracował z Małolatem\, Szpakiem\, DJ Gondkiem i Melnym\, a jego utwory pojawiły się na kanałach takich jak KokaBeats czy Pih.Jego płyta „Stajnia Augiasza” trafiła do topowych zestawień 2024 roku\, w tym u Krzysztofa Nowaka redaktora naczelnego magazynu GOING.Marcin Flint również poświęcił obszerny artykuł dla STAJNI na łamach swojego bloga w Polityce. Choć ESEMEF koncertuje\, wciąż czuje\, że ma do pokazania znacznie więcej. Jego eksperymentalne podejście do muzyki z pewnością wyróżnia go na polskiej scenie. \nsprawdź muzykę: https://linktr.ee/ESEMEFwejdź na instagram: https://www.instagram.com/mlody_smf/ \n· MITRO · młody artysta\, który weekendami za DJ-ką\, a w tygodniu z mikrofonem w ręku\, z impetem wdziera się na polską scenę muzyczną.W 2024 roku zaprezentował się szerszej grupie słuchaczy podczas swoich pierwszych występów (NEWONCE\, TŁUSTE RAPY\, WEJHEROWO HIP-HOP FEST) zarażając publiczność energią i emocjami. Jego koncerty to mieszanka surowości\, autentyczności i szczerej miłości do muzyki.2025 rok zapowiada się przełomowo dla MITRO. Jego debiutancki projekt\, który ukaże się w tym roku\, ma szansę zapisać się jako jedno z ważniejszych wydarzeń na polskiej scenie rapowej. Dzięki swojej charyzmie i umiejętności płynnego poruszania się między różnymi stylami\, MITRO ma wszystko\, by wyznaczać nowe standardy w polskim hip-hopie. \nsprawdź muzykę: https://linktr.ee/mitroowejdź na instagram: https://www.instagram.com/mitroziomek \nJeżeli i Ty chciałbyś zaprezentować siebie lub swój zespół na kultowej Scenie Ucha podczas następnej edycji\, odezwij się do nas! \nkontakt: www.instagram.com/podworko.art/ \noprawa wizualna: staś marciniak (stas) www.instagram.com/stas.marciniak \nPo więcej szczegółowych informacji sprawdzajcie nasze przyszłe posty! \nOsoby niepełnoletnie\, które nie ukończyły 18 lat powinny mieć ze sobą pisemną zgodę opiekunów prawnych. Osoby\, które nie ukończyły 16 lat mogą wejść tylko z opiekunem prawnym lub osobą pełnoletnią pisemnie upoważnioną. Opiekun również musi posiadać bilet.(link do pobrania zgody: http://ucho.com.pl/media/Zgoda-opiekuna-na-udzia%C5%82-w-koncercie.pdf?fbclid=IwY2xjawHtD1hleHRuA2FlbQIxMAABHXBoLDQBb27Cbnp-cGDO1XtFc5fHrVA90cM0rMow2Mz0P_7dzsRmOywDnw_aem_cdeYo5ZllMG7FMA1-8S2FA)
URL:https://podworko.art/event/%f0%9f%91%82open-podworko-vol-3-scena-ucho-25-01-sobota%f0%9f%91%82/
ATTACH;FMTTYPE=image/png:https://podworko.art/wp-content/uploads/2025/01/z-DJ-na-potem-fb-tlo-1200-628-big-djcbuch-1.png
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20250124T220000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20250124T220000
DTSTAMP:20260624T190554
CREATED:20250113T132649Z
LAST-MODIFIED:20250113T132649Z
UID:6212-1737756000-1737756000@podworko.art
SUMMARY:Długość dźwięku samotności (polish nostalgia\, guilty 80s/90s) w Gdyni
DESCRIPTION:‼️ 24.01.2025\n💥Start 22:00\n⚠️ Bilety 30zł/ lista FB 20zł \nI nawet\, kiedy będę sam\,\nMy loneliness is killing me.🥹 \nKoniec końców mam nadzieję\, że po imprezie wszyscy wyjdziemy z tego z twarzą…Marylin Monroe.🫣 \nMuzyka:\n[PL] Myslovitz\, Wilki\, Bajm\, Lady Pank\, Maanam\, Rotary\, Republika\, Ich Troje\, Łzy plus trochę wesołych! \n[ENG] What is Love\, My Loneliness is killing me\, Dancing with tears in my eyes\, Love will tear us Apart\, As long as you love me\, Runaway Train\, Jeremy\, Don’t look back in anger\, Gimme Gimme\, I want alone plus trochę wesołych! \nGra dla Państwa Piotr zwany Djem BezdomnymPsem. Kiedy ludzie lądują na parkiecie\, on je kanapkę. 🤔 \nPs. DOCZYTALIŚCIE DO KOŃCA? dobrze\, TO NIE JEST MYSLOVITZ PARTY\, gdzie każda nuta należy do Artura. Bierzemy specyficzny vibe drugiej połowy lat 90ych w Polsce i próbujemy wrócić do tamtych czasów z wiedzą o latach późniejszych jak i wcześniejszych 🖤 \nWJAZD:\nLISTA FB: 20zł przez całą noc\nPOZA LISTĄ: 30zł przez całą noc \nLISTA FB = KLIKNIJ “WEZMĘ UDZIAŁ” NA WYDARZENIU I HURA\, JESTEŚ NA LIŚCIE!\nListę zamykamy w dniu imprezy o godzinie 20:00!
URL:https://podworko.art/event/dlugosc-dzwieku-samotnosci-polish-nostalgia-guilty-80s-90s-w-gdyni/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2025/01/472916288_1179850280810940_863522349868127612_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20250119T120000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20250119T170000
DTSTAMP:20260624T190554
CREATED:20241127T145433Z
LAST-MODIFIED:20241127T145433Z
UID:6102-1737288000-1737306000@podworko.art
SUMMARY:Czereśnie w mieście Gdyni
DESCRIPTION:Tej jesieni – 1 października – ukazała się nowa płyta Czereśni!\nTym razem Czereśnie zabiorą Was do miasta\, głośnego i pędzącego\, które fascynuje i onieśmiela. \n📌 19.01.2024\n🔓 Otwarcie bram: 11:30\n💥 Koncert : 12:00\n🎟️ Bilety 🎟️\n👉https://bkb.pl/145638-fe300\n👉https://www.kupbilecik.pl/imprezy/145638/Gdynia/Czere%C5%9Bnie/?utm_source=link&utm_medium=fe300d26072108d5dbb0fea405e5c284 \nJak zawsze będzie tanecznie (muzycy nagrali sporo dęciaków i nie zawahają się ich użyć na scenie!) i żywiołowo. Zespół zawsze stara się poruszać tematy ważne dla małych i dużych odbiorców.\n– Towarzyszymy kurierowi\, zaglądamy na budowę\, wyruszamy na wakacje. Martwimy się światem dookoła i zmianami\, które nas bezpośrednio dotykają. Śpiewamy o mieście\, do którego każdy z nas chciałby dotrzeć\, by czuć się w nim bezpiecznie. Chodź z nami (na rower) i spędźmy razem czas! – mówią muzycy.\n„Czereśnie w mieście” to już piąta odsłona dziecięcej twórczości Andrzeja Zagajewskiego\, laureata Paszportu Polityki w kategorii Muzyka popularna\, na co dzień frontmana folk punkowej Hańby! oraz pedagoga i producenta muzycznego. Album przepełniony jest inspiracjami muzyką świata\, które na język żywych instrumentów przełożyli znani z Hańby! Wojciech Wędzicha (klarnet i saksofon)\, Jakub Lewicki (tuba i sakshorn) oraz Sebastian Kaszyca (instrumenty perkusyjne). \nCzereśnie to jednak nie tylko albumy\, ale także – kto wie\, czy nie przede wszystkim – żywiołowe występy\, podczas których najmłodsi słuchacze zgodnie z ideą przyświecającą muzykom zapraszani są do pełnoprawnego uczestnictwa w \,\,koncercie muzycznym”. \nUtwory „singlowe”:\nChodź na rower https://youtu.be/Rjlk8ex_DM4?si=vq4vAemNCDu846GQ\nIdą wakacje https://youtu.be/5HAA8-aEOs4?si=Qpp1KxyjRFyax5jc
URL:https://podworko.art/event/czeresnie-w-miescie-gdyni/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/11/cover-fb.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20250118T203000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20250119T050000
DTSTAMP:20260624T190554
CREATED:20241127T144930Z
LAST-MODIFIED:20241127T144930Z
UID:6098-1737232200-1737262800@podworko.art
SUMMARY:ASURA LIVE BE PSYCHEDELIC
DESCRIPTION:𝘼𝙨𝙪𝙧𝙖 𝙇𝙞𝙫𝙚 (𝙐𝙡𝙩𝙞𝙢𝙖𝙚 𝙍𝙚𝙘𝙤𝙧𝙙𝙨 𝙁𝙧𝙖𝙣𝙘𝙟𝙖) + 𝙖𝙛𝙩𝙚𝙧𝙥𝙖𝙧𝙩𝙮! \nGdziekolwiek teraz jesteście\, cokolwiek teraz robicie\, z pewnością myślicie o czymś przyjemnym. Tak\, niech to będzie myśl przyjemna\, bowiem chcemy pomóc Wam zaplanować wolny czas! \n18 stycznia 2025 roku zapraszamy Was na koncert gdzie zagra grający prawie 30 lat\, niewątpliwa gwiazda światowego formatu gatunku ambient/chillout/downtempo – 𝓐𝓢𝓤𝓡𝓐! Po występie Artysty zapraszamy na afterparty z szybszą muzyką – imprezę z gatunku Psychedelic trance! \nPełen skład grających znajdziecie poniżej (już niedługo!) ⬇️ \n🎹🧙‍♂️ ASURA LIVE (Ultimae Records\, Francja)\n\n\n\n\n\n\nhttps://www.youtube.com/watch?v=p22gy3C9z2Y\n\n🎧🧙‍♂️ Crawfisher (Mandala Bookings / Psyched\, Gdynia)\n\n🎧🧙‍♂️ Danzing Widow (Be Psychedelic\, Kraków)\n\n🎧🧙‍♂️ Kuczer (Shiva Space Technology\, Gdańsk)\n\n\n🎧🧙‍♂️ Wyrx (Egodrop\, Gdańsk)\n \n  \n𝑻𝒊𝒎𝒆 𝑻𝒂𝒃𝒍𝒆:\n21:00 – 23:00 ASURA LIVE!\n23:00 – 00:30 Kuczer\n00:30 – 02:00 Wyrx\n02:00 – 03:30 Crawfisher\n03:30 – 05:00 Danzing Widow \n🗺️ 𝐋𝐞𝐠𝐞𝐧𝐝𝐚 🗺️:\nW pierwszej kolejności wymienieni zostali Artyści grający w formie ”Live” oznaczeni emotikoną ”🎹”. Dalej Artyści zostali wymienieni alfabetycznie – ”ABC”.\n🧙‍♂️ – Czarodziej.\n🎧 – DJ set. \n🛸 𝐃𝐞𝐤𝐨𝐫𝐚𝐜𝐣𝐞 🛸:\nBe Psychedelic\nhttps://www.facebook.com/Bepsychedelic \n🛰️ 𝗣𝗮𝘁𝗿𝗼𝗻𝗮𝘁𝘆 🛰️:\nLost Rave Community\nTrance Society\nApteka \n🕙 𝐒𝐭𝐚𝐫𝐭: 20:30 🕙\n🕕 𝐊𝐨𝐧𝐢𝐞𝐜: 05:00 🕕 \n💸 Wstęp 💸:\n55 zł koncert + afterparty \n70 zł koncert + afterparty (cena na bramce. Wstęp do klubu od godziny 20:30)\n40 zł afterparty (wstęp do klubu od godziny 23:00) \nBilety:\n👉https://bkb.pl/145635-f627f\n👉https://www.kupbilecik.pl/imprezy/145635/Gdynia/Asura/?utm_source=link&utm_medium=f627f7b5dd55250ec5809e7bd6191ca4 \n𝗔𝗱𝗿𝗲𝘀 𝗸𝗹𝘂𝗯𝘂:\nKlub Podwórko.art / Scena Ucho.\nulica Świętego Piotra 2.\nGdynia 81-347 \n𝘽𝙚 𝙋𝙨𝙮𝙘𝙝𝙚𝙙𝙚𝙡𝙞𝙘 (wcześniej Psychotoons Project i Stay Psychedelic) jest kolektywem od kilkudziesięciu lat tworzącym scenę Psychedelic Trance w Polsce zrzeszającym DJów i Artystów ze sceny. Prócz organizacji wydarzeń muzycznych 𝕭𝖊 𝕻𝖘𝖞𝖈𝖍𝖊𝖉𝖊𝖑𝖎𝖈 zaistniało na scenie wydawnictw muzycznych ze swoją składanką ”Be Psychedelic – Polska Scena”\, która dotychczas doczekała się dwóch części składanki (aktualnie przygotowywane są dalsze części składanki). Imprezy 𝑩𝒆 𝑷𝒔𝒚𝒄𝒉𝒆𝒅𝒆𝒍𝒊𝒄 wyróżniają się wysoką kulturą uczestników wydarzeń oraz psychedelicznymi dekoracjami\, które są nieodłącznym elementem imprez przygotowywanych przez kolektyw. \n𝘽𝙚 𝙋𝙨𝙮𝙘𝙝𝙚𝙙𝙚𝙡𝙞𝙘?\nTak\, poproszę! 🥰\nhttps://linktr.ee/bepsychedelic \nBawcie się dobrze i bezpiecznie! 😘\nDo zobaczenia! ❤ \nZespół Asura został założony w 1996 roku w Lyonie przez dwóch muzyków: Charlesa Farewella (syntezator\, śpiew\, gitara) i Vincenta Villuisa. Wykonywał muzykę będącą połączeniem takich gatunków jak trance psychedelic\, ambient i world music. W 1998 roku do zespołu dołączył pianista Christopher Maze\, a w 2000 roku został wydany debiutancki album grupy\, Code Eternity\, będący zarazem pierwszym albumem wydanym przez kultową wytwórnię Ultimae Records\, specjalizującą się w muzyce ambient. Od strony muzycznej wydawnictwo to wykazuje różnorodne wpływy. Do nagrania użyto zarówno instrumentów elektronicznych jak i akustycznych. Muzyka charakteryzuje się monotonnymi\, melancholijnymi tekstami\, symfonicznymi brzmieniami i zmiennym rytmem. Pulsujące\, liturgiczne w klimacie utwory\, stanowią podniosłą wizję świata\, wykreowaną przez muzyków. Wypracowane przez nich brzmienie sprawiło \, iż zespół zaczął być jednym z najbardziej rozpoznawalnych wykonawców spod znaku elektronicznej world music i trance ambient. W 2001 roku Vincent Villuis opuścił zespół\, by założyć własny\, AES Dana. Jego miejsce zajął basista Alex Ackerman. W tym składzie zespół nagrał swój drugi album Lost Eden\, wydany w 2002 roku jako album promocyjny\, a w roku następnym jako zwykły album CD. \nW lipcu 2005 roku Maze i Ackerman odeszli z zespołu\, który od tego momentu stał się solowym przedsięwzięciem Charlesa Farewella. Pierwszym albumem nagranym przez muzyka był Life²\, wydany w 2007 roku. Zawierał on 10 wyrazistych utworów\, charakteryzujących się melodycznymi odgłosami\, plemiennymi aramejskimi rytmami\, zwiewnymi brzmieniami duduków\, hipnotycznym podkładem basowym\, symfoniczną orkiestracją\, fuzją łagodności i mocy tematów spod znaku acid. Wyznaczył on pozycję zespołu w Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Następny album muzyka\, 360\, wydany w 2010 roku\, miał również podobny\, epicki i wielokulturowy klimat\, choć jego brzmienie było czasem bardziej surowe i mniej wielowarstwowe w porównaniu z jego błyskotliwym poprzednikiem. \nW 2012 roku Charles Farewell zrealizował ścieżkę dźwiękową do filmu Disconnect (reż. Jon Laakso). \nW 2014 roku ukazał się jego album Radio Universe\, będący współczesnym echem dokonań Jeana Michela Jarre’a\, Klausa Schulzego i Vangelisa\, a zarazem posumowaniem dotychczasowych osiągnięć zespołu Asura. Później w 2017 roku wydany został album Atmosphere. 7 lipca 2023 wydany został album ”Renaissance”.
URL:https://podworko.art/event/asura-live-be-psychedelic/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/11/436340695_810126894495413_8733408492771909049_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20250117T220000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20250117T220000
DTSTAMP:20260624T190554
CREATED:20250104T142222Z
LAST-MODIFIED:20250104T143219Z
UID:6165-1737151200-1737151200@podworko.art
SUMMARY:NOWY ROK NOWA JA w Gdyni! (guilty pleasures 80/90/00)
DESCRIPTION:Nowy rokNowa JA! \n\nCzy pójdziesz na siłkę od nowego roku? Czy zaczniesz się odchudzać? Czy zrobisz masę? Czy zaoszczędzisz w końcu jakieś pieniądze w nadchodzącym roku? To wszystko nieważne!Ważne\, żeby nie przesadzać z postanowieniami i postawić poprzeczkę na tyle nisko\, żeby móc przyjść 17.01 do Podwórka i bawić się jakby znów rok miał się skończyć… \nMuzyka: cokolwiek po czym będzie można włączyć Krawczyka. Cokolwiek do czego będzie pasowało odtańczenie układu z YMCA. Cokolwiek co mogłaby zaśpiewać Jennifer Lopez\, gdyby umiała  innymi słowy #guiltypleasures na pełnej\, a nawet i półpełnej  \nProwadzą: DJ SmutnyPies & DJ Pingwin \nBilety na bramce:20 złotych do 23:0030 złotych po 23:00
URL:https://podworko.art/event/nowy-rok-nowa-ja-w-gdyni-guilty-pleasures-80-90-00/
ATTACH;FMTTYPE=image/png:https://podworko.art/wp-content/uploads/2025/01/grafika-na-strone.png
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20250111T180000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20250111T233000
DTSTAMP:20260624T190554
CREATED:20241127T144149Z
LAST-MODIFIED:20250108T153145Z
UID:6095-1736618400-1736638200@podworko.art
SUMMARY:Tribute To GLAMROCK Vibes
DESCRIPTION:Przygotuj się na ekscytującą atmosferę pełną energii\, glamu\, muzyki i mody! Jeśli kochasz mocne brzmienie\, ekstrawagancki wygląd i niezapomniane show\, Festiwal Tribute To GlamRock Vibes to wydarzenie\, które musisz przeżyć. Zdobądź bilety już teraz i bądź częścią tej niezwykłej muzycznej uczty! \nJuż w pierwszą sobotę karnawału w legendarnym gdyńskim klubie Ucho czeka nas niezapomniana podróż w czasie do lat 70. i 80.\, kiedy scenę muzyczną zdominowały nie tylko wyjątkowe dźwięki\, ale i wyrazisty styl. Festiwal Tribute To GlamRock Vibes to wydarzenie\, które przeniesie Was w erę szalonych peruk\, olśniewających strojów i niepowtarzalnego brzmienia\, które zdefiniowały całą generację. \nGlam rock to muzyczny manifest ekstrawagancji i buntowniczej energii\, a glam metal – bardziej zadziorna i agresywna odmiana\, z jeszcze mocniejszym akcentem na rockową moc i frywolne podejście do mody. Na festiwalu wystąpi 5 młodych glamowych zespołów oferując zarówno fanom klasyki\, jak i młodszym pokoleniom możliwość przeżycia muzycznej podróży wprost do złotych lat rock’n’rolla. 𝐔𝐬ł𝐲𝐬𝐳𝐲𝐜𝐢𝐞 𝐧𝐚 ż𝐲𝐰𝐨 𝐧𝐚𝐣𝐰𝐢ę𝐤𝐬𝐳𝐞 𝐡𝐢𝐭𝐲 𝐌ö𝐭𝐥𝐞𝐲 𝐂𝐫ü𝐞\, 𝐏𝐨𝐢𝐬𝐨𝐧\, 𝐁𝐨𝐧 𝐉𝐨𝐯𝐢\, 𝐒𝐥𝐚𝐝𝐞\, 𝐑𝐚𝐭𝐭\, 𝐊𝐢𝐬𝐬\, 𝐀𝐥𝐢𝐜𝐞 𝐂𝐨𝐨𝐩𝐞𝐫\, 𝐓𝐰𝐢𝐬𝐭𝐞𝐝 𝐒𝐢𝐬𝐭𝐞𝐫𝐬𝐬\, 𝐜𝐳𝐲 𝐃𝐚𝐯𝐢𝐝𝐚 𝐁𝐨𝐰𝐢𝐞𝐠𝐨 𝐢 𝐧𝐢𝐞 𝐭𝐲𝐥𝐤𝐨! Do zobaczenia w L.A’87❗ \n🎪 GDZIE: Podwórko Art. / Scena Ucho\n📅 KIEDY: 11 stycznia 2025 (sobota)\n⏰ DRZWI: 18:00\n💥START 19:00\n🎟️ BILETY 60-80pln (info o sprzedaży wkrótce)\n🔥ZAGRAJĄ: \n⚡𝕊𝔼𝔸𝕋𝕋𝕃𝔼 𝕊𝕌𝕀ℂ𝕀𝔻𝔼 𝔹𝔸ℕ𝔻\nJest to projekt powołany specjalnie z okazji powrotu kultowego już wydarzenia\, jakim jest Tribute to Seattle. Tym razem muzycy powrócą na deski\, aby złożyć hołd epoce tapirowanych włosów i obcisłych skór! Niech to Was jednak nie zwiedzie – kochają glam tak samo jak grunge! Główny core kapeli tworzą artyści przez lata występujący w Trójmiejskich zespołach\, którzy niejednokrotnie pojawiali się na scenach całej Polski!\n‘Pretender’ https://www.youtube.com/watch?v=SGZWm3wsWcw \n⚡𝕊𝕀ℂ𝕂 𝕊𝔸𝕀ℕ𝕋𝕊\nNie gramy jak inni. Nie próbujemy brzmieć jak nasi idole. Przychodzimy z czymś zupełnie nowym. Z naszą muzyką\, naszym pomysłem\, naszą wizją i naszym szaleństwem… Sick Saints to krakowska formacja charakteryzująca się świeżym spojrzeniem na legendarne brzmienia muzyki rockowej za czasów swojej świetności. Nietuzinkowe postaci\, które definiują takie cechy jak technika\, scenicznie szaleństwo oraz ciężkie brzmienie.\nFB: https://www.facebook.com/sicksaints.music\n‘Out of The Night’ https://www.youtube.com/watch?v=GfnEj4k32FQ \n⚡𝕃𝔸𝔻𝕐 𝕂𝕀𝕃𝕃𝔼ℝ\nZespół muzyczny łączący brzmienie lat 80 z muzyką alternatywną i niepohamowaną energią na scenie! Musicie tego doświadczyć!\nFB: https://www.facebook.com/la.killerband\n‘Look at Me’ https://www.youtube.com/watch?v=nLx3ftrc-7s \n⚡𝕊𝕃𝔼𝔸ℤ𝕐 𝕊𝕎𝔼𝔼𝕋\nSleazy Sweet to zespół\, który zapewni Wam niezwykłą i niepowtarzalną podróż w czasie. Jeśli chcecie poczuć się jak w latach 80\, wystarczy\, że posłuchacie naszych piosenek. Znajdziecie u nas odjechane stylizacje\, energiczne show\, chwytliwe riffy i nie tylko… Nasze brzmienie charakteryzuje głównie damski\, niezwykły wokal oraz hipnotyzująco dobre solówki gitarowe.\nFB: https://www.facebook.com/profile.php?id=100061145203239\n‘Testing Rehearsing’ https://www.youtube.com/watch?v=8Jb-x8Y8Q_o \n⚡𝕃𝔸𝕊𝕋\nZespół\, który łączy w sobie hardrockową energię z heavymetalową mocą\, tworząc wybuchową mieszankę dźwięków i emocji. Każdy ich występ to prawdziwa dawka muzycznego ognia\, który poraża publiczność swoją zabójczą energią. Dotychczas znani na scenach małego trójmiasta\, teraz mierzą w większe sceny\, gotowi podbić serca fanów rocka i metalu!\nFB: https://www.facebook.com/profile.php?id=61554305500832 \nPATRONAT Festiwalu Tribute To GLAMROCK Vibes:\nTrójmiasto. pl\, Muzykoholicy\, Kvlt\, Metal Music Attack\, Gazeta Świętojańska\, Independent .pl\, Kulturalne Media\, Metal Duma Productions\, Z Innej Bajki\, RocKamila\, Wiara Rocka\, heavyrock .pl\, Koncertoholicy\, koncertomania .pl\, rock3miasto .pl\, Projekt Events\, Rock Kompas\, MetalRuleZ\, MetalSide\, Strefa Music Art.\, LupusUnleashed\, Szarpidrut PL\, Rock Rebelia – Niezależny Front Rockowy\, Metal Crush ‘zine\, Independent .pl Halkile\, Music Wolves\, Televizornia\, Skoncertowana Gazeta Muzyczna
URL:https://podworko.art/event/tribute-to-glamrock-vibes/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/11/GRV-241022-EVENT.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20250110T200000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20250110T230000
DTSTAMP:20260624T190554
CREATED:20241216T104128Z
LAST-MODIFIED:20241216T104128Z
UID:6144-1736539200-1736550000@podworko.art
SUMMARY:The Burlesque Show by Freya Flame
DESCRIPTION:Podwórko.art oraz Freya Flame – jedyna gdyńska performerka burleski mają zaszczyt zaprosić Was na drugie już w Uchu prawdziwe burleskowe show! 🔥 \nCo to jest burleska? ✨\nBurleska to rodzaj performance’u łączącego różne sztuki sceniczne (taniec\, teatr\, śpiew\, czasem i kuglarstwo lub akrobacje) ze stripem. Oryginalnie burleska parodiowała sztukę wysoką\, dlatego utrzymywana była w tonie komediowym\, dzisiaj może być też poważna lub nawet smutna\, lecz z zachowaniem rozrywkowego charakteru. Wszystko podane jest z klasą i elegancją. \nTego wieczoru zobaczycie na scenie:\nFreya Flame – ognista dusza z zimnej północy\, producentka wydarzenia i – na razie – jedyna performerka burleski z Gdyni. \nPony Boy – rozbrykany kuc polskiej burleski\, jeden z nielicznych przedstawicieli płci męskiej na polskiej burleskowej scenie. \nNathalie Sonnenshine – performerka z wieloletnim doświadczeniem baletowym\, solistka Opery Narodowej w Warszawie\, założycielka grupy Wicked Theatre. \nAurelia Kamińska – wokalistka i kompozytorka\, potrafi stworzyć delikatny\, nostalgiczny klimat i zabrać słuchacza w świat pełen emocji. \nMiriam & Pepi – pełen energii duet muzyczny\, który uwiedzie Was śpiewem i grą na skrzypcach. \nWieczór poprowadzi Damian Dziubek – facet kameleon – z tak zmiennym obliczem i ogromem ilości twarzy i wcieleń scenicznych\, że można by z nim rozmawiać codziennie i mieć wrażenie\, że zawsze rozmawiasz z inną osobą. \nGdzie? Scena muzyczna Ucho\, ul. Św. Piotra 2\, Gdynia \nKiedy? 10.01.2025\, otwarcie drzwi o 19:00\, start show o 20:00 \nZa ile? 180 zł/os. – w cenie welcome drink 🍹\nWydarzenie tylko dla osób pełnoletnich. \nDress code: dress to impress! Bądźcie ubrani elegancko\, sięgnijcie do szaf po najlepsze koszule\, kamizelki\, meloniki\, sukienki\, garsonki\, buty na najwyższym obcasie i najczerwieńsze szminki 💋 W burlesce nie istnieje pojęcie “za dużo” i dotyczy to także widowni. \nBierzcie przyjaciół\, drugie połówki i wbijajcie tłumnie do Ucha! \nWażne informacje:\nBilety należy kupić przed wydarzeniem na wskazanej stronie www.\nShow nie ma charakteru ciągłego\, a pomiędzy aktami planujemy przerwy.\nProsimy o NIENAGRYWANIE całych występów – fragmenty\, boomerangi i zdjęcia jak najbardziej mile widziane.
URL:https://podworko.art/event/the-burlesque-show-by-freya-flame-2/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/12/465742779_542756731833289_4156780800906130772_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20241231T210000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20241231T233000
DTSTAMP:20260624T190554
CREATED:20241121T153459Z
LAST-MODIFIED:20241122T183045Z
UID:6082-1735678800-1735687800@podworko.art
SUMMARY:💥 SYLWESTER FILMOWY z DJ Bartez 💥
DESCRIPTION:🎉Zapraszamy na niezapomnianą\, przebieraną zabawę Sylwestrową! Pożegnaj rok 2024 tanecznym krokiem przy najlepszej FILMOWEJ muzyce.\nPrzywitaj rok 2025 z DJ BARTEZ! 🎵\nhttps://www.facebook.com/djbartez.fanpage \nℹ️31.12.2024\n☝️drzwi otwieramy o 20:30\n🚀impreza startuje o 21:00 \n🎟️ Bilety na miejsca siedzące przy stolikach:\n190 zł – do 26.12.2023\n230 zł – od 27-31.12.2023\n👉 Kup bilety: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/147316/Gdynia/Sylwester+Filmowy+z+Dj+Bartez/\n⚠️ Stoliki: Od 2 do 10 osób – będą dopasowane do grup uczestników. Ilość biletów ograniczona. \n🥋🩱 Tegoroczny Sylwester Filmowy to idealna okazja\, by puścić wodze wyobraźni! Wskakuj w niesamowity kostium inspirowany kultowymi filmowymi postaciami i zaszalej z kreatywnością! \nTej nocy masz okazję być kimkolwiek zechcesz – piratem\, Batmanem\, Królową Śniegu\, Tabalugą\, a nawet duchem! Przeżyj ten wyjątkową noc\, wcielając się w bohatera\, który wciągnie Cię w świat sylwestrowych przygód! To Twoja noc – bądź kim chcesz!🩳 \n🏅Za najciekawsze stroje czekają nagrody – w tym główna\, czyli dwuosobowe zaproszenie na dowolny koncert w 2025 roku!\n*Przebrania filmowe są mile widziane\, ale nieobowiązkowe. \n☕🍽️ Abyście mieli siłę na szaleństwa do białego rana\, przygotowaliśmy dla Was\n-butelkę szampana\,\n-półmisek przekąsek\,\n-żurek (ok. godz. 1:00)\,\n– chipsy\, orzeszki\, paluszki\,\n– gorące napoje – kawa i herbata (dostępne bez limitu w barze).\n👉Jeśli chcesz przynieść własne jedzenie\, zapraszamy! \n🍷🍷🍷 Alkohol i napoje bezalkoholowe dostępne będą wyłącznie w barze. Przygotowaliśmy dla Was wyjątkowe promocje na drinki\, piwa i butelki. \n🎶 MUZYKA\nTo będzie prawdziwa muzyczna podróż przez filmowe klasyki! DJ BARTEZ zagra największe kinowe hity i ponadczasowe przeboje z gatunków Rock\, Pop\, Soul\, R’n’B! Na parkiecie zabrzmią niezapomniane utwory z ponadczasowych filmów jak Mamma Mia!\, Grease\, Flashdance\, czy Dirty Dancing!\nBaw się z nami do rana 🎉 \nPatroni Sylwestra: Monkey Shoulder\, Żubrówka\, Kraken i piwo Perła!
URL:https://podworko.art/event/%f0%9f%92%a5-sylwester-filmowy-z-dj-bartez-%f0%9f%92%a5/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/11/467810910_865063425782315_2076371299408580235_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20241228T193000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20241228T233000
DTSTAMP:20260624T190554
CREATED:20241109T155534Z
LAST-MODIFIED:20241217T160056Z
UID:6065-1735414200-1735428600@podworko.art
SUMMARY:Dr. Hackenbush
DESCRIPTION:Kultowa Legenda polskiego rocka Dr. Hackenbush powraca na scenę gdyńskiego Ucha. \n 28.12.2024\n👉19.30 Otwarcie bramki\n🔥20.00 support: Filmy Klasy B\,\n21.00 Dr. Hackenbush\n⚠️Bilety 80zł (przedsprzedaż) / 90zł w dniu koncertu – https://www.kupbilecik.pl/imprezy/146003/Gdynia/Dr.+Hackenbush/ \nTo Wielki As trójmiejskiej sceny muzycznej który od lat z jednej strony zadziwia doskonałą muzyką rockową własnego autorstwa\, a z drugiej masakruje frywolnymi poetycko\, lekkimi aranżacjami kultowych przebojów największych światowych tuzów\, jak The Beatles\, Rolling Stonses czy The Kings. To artyści tak znakomici\, że trafili na listę “333 Popkultowych Rzeczy PRL`u”.\nDr.Hackenbush to formacja nieobliczalna\, zaskakująca i na zawsze utrwalająca się w pamięci. W jedno ucho wpływa Nam delikatnym\, acz surowym\, strumieniem przepięknych lirycznie i muzycznie\, rockowych ballad\, które królowały na listach przebojów\, w drugie zaś pompuje Nas wodospadem brutalnie finezyjnych\, i wulgarnie uproszczonych obrazów z życia\, ubranych w ostrą muzykę\, zarówno własną\, jak i kultową dla całego rockowego świata. Ta niesamowita mieszanka rozpuszcza mózg i swą lepką cieczą euforii zalewa Nasze serca\, powodując\, że zawsze będziemy wracać do muzyki “Doktorka”\, czy to dla przypomnienia dawnych\, pięknych czasów Naszej młodości\, czy to przedstawiając swoją młodość potomnym …dzieciom\, wnukom…\nWłaśnie ten cud natury\, który powoduje\, że od wielu lat wracamy do muzyki Dr.Hackenbusha z radością w sercu\, drżącym głosem i miękkimi kolanami\, spowodował\, że “Doktor” także Wraca do Nas. Do Ucha wraca już po raz dziesiąty. \nTAAAAAK\, TO PRAWDA … DR.HACKENBUSH POWRÓCIŁ…I ZNÓW PROWOKUJE ZE SCENY !!! \nSkład zespołu:\nAndrzej “Zmora” Rdułtowski – gitara elektryczna i vocal\nJacek “Jaco” Jankowski – gitara basowa\nAleksander “Alex” Szmidt – perkusja \nGościnnie na gitarze akustycznej zagra Ireneusz Krawczyk
URL:https://podworko.art/event/dr-hackenbush/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/11/Dr5.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20241214T190000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20241214T233000
DTSTAMP:20260624T190554
CREATED:20241109T155135Z
LAST-MODIFIED:20241109T155135Z
UID:6061-1734202800-1734219000@podworko.art
SUMMARY:Lej Mi Pół w Gdyni + Coco Bongo
DESCRIPTION:🦢 Kiedy: 14.12.24\n🍆 Gdzie: Podwórko.art\n🛒 GOING: https://goingapp.pl/wydarzenie/lej-mi-pol-trasa-rowerowa-tour/gdynia-grudzien-2024\n🛒 KUPBILECIK: https://bkb.pl/136080-7d5d1\n🛒 GOOUT: https://goout.net/pl/bilety/lej-mi-pol/bteab/\n🛒 EBILET: https://sklep.ebilet.pl/452330287574024210?partner=menagoart\n🛒 BILETYNA: https://bilety.io/UskRM \nTRASA ROWEROWA TOUR 2024: \nTak\, Lej Mi Pół wyrusza w jesienną trasę koncertową! Ze sraniem po gaciach oraz głaskaniem pytonga ze szczęścia jednak trochę poczekajcie. Otóż dostaliśmy trochę pozwów\, że promujemy pijaństwo\, dupczeństwo\, lenistwo\, zabawowstwo oraz olewactwo i nic wartościowego nie mamy do przekazania młodym ludziom\, także ku*wa wychodząc naprzeciw oczekiwaniom w ch*j nowoczesnego świata\, organizujemy Trasę Rowerową Tour! \nJeżeli jesteś lingwistą i kłuje Cię w oczy nazwa\, w której mamy dwa takie same słowa – „Trasę” i „Tour” – to znaczy\, że masz też mentalny kij w d*pie i byłeś po prostu słaby z matmy. Co w sumie jest w porządku. \nOgolone łydki\, kaski z Chin bez atestów\, niesamowita prędkość\, naoliwione pedały (tu można użyć tego słowa legalnie\, także odwalić się)\, energole wymieszane z wódą\, czyli sport przez duże P! \nPrzygotowania do trasy trwają w najlepsze. Łańcuch: na szyi. Opony: na brzuchu. Pasy: na ch*j ci pasy w rowerze? I\, co najważniejsze\, absolutny brak hamulców. Wjedziemy do twojego miasta na pełnej i zrobimy prawdziwe show. Oczywiście nie na koncercie\, koncert zagramy przy okazji. \nTo będzie jedno wielkie Tour de Pologne\, w którym nie może cię zabraknąć – w końcu każdemu szanującemu się sportowcowi ch*jowo idzie bez dopingu. Odstaw więc pytonga\, wstań z kibla\, popraw makijaż (to do Kobiet\, bo to może nie być oczywiste)\, kup rower\, potem bilet na koncert\, rower sprzedaj a bilet wypier*dol. \nZ pozdrowieniami\,\nZabawny w ch*j zespół muzyczny Lej Mi Pół \n*Opis trasy został zamówiony w dekatlonie\, choć firma nie jest oficjalnym sponsorem wydarzenia. Oficjalnym sponsorem wydarzenia jest PZPN (Polski Związek Picia Na umór) \n——————————————————————————— \nLEJ MI PÓŁ to grupa\, której bliżej do stand-upu niż do klasycznego zespołu muzycznego. Tu muzyka\, choć bez dwóch zdań chwytliwa\, stanowi tło dla wszystkiego\, co dzieje się w międzyczasie… a nigdy nie wiadomo\, co tam się wydarzy! Lej Mi Pół już blisko dekadę przyciąga na koncerty tłumy entuzjastów absurdalnego humoru. Ich cięty język\, duży dystans do samych siebie i niepodrabialna chemia między członkami zespołu działają jak samonapędzająca się machina szaleństwa. Nie ma tu mowy o jakimkolwiek dystansie między muzykami i publicznością. Gdziekolwiek się pojawiają\, tam jest impreza\, a na imprezach wspomniani panowie zdecydowanie częściej wychodzą na scenę niż na ludzi. Ostrzegamy – występów tego trio nie da się odzobaczyć! \nNa koncie zespół ma już cztery płyty:\n“SKOLIOZA ODBYTU” 2012\n“FABRYKA MĘSKOŚCI” 2014\n“WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO MARIAN” 2017\n„WĘDROWNY DRUCIARZ” 2022\n————————————– \nCOCO BONGO to zespół z Sucharszczyzny Pomorskiej\, grający gatunek stworzony i nazwany przez niego samych – DebilPunk (albo zwyczajnie\, pop punk). Powstał przypadkiem z 3 ludzi\, którzy po prostu chcieli robić muzykę i odreagować trudne dzieciństwo. Nie ma specjalnych wzorców ani przekazu w muzyce\, którą grają. Jednakże\, wzorują się na kalifornijskich brzmieniach zmieszanych z kiełbasą i piwem. Drinki serwują: Buszu (gitarra zwodząca\, łabędzi śpiew)\, Muody (burczybas\, perlisty głos) i Pszemo (gary\, napoje chłodzące). \n‼️ 14.12.2024\n👉 Otwarcie bramki 19:00\n💥 Start 20:00\n⚠️ Bilety 79zł
URL:https://podworko.art/event/lej-mi-pol-w-gdyni-coco-bongo/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/11/454314101_1054025046082133_6088719910413150436_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20241213T200000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20241213T233000
DTSTAMP:20260624T190554
CREATED:20241109T154853Z
LAST-MODIFIED:20241211T090321Z
UID:6057-1734120000-1734132600@podworko.art
SUMMARY:Komety + Lochy i Smoki + Manna Machine w Gdyni - ODWOŁANE
DESCRIPTION:W dniu 10.12.2024 organizator odwołał wydarzenie – informacja została opublikowana na profilu Komet na Facebooku. \n13-12-2024\, Gdynia\nKlub Podwórko.art\nSupport: Lochy i Smoki + Manna Machine + afterparty DJ Jakub z Gdyni\nGodzina 20.00\nBilety:\n👉https://bkb.pl/145630-0163b\n👉https://www.kupbilecik.pl/imprezy/145630/Gdynia/Komety/?utm_source=link&utm_medium=0163b649bb3ca38c4a7a28eaedde799e \nKomety\, uznawane za jeden z najważniejszych zespołów alternatywnych XXl wieku\, to warszawski zespół uformowany przez Lesława (gitara\, wokal\, muzyka\, słowa) w roku 2002.\nKomety nagrały siedem płyt studyjnych i dwie koncertowe.\nIch twórczość zjednała im fanów nie tylko w kraju\, ale i za granicą. Zespół koncertował m.in. w Anglii\, Szwecji\, Niemczech i Meksyku\, gdzie ukazał się anglojęzyczny album zawierający ich największe przeboje.\nPomimo kilkukrotnych zmian w składzie\, nieodmiennie centralnym punktem\, a zarazem znakiem rozpoznawczym Komet\, pozostają głos i teksty Lesława\, poetycko niejednoznaczne\, często rozgrywające się w pejzażach Warszawy\, stawiające go w gronie najwybitniejszych autorów swojego pokolenia. \n 13.12.2024\n👉Bramka: (informacja wkrótce)\n🔥Start: 20:00\n⚠️Bilety: 60zł
URL:https://podworko.art/event/komety-lochy-i-smoki-manna-machine-w-gdyni/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/11/457525501_1030650889065829_596230864968737657_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20241208T180000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20241208T233000
DTSTAMP:20260624T190554
CREATED:20241109T154231Z
LAST-MODIFIED:20241109T155253Z
UID:6052-1733680800-1733700600@podworko.art
SUMMARY:Meek\, Oh Why? Wszystko w swoim czasie TOUR
DESCRIPTION:Meek\, Oh Why? ogłasza nadchodzącą jesienną trasę koncertową „Wszystko w swoim czasie TOUR” promującą nową płytę. \nPo dłuższej przerwie Meek\, Oh Why? wraca na scenę z nowym\, przełomowym materiałem\, który wyznacza nowy etap w jego karierze. Razem z energetycznym składem muzycznym wyrusza w podróż po Polsce\, by spotkać się z Wami „w swoim czasie” w dziesięciu miastach: Lublin\, Warszawa\, Poznań\, Katowice\, Toruń\, Łódź\, Szczecin\, Kraków\, Wrocław\, Gdynia. \nW nowym składzie zespołu znajdą się na synthach bracia BIESY\, czyli Tymoteusz i Jacek Bies\, oraz na bębnach Olaf Rykała. Razem stworzą niezapomniane widowisko\, które porwie Was swoim brzmieniem i energią\, pełne emocji i muzycznych niespodzianek. \nCzekamy na Was z niecierpliwością! \n**** \nMeek\, Oh Why? (Mikołaj Kubicki) to artysta – autor tekstów\, kompozytor\, producent muzyczny\, trębacz i raper – funkcjonujący na pograniczu świata hip-hopu\, muzyki elektronicznej i alternatywnego popu. Dżentelmeński raper z szacunkiem odnoszący się do słów\, eksplorujący rzeczywistość w szczery\, choć metaforyczny sposób. \nArtysta ma na koncie cztery płyty długogrające („Miło było poznać”\, „Płyta rodzaju”\, „Zachód”\, „Offline”) oraz trzy EPki („Księżniczna i buc”\, „Rekopisy nie płoną”\, „Po sygnale nagraj wiadomość”). \n***\n 8.12.2024\n👉otwarcie bramki 18:00\n💥Koncert 19:00\n⚠️ Bilety 79/89/100zł \nBilety dostępne na going. (79/89zł) i w dniu wydarzenia na bramce (100zł.)\nGodzina rozpoczęcia wydarzenia może ulec zmianie.
URL:https://podworko.art/event/6052/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/11/449254116_954372916699486_3588382910524432396_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20241207T190000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20241207T233000
DTSTAMP:20260624T190554
CREATED:20241124T105539Z
LAST-MODIFIED:20241205T174222Z
UID:6089-1733598000-1733614200@podworko.art
SUMMARY:Koncert Namor + Git Planeta + Classic Split
DESCRIPTION:Nowy termin koncertu w Gdyni. Zapraszamy. \n📌7.12.2024\n👉otwarcie bram 18:30\n💥koncert: 19:00\n🎫bilety: https://stage24.pl/events/namor-podworko-art-3572 \nKoniec czekania na dobry metal ze Śląska! Już jesienią będziecie mogli usłyszeć debiutancką płytę zespołu NAMOR oraz zobaczyć go na koncertach.\nTrzon zespołu tworzą Michał Laksa oraz Krzysztof Pistelok\, czyli doskonale znani muzycy z zespołu KAT & Roman Kostrzewski\, z którym nagrali szereg albumów i zagrali setki koncertów w kraju oraz za granicą.\nOprócz gitarzysty Krzyśka i Michała\, który tym razem obsługuje mikrofon\, skład zespołu współtworzą basista Wojtek Zydroń oraz perkusista Rafał Wojtowicz\, obaj grający jednocześnie w thrashowym zespole Gilotyna.\nMuzyka NAMOR to osadzony w klasycznym metalu thrash z charakterystycznym\, wyraźnym wokalem oraz gęstą ale selektywną ścianą gitarowych riffów. Nie brakuje też progresywnych i akustyczno-balladowych elementów\, ale znając dotychczasowe dokonania twórców nie powinno być to dla nikogo niespodzianką.\nOd początku października zespół rusza w trasę. Będzie można go zobaczyć i usłyszeć w całej Polsce. Szczegóły na naszych social mediach\, wszystkich dobrych portalach muzycznych\, rozgłośniach radiowych i na stronie www\, która już niedługo odpali! A niespodzianek szykujemy co niemiara!\nPłytę będzie można nabyć już jesienią.\n \nGit Planeta \nGit Planeta to nowa grupa rockowa\, ale złożona z muzyków którzy grali\nwcześniej w takich toruńskich zespołach jak Butelka\, CT\, Nocti i Bikini.\nMuzyka zespołu to głęboko osadzone riffy i tnące jak brzytwa teksty\ndemaskujące ściemę i najogólniej określaną słomę z butów.\nGit Planeta to wulkan energii i widowiskowe koncerty. \nSkład:\nMcButelka – voc\, keyb\nJustine – git\nPryl – b\nCezar – dr \nhttps://www.facebook.com/gitplaneta \nTeledyski: \n \n \nCLASSIC SPLIT \nNarodziny każdego z członków zespołu poprzedzały niezwykłe zjawiska pogodowe\, po niebie przemieszczało się wiele komet\, wieszczki i szeptuchy rwały włosy\, chłopi śpiewali pieśni. Nastały dekady ciemności. Muzyka „Classic Split” opowiada słuchaczom o latach spędzonych w mrocznych krainach\, podświatach i czarnych świadomościach. Światłość zaczęła wygrywać z mrokiem dopiero u schyłku 2019 roku kiedy to powstał zespół. Rok 2023 ugruntował dominację światła po wydaniu płyty „Pierwsze cięcie”. Singlem promującym płytę jest utwór pt. “Wojna”\, ukazujący dramat i cierpienie ludzi uwikłanych w wojenny konflikt. \nSKŁAD \nKrzysztof Krzycki Borzycki – bas \nPiotr Bobo Klawikowski – gitara \nWojciech Voy Drapiński – wokal\, gitara \nDariusz Kazio Kaźmierczak – bębny \nLINKI \nwww.classicsplit.pl \nYT: https://www.youtube.com/@classicsplit \nSpotify: https://open.spotify.com/artist/2hues3Q5zblA6l1RaAcuW4 \nFejs: https://www.facebook.com/ClassicSplit \nInsta: https://instagram.com/classic.split \nUTWORY \n \n \n  \n  \n  \n 
URL:https://podworko.art/event/koncert-namor-git-planeta-classic-split-2/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/11/467524481_122201856170106076_1654085155578111367_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20241206T190000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20241206T233000
DTSTAMP:20260624T190554
CREATED:20241109T152216Z
LAST-MODIFIED:20241109T152216Z
UID:6048-1733511600-1733527800@podworko.art
SUMMARY:Gdynia: THE ANALOGS + Super Potwór + Alien 69 + Mimikyu-  Podwórko.art/ Scena Ucho
DESCRIPTION:Zapraszamy na koncert zespołu THE ANALOGS!\nSupport: Super Potwór + Alien 69 + Mimikyu \nBilety\n70 – przedsprzedaż\,\n85 – w dniu koncertu \nDostępne m.in na:\n👉https://bkb.pl/145625-7edce\n👉https://www.kupbilecik.pl/imprezy/145625/Gdynia/The+Analogs/?utm_source=link&utm_medium=7edce07138acd1eb4bfb676b78e34398 \nThe Analogs powstali w 1995 roku w Szczecinie i są obecnie jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych zespołów polskiej sceny punk rockowej. Ich piosenki takie jak “Pieśń Aniołów”\, “Era Techno”\, “Dzieciaki Atakujące Policję” zna każdy kto interesuje się mocnym\, gitarowym graniem. Na swoim koncie mają kilka płyt oraz niezliczoną ilość koncertów w Polsce oraz całej Europie. W 2020 roku świętowali 25 lecie swojej działalności. W marcu 2024 roku nakładem Oldschool Records wychodzi ich najnowszy album “Bestia”. Koncert który zagrają będzie składał się z najbardziej znanych i lubianych przez publiczność utworów jakie posiadają w swoim dorobku oraz piosenek z najnowszej płyty. \n 6.12.2024\n👉Otwarcie bramek:\n🔥Koncert:\n⚠️Bilety: 70/85zł
URL:https://podworko.art/event/gdynia-the-analogs-super-potwor-alien-69-mimikyu-podworko-art-scena-ucho/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/11/459516350_1076849000465807_1083992502988121436_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20241205T180000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20241205T233000
DTSTAMP:20260624T190554
CREATED:20241109T151503Z
LAST-MODIFIED:20241109T152703Z
UID:6045-1733421600-1733441400@podworko.art
SUMMARY:Open Podwórko vol.2
DESCRIPTION:Open Podwórko vol.2 ! 💜 \nJuż 5 grudnia druga edycja imprezy gdzie otwieramy nasz klub na młodych artystów. \n 5.12.2024\n👉Otwarcie bramek 18:00\n💥Start koncertów 19:00 (rozkład poniżej)\n⚠️bilety: 20zł \nPodczas tego wydarzenia będziemy mogli posłuchać Violet Ambulance\, Pastry\, Kasoil\, Mara Coltrane & Glow\, skinnypope. \n  \n💙Jeśli podczas kolejnych edycji Ty również chcesz wystąpić na kultowej scenie Ucho to napisz do nas wiadomość na instagramie.💙 \n  \n🩷19:00 Violet Ambulance \n🩷20:00 Pastry \n🩷21:00 Kasoil \n🩷22:00 Mara Coltrane & Glow \n🩷23:00 skinnypope \nwstep 20 zł – płatność na bramce gotówką
URL:https://podworko.art/event/open-podworko-vol-2/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/11/Zdjecie1-rotated.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20241130T180000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20241130T223000
DTSTAMP:20260624T190554
CREATED:20241104T120506Z
LAST-MODIFIED:20241104T120506Z
UID:6032-1732989600-1733005800@podworko.art
SUMMARY:DR MISIO
DESCRIPTION:Zespół DR MISIO\nogłasza jesienną trasę koncertową! \n17 października 2024 – Lizard King\, Toruń\n14 listopada 2024 – Stary Klasztor\, Wrocław\n17 listopada 2024 – Blue Note\, Poznań\n22 listopada 2024 – CK Wiatrak\, Zabrze\n30 listopada 2024 – Podwórko Art / Scena Ucho\, Gdynia\n20 grudnia 2024 – FK Zgrzyt\, Lublin \nBilety już w sprzedaży na LiveNation.pl! \nPo sukcesie wiosennej trasy koncertowej\, Dr Misio przygotowuje się do kolejnej serii występów na żywo. Jesienna trasa zespołu rozpocznie się 17 października 2024 roku i będzie obejmowała sześć miast: Toruń\, Wrocław\, Poznań\, Zabrze\, Gdynię i Lublin. \nDr Misio\, to męska załoga pod wodzą Arka Jakubika – jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów oraz scenarzysty\, reżysera związanego z ambitnymi projektami filmowymi na kulturalnej mapie Polski\, znanego m.in. ze świetnych ról dramatycznych w filmach Wojtka Smarzowskiego („Wesele”\, „Dom zły”\, „Drogówka”\, „Wołyń”\, „KLER”). \nDr Misio grają ostrego rock&rolla bez przebaczenia. Solidne brzmienie\, ciężkie riffy\, znakomite\, mądre teksty Krzysztofa Wargi oraz Marcina Świetlickiego i brak muzycznego kompromisu sprawiają\, że to nowa i oryginalna propozycja nie tylko dla fanów rocka\, ale przede wszystkim dla ludzi poszukujących w sztuce intelektualnych wrażeń i refleksji\, otwartych na formę i nie stroniących od wspólnej\, niemalże rytualnej zabawy. „Młodzi” i „Pogo” to dwie pierwsze płyty\, których producentem muzycznym jest Olaf Deriglasoff\, „Mentolowe papierosy”\, „Dziewczyny”\, „Młodzi”\, „Hipster”\, „Pogo” czy „Mr. H…” to najbardziej charakterystyczne utwory. Wiosną 2017 r. ukazała się trzecia płyta pt. „Zmartwychwstaniemy”\, której producentem jest Kuba Galiński znany z produkcji płyt dla HEY\, Dezerter czy Ani Dąbrowskiej\, wyprodukował również utwór „Lata dwudzieste” dla Dawida Podsiadło\, z Sanah pracował przy hitach – „Ale jazz!”\, „Ostatnia nadzieja” czy „Złoto” oraz został nagrodzony Fryderykiem za projekt z Anią Rusowicz. Trzecią płytę promował utwór pt. „Pismo”\, do którego teledysk zrobił Wojtek Smarzowski. Utwór ten był grany w większości polskich rozgłośni radiowych\, a teledysk do tego utworu ma ponad 2 miliony wyświetleń na YouTube. Producentem czwartej płyty „Strach XXI wieku” ponownie jest Kuba Galiński. Jej premiera odbyła się w październiku 2020 roku\, a promowały ją single i teledyski do utworów\, pt. „Chcesz się bać”\, którego reżyserem jest Piotr Domalewski\, „Strach XXI wieku” w reżyserii Wojtka Smarzowskiego czy „Siedemnastolatki” w reżyserii Oskara Kaszyńskiego. \nPiąta płyta – „Chory na Polskę”\, wydana w listopadzie 2023 roku porusza ciężkie\, ale i ważne tematy społeczne\, w których muzycy komentują polską politykę i krytykują to jak władza ingeruje w życie jednostki. Teledysk do piosenki\, o tym samym tytule co nazwa albumu\, został wyreżyserowany przez Piotra Domalewskiego\, który odpowiada za reżyserię m.in. „Cichej Nocy” czy serialu „Sexify”. Zespół zagrał wspomniany utwór na festiwalu TOP of The TOP w Sopocie\, gdzie został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność. \nDr Misio zagrali niezliczoną liczbę koncertów w całej Polsce od maleńkich klubów po wielkie koncerty plenerowe oraz festiwale takie jak: Jarocin\, Przystanek Woodstock\, Orkiestra Męskie Granie\, Cieszanów Rock Festival\, Co Jest Grane Festival\, Festiwal TOP TRENDY\, Festiwal TOP of The TOP. W 2021 roku zespół Dr Misio był nominowany do nagrody Fryderyk 2021 w kategorii – „Płyta roku”. Dr Misio są wspaniałym zespołem dla publiczności oczekującej od artysty podczas koncertu dużo energii i emocji\, zarówno w klubie\, jak i w plenerze\, a Arek Jakubik jest uważany za jednego z najlepszych i najbardziej żywiołowych frontmanów na polskim rynku muzycznym.
URL:https://podworko.art/event/dr-misio-2/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/11/450266787_883466563826681_9119434000719633990_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20241129T200000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20241129T233000
DTSTAMP:20260624T190554
CREATED:20241104T120116Z
LAST-MODIFIED:20241107T151822Z
UID:6028-1732910400-1732923000@podworko.art
SUMMARY:Łąki Łan
DESCRIPTION:Łąki Łan w Gdyni! \n29.11.2024\nPodwórko.art / Scena Ucho\, ul. Św. Piotra 2\nWstęp 19:00\nKoncert 20:00 \nCeny biletów: I pula: 119 zł\, II pula: 129 zł\nBilety:\nhttps://bkb.pl/145624-55af3\nhttps://www.kupbilecik.pl/imprezy/145624/Gdynia/%C5%81%C4%85ki+%C5%81an/?utm_source=link&utm_medium=55af3c07c79a251b907aca16c6669cc7 \n————————– \nJesienią Łąki Łan wyruszy do klubów\, by grać świeże i pachnące nowością piosenki złożone już formalnie w album\, którego premiera zaplanowana jest na przełom października i listopada. Oczywiście nie zabraknie tzw. starych dobrych hitów! \nŁąki Łan wraca na dobre! Z nowym człowiekiem na pokładzie i z nową muzyką. Pierwszy występ\, podczas kwietniowego Next Fest Music Showcase & Conference w Poznaniu\, został entuzjastycznie przyjęty przez słuchaczy\, którzy wypełnili Tamę po brzegi. A koncerty na letnich festiwalach pokazały\, że publiczność stęskniła się za zespołem prawdopodobnie równie mocno jak zespół za publicznością! \nŁąki Łan to żywa legenda festiwali. Przez wielu uważany jest za najlepszy zespół koncertowy w kraju nad Wisłą. Ten nietuzinkowy band przez lata wypracował charakterystyczne\, niepodrabialne brzmienie przepoczwarzając się w niezawodną ludzką maszynę koncertową. Maszynę z przekazem\, którego nośnikiem są teksty wychwalające życie w zgodzie z naturą. Kostiumy i performance sceniczny tworzą znakomite widowisko\, które mogli zobaczyć uczestnicy wielu festiwali w kraju i za granicą. Zespół wydał pięć albumów\, z których trzy były nominowane do nagrody Fryderyk. \nŁĄKI ŁAN to:\nPOŃ KOLNY – instrumenty klawiszowe\, pianino\nBONK – gitara\, wokal\nMEGA MOTYL – perkusja\, wokal\nCOKICTOKLOC – wokal\, bas\nJEŻUS MARIAN – instrumenty klawiszowe\nWIKUKARACZA – wokal\, gitara \n„Ona Sama”\, pierwszy singiel z nowej płyty: https://youtu.be/IioVl3mHiDU\nTzw. stare dobre hity:\nJAMMIN: https://youtu.be/RyS1or88lXE\nPOLA AR: https://youtu.be/-fGoW73hLLg\nŁAN PAŁA: https://youtu.be/buVazED8pEU \nwww.facebook.com/lakilan
URL:https://podworko.art/event/laki-lan/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/11/459073770_1074209184063380_6669057928956550601_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20241124T183000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20241124T233000
DTSTAMP:20260624T190554
CREATED:20241104T115830Z
LAST-MODIFIED:20241124T110408Z
UID:6025-1732473000-1732491000@podworko.art
SUMMARY:Closterkeller | ABRACADABRA TOUR 2024 (+ State of Mind)
DESCRIPTION:“IDZIE NOWE! Odmrażamy źródło pięknych dźwięków i słów\, po to by zanurzyć Was w magii naszych NOWYCH UTWORÓW z przyszłego albumu!” – tymi słowami zespół CLOSTERKELLER zachęca fanów do udziału w trasie koncertowej\, która obejmie łącznie 24 miasta\, w tym również Gdynia. \nPoza próbką nowego materiału fani Closterkeller usłyszą najlepsze\, najważniejsze i najbardziej lubiane utwory z wcześniejszych płyt. \nOprócz Closterkeller tego wieczoru zagra także zespół STATE OF MIND. \n👉18:00 – otwarcie bram\n🎶19:00 –  Koncert State of Mind\n💥20:00 – Koncert Closterkeller \n*** \nCLOSTERKELLER \nClosterkeller posiada swój własny\, łatwo rozpoznawalny styl\, dzięki czemu zdecydowanie wyróżnia się od innych zespołów w pierwszej lidze polskiego rocka. Choć gra muzykę nieco trudniejszą i bardziej ambitną\, a jego najmocniejszą stroną są specyficzne ciężkie i mistyczne utwory (takie jak “Violette”\, “Cisza w jej domu”\, “Ogród półcieni” czy “Viridiana”)\, ma na koncie także przeboje\, które na stałe wpisały się do kanonu polskiego rocka (“Władza”\, “Agnieszka”\, “Scarlett”\, “Na krawędzi”\, “W moim kraju” czy niezwykła ballada “Czas komety”). \nZespół jest nieprzerwanie bardzo aktywny koncertowo od ponad 30 lat\, a jednak każdy ich koncert brzmi energetycznie i świeżo tak jakby czas o nich zapomniał. Nie inaczej będzie na trasie Abracadabra Tour 2024\, podczas której zespół oprócz swoich największych przebojów zaprezentuje przedpremierowo próbkę materiału\, który w przyszłości znajdzie się na kolejnym – jedenastym już – albumie studyjnym. \nSkład zespołu:\nAnja Orthodox – wokal\nAdam Najman – perkusja\nMichał Rollinger – instrumenty klawiszowe\nMichał Jarominek – gitara\nKrzysztof Najman – gitara basowa \n⚫️ Facebook: https://www.facebook.com/closterkeller\n⚫️ Instagram: https://www.instagram.com/closterkeller_official/\n⚫️ YouTube: https://youtube.com/c/Closterkeller \n*** \nSTATE OF MIND \nZespół State of Mind powstał w marcu 2021 r. Muzyka zespołu to mikstura rockowo -metalowych brzmień z kobiecym wokalem oraz dużą ilością muzycznych pejzaży\, malowanych dźwiękami instrumentów klawiszowych. Teksty zespołu poruszają tematy uniwersalne\, takie jak poszukiwanie sensu\, miłości\, samotności i wewnętrznego odkrywania siebie\, co w całości staje się podróżą przez różnorodne emocje\, od euforycznych wzlotów po melancholijne i introspektywne momenty. \nDzięki swojej charyzmie zespół na scenie tworzy atmosferę bliskości\, zachowując jednocześnie intensywność rockowego koncertu. \n⚫️ Facebook: https://www.facebook.com/State-of-Mind-100077912733441\n⚫️ YouTube: https://www.youtube.com/@stateofmind5338 \nBILETY: 75zł\nhttps://www.kupbilecik.pl/imprezy/145623/Gdynia/Closterkeller/?utm_source=link&utm_medium=2a1f537b4f5bde6a4195b5d662306427 \nhttps://bkb.pl/145623-2a1f5
URL:https://podworko.art/event/closterkeller-abracadabra-tour-2024-state-of-mind/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/11/closterkeller.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20241123T190000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20241123T233000
DTSTAMP:20260624T190554
CREATED:20241104T115527Z
LAST-MODIFIED:20241104T115527Z
UID:6022-1732388400-1732404600@podworko.art
SUMMARY:Trasa Idź Pod Prąd 2024 – KSU\, The Bill\, STACJA B - wyprzedane
DESCRIPTION:Trasa Idź Pod Prąd 2024 – KSU\, The Bill Gdynia – WYPRZEDANE \nKSU\, The Bill\, STACJA B \nGdynia – 23.11.2024 – Podwórko Art\nOtwarcie wejść: 18:00 Start: 19:00 \nKSU zaprasza na trasę koncertową “Idź pod prąd 2024” z okazji 35-lecia wydania analogowego albumu “Pod Prąd” i premiery filmu o zespole. \nZ radością ogłaszamy\, że legendarny zespół punkrockowy KSU rusza w ogólnopolską trasę koncertową “Idź pod prąd 2024”. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne organizowane jest z okazji 35. rocznicy wydania analogowego kultowej płyty “Pod Prąd”.\nJednocześnie\, fani będą mieli okazję świętować premierę długo oczekiwanego filmu opowiadającego historię zespołu\, który przeszedł drogę od małego miasteczka Ustrzyki Dolne do ogólnopolskiej sceny muzycznej. \nFilm\, zatytułowany “Idź pod prąd”\, będzie miał swoją premierę pod szyldem Superconic Production\, z Wiesławem Paluchem jako reżyserem oraz współscenarzystą wraz z Domanem Nowakowskim. Obraz ten jest finansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej\, a jego dystrybucję kinową zapewnia TVP Dystrybucja Kinowa. Premiera filmu zaplanowana jest na 27 września 2024 roku. \nFilm opowiada o początkach zespołu w drugiej połowie lat 70.\, kiedy to grupa młodych entuzjastów\, zainspirowanych kulturą punk i zespołem Sex Pistols\, decyduje się założyć własny zespół muzyczny w przeciwieństwie do represyjnych działań ówczesnej władzy. W rolach głównych zobaczymy m.in. Ignacego Lissa jako Siczkę\, lidera zespołu\, oraz Macieja Piotrowskiego\, Igora Paszczyka\, Bartłomieja Deklewę i innych\, którzy wcielają się w pozostałych członków zespołu i ich bliskich. \nTrasa koncertowa “Idź pod prąd 2024” to nie tylko celebracja ważnej rocznicy\, ale także okazja do przeżycia na nowo ducha buntu i wolności\, który zawsze cechował muzykę KSU. Zapraszamy wszystkich fanów starych i nowych na koncerty\, które pozwolą zgłębić historię punk rocka w Polsce oraz oddać hołd twórczości\, która przetrwała próbę czasu. \nDołącz do nas w tej niezwykłej podróży przez historię polskiego punk rocka. Śledź nasze kanały informacyjne\, aby nie przegapić szczegółów dotyczących dat i miejsc koncertów. \nCelebrujmy razem siłę muzyki\, która nadal idzie pod prąd!
URL:https://podworko.art/event/trasa-idz-pod-prad-2024-ksu-the-bill-stacja-b-wyprzedane/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/11/464081005_961511906006371_2501765915094860594_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20241122T190000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20241122T233000
DTSTAMP:20260624T190554
CREATED:20241104T115259Z
LAST-MODIFIED:20241104T115259Z
UID:6018-1732302000-1732318200@podworko.art
SUMMARY:GORGOROTH\, Mortiis + goście
DESCRIPTION:BLACK METAL REVELATION TOUR 2024 P. III\nGORGOROTH + Mortiis\, Aran Angmar\, Hats Barn\n22.11.2024 (piątek)\nPodwórko.Art/Scena Ucho\nGdynia \nWejście: 18.00\nStart koncertu: 19:00 \nMassive Music zaprasza na pięć koncertów legendy black metalu – GORGOROTH. Grupa wystąpi w listopadzie 2024 w: Warszawie\, Gdyni\, Krakowie\, Lublinie i Poznaniu. Gościem specjalnym trasy będzie norweski MORTIIS! To będzie black metalowa trasa roku \m/ \n21.11.24 – Warszawa – Proxima\n22.11.24 – Gdynia – Podwórko.Art/Scena Ucho\n23.11.24 – Kraków – Hype Park\n24.11.24 – Lublin – Fabryka Kultury Zgrzyt\n25.11.24 – Poznań – Tama \nGorgoroth (Norwegia)\nNiekwestionowana legenda black metalu. W Polsce dodatkowo kultowa po pamiętnym koncercie w krakowskim Studiu Krzemionki 1 lutego 2004. Gorgoroth powstał w Bergen w 1992 i ma na koncie tak ważne albumy dla całego gatunku jak: „Pentagram”\, „Antichrist”\, „Under the Sign of Hell”\, czy „Incipit Satan”. Zespół został założony przez Infernusa\, który pozostaje jedynym członkiem oryginalnego składu. Gorgoroth dawno nie grał koncertów w Polsce\, dlatego tym bardziej nie można przegapić tych wydarzeń! \nMortiis (Norwegia)\nZespół – a początkowo solowy projekt – Havarda Ellefsena\, znanego wcześniej z wielkiego Emperor. Tworzy od 1992 roku przemieszczając się płynnie między gatunkami jak ambient\, darkwave\, czy industrial\, czego rezultatem jest kilkanaście nagranych płyt. \nAran Angmar (Grecja/Holandia)\nMłody – bo powstały w 2020 roku – zespół\, który na koncie ma już nie lada osiągnięcia. Wydaje ich Soulseller Records\, a także zagrali trasę z Gorgoroth w 2023 roku. \nHats Barn (Francja)\nFrancuska black metalowa grupa powstała w 2005 roku. nagrała dotychczas 6 albumów i grała trasy m. in. z Marduk i Gorgoroth. \nCena biletu:\n120 zł – przedsprzedaż (z opłatami Eventim 126\,60 zł)\n140 zł – w dniu koncertu \nE-bilety oraz Fan Tickety (kolekcjonerskie) dostępne wyłącznie w sieci Eventim:\n🎟 https://www.eventim.pl/event/gorgoroth-mortiis-aran-angmar-hats-barn-klub-muzyczny-ucho-18583383/ \n☠️☠️☠️ Uwaga! Treści przekazywane przed i w trakcie koncertu zespołów mogą obrazić czyjeś uczucia religijne. Każda osoba kupująca bilet na to wydarzenie będzie tego świadoma i nie zamierza rościć pretensji o obrazę uczuć religijnych do zespołów oraz do organizatora koncertu.
URL:https://podworko.art/event/gorgoroth-mortiis-goscie/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/11/436209919_926905999222312_7486607340872521763_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20241117T190000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20241117T233000
DTSTAMP:20260624T190554
CREATED:20241106T065152Z
LAST-MODIFIED:20241205T174105Z
UID:6036-1731870000-1731886200@podworko.art
SUMMARY:Koncert NamoR + Git Planeta + Classic Split
DESCRIPTION:Koniec czekania na dobry metal ze Śląska! Już jesienią będziecie mogli usłyszeć debiutancką płytę zespołu NAMOR oraz zobaczyć go na koncertach. \n📌7.12.2024\n👉otwarcie bram 18:30\n💥koncert: 19:00\n🎫bilety: https://stage24.pl/events/namor-podworko-art-3572 \nTrzon zespołu tworzą Michał Laksa oraz Krzysztof Pistelok\, czyli doskonale znani muzycy z zespołu KAT & Roman Kostrzewski\, z którym nagrali szereg albumów i zagrali setki koncertów w kraju oraz za granicą.\nOprócz gitarzysty Krzyśka i Michała\, który tym razem obsługuje mikrofon\, skład zespołu współtworzą basista Wojtek Zydroń oraz perkusista Rafał Wojtowicz\, obaj grający jednocześnie w thrashowym zespole Gilotyna.\nMuzyka NAMOR to osadzony w klasycznym metalu thrash z charakterystycznym\, wyraźnym wokalem oraz gęstą ale selektywną ścianą gitarowych riffów. Nie brakuje też progresywnych i akustyczno – balladowych elementów\, ale znając dotychczasowe dokonania twórców nie powinno być to dla nikogo niespodzianką.\nNa jednym z pierwszych koncertów spotkamy się w Krośnie po czym planowane są kolejne wydarzenia. Płytę będzie można nabyć już jesienią. \nGit Planeta\nto nowa grupa rockowa\, ale złożona z muzyków którzy grali\nwcześniej w takich toruńskich zespołach jak Butelka\, CT\, Nocti i Bikini.\nMuzyka zespołu to głęboko osadzone riffy i tnące jak brzytwa teksty\ndemaskujące ściemę i najogólniej określaną słomę z butów.\nGit Planeta to wulkan energii i widowiskowe koncerty. \nSkład:\nMcButelka – voc\, keyb\nJustine – git\nPryl – b\nCezar – dr \nhttps://www.facebook.com/gitplaneta \nTeledyski: \n \n \nClassic Split\nNarodziny każdego z członków zespołu poprzedzały niezwykłe zjawiska pogodowe\, po niebie przemieszczało się wiele komet\, wieszczki i szeptuchy rwały włosy\, chłopi śpiewali pieśni. Nastały dekady ciemności. Muzyka „Classic Split” opowiada słuchaczom o latach spędzonych w mrocznych krainach\, podświatach i czarnych świadomościach. Światłość zaczęła wygrywać z mrokiem dopiero u schyłku 2019 roku kiedy to powstał zespół. Rok 2023 ugruntował dominację światła po wydaniu płyty „Pierwsze cięcie”. Singlem promującym płytę jest utwór pt. “Wojna”\, ukazujący dramat i cierpienie ludzi uwikłanych w wojenny konflikt. \nSKŁAD\nKrzysztof Krzycki Borzycki – bas\nPiotr Bobo Klawikowski – gitara\nWojciech Voy Drapiński – wokal\, gitara\nDariusz Kazio Kaźmierczak – bębny \nLINKI\nwww.classicsplit.pl\nYT: https://www.youtube.com/@classicsplit\nSpotify: https://open.spotify.com/artist/2hues3Q5zblA6l1RaAcuW4\nFejs: https://www.facebook.com/ClassicSplit\nInsta: https://instagram.com/classic.split
URL:https://podworko.art/event/koncert-namor-git-planeta-classic-split/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/11/461480126_122190934652106076_1443216335860642200_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20241116T220000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20241116T220000
DTSTAMP:20260624T190554
CREATED:20241104T114904Z
LAST-MODIFIED:20241104T114904Z
UID:6014-1731794400-1731794400@podworko.art
SUMMARY:Długość dźwięków samotności (polish nostalgia\, guilty 80s/90s)
DESCRIPTION:I nawet\, kiedy będę sam\,\nMy loneliness is killing me.🥹 \nKoniec końców mam nadzieję\, że po imprezie wszyscy wyjdziemy z tego z twarzą…Marylin Monroe.🫣 \nMuzyka:\n[PL] Myslovitz\, Wilki\, Bajm\, Lady Pank\, Maanam\, Rotary\, Republika\, Ich Troje\, Łzy plus trochę wesołych! \n[ENG] What is Love\, My Loneliness is killing me\, Dancing with tears in my eyes\, Love will tear us Apart\, As long as you love me\, Runaway Train\, Jeremy\, Don’t look back in anger\, Gimme Gimme\, I want alone plus trochę wesołych! \nGra dla Państwa Piotr zwany Djem BezdomnymPsem. Kiedy ludzie lądują na parkiecie\, on je kanapkę. 🤔 \nPs. DOCZYTALIŚCIE DO KOŃCA? dobrze\, TO NIE JEST MYSLOVITZ PARTY\, gdzie każda nuta należy do Artura. Bierzemy specyficzny vibe drugiej połowy lat 90ych w Polsce i próbujemy wrócić do tamtych czasów z wiedzą o latach późniejszych jak i wcześniejszych 🖤 \nWJAZD:\nLISTA FB: 20zł przez całą noc\nPOZA LISTĄ: 30zł przez całą noc \nLISTA FB = KLIKNIJ “WEZMĘ UDZIAŁ” NA WYDARZENIU I HURA\, JESTEŚ NA LIŚCIE!\nListę zamykamy w dniu imprezy o godzinie 20:00!
URL:https://podworko.art/event/dlugosc-dzwiekow-samotnosci-polish-nostalgia-guilty-80s-90s-2/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/11/464836726_1121224010006901_807494674940161287_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20241115T183000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20241115T233000
DTSTAMP:20260624T190554
CREATED:20241024T184708Z
LAST-MODIFIED:20241024T184708Z
UID:6009-1731695400-1731713400@podworko.art
SUMMARY:PUNK REBELIA - GA GA ZIELONE ŻABKI | PRAWDA | UDROŻNIĆ PISUAR | NAFTALINA
DESCRIPTION:Piątek 15.11.2024 – Klub Podwórko.art / Scena Ucho.\n——————————————————————–\nGA-GA ZIELONE ŻABKI – legenda punk Jawor\nPRAWDA – wrocławskie brzmienie punk\nUDROŻNIĆ PISUAR – punk rock Gdańsk\nNAFTALINA – punk rocka z gatunku: stara fala. \n——————————————————————– \nBilety:\n– 60 zł. pula ERLY BIRDS do 31 sierpnia 2024 – GOING: https://bit.ly/3VdEx8t\n– 75 zł – od 1 września 2024\n– 80 zł – w dniu koncertu (płatność tylko gotówką) \n——————————————————————–\nPUNK REBELIA – WRACAMY Z DRUGĄ EDYCJĄ! \nPo sukcesie pierwszej edycji\, która przerosła moje najśmielsze oczekiwania\, z wielką radością zapraszam na kolejną odsłonę niezapomnianego wydarzenia! PUNK REBELIA wraca\, by dostarczyć Wam jeszcze więcej energetycznego punk rocka i niezapomnianego pogo. \nZAGRAJĄ: \nGA GA i ZIELONE ŻABKI:\nTo dwa zespoły\, które na przełomie lat 80 i 90 namieszały sporo w polskiej\, niezależnej\, scenie muzycznej\, głównie za sprawą Festiwalu w Jarocinie. Ich muzyka przetrwała lata\, a teksty pisane wtedy\, zaskakują aktualnością. Główną postacią w tych działaniach jest Smalec – wokalista\, basista\, gitarzysta\, autor tekstów. W 2005 roku do składu dołączył Lisu\, w tym czasie doszło do połączenia zespołów pod podwójną nazwą GA-GA ZIELONE ŻABKI.\nSpotify:\nGa Ga: https://open.spotify.com/artist/1UIwFtLp72voQNjkcmBY0C?si=r00WEwLKTjmZeMh1Z0NBLg\nZielone Żabki: https://open.spotify.com/artist/004reCzVFOidvBuYrYia9Y?si=SpQ8cgQNRpOsHZ7LPn1w3Q \nPRAWDA:\nWrocławska formacja założona latem 1994 roku przez Skutera i Melona. Swój debiutancki materiał\, „Biologia z drugiej strony” zarejestrowała w grudniu 1994 roku. Przez ponad dwadzieścia lat funkcjonowania zespół nagrał sześć regularnych\n– albumów\, kilka ep-ek\, album kompilacyjny wydany w Czechach a ich utwory znalazły się na wielu składankach. Prawda w trakcie tych niemal 30 lat z czego ponad 20 lat na scenie zagrała kilkaset koncertów u boku wielu naprawdę wielkich kapel.\nSpotify: https://open.spotify.com/artist/2K8cB82DNlpQhUt5neh0So?si=RXtTdAB8Sm6EgGX6spHXzw \nUdrożnić Pisuar!:\nPunkowy zespół z Gdańska. Powstał w 2013 roku w Oliwie. Kapela ma na swoim koncie dwa krążki: Chcę uciec stąd (2015) oraz Nieobecność Kontrolowana (2023). W dorobku zespołu znajdują się koncerty festiwalowe\, takie jak: Fląder Festiwal\, Skorpionalia\, Yach Music Festival czy Made in Oliwa. UP! na przestrzeni lat dzielił scenę z popularnymi kapelami punkowymi – m.in. z Moskwą\, TZN Xenną i Parą Wino. Listopadowy gig w Gdyni będzie finałem tegorocznej trasy koncertowej „Nieobecność Kontrolowana Tour”.\nSpotify: https://open.spotify.com/artist/4aMCY6j61U2CcFABFzaywf?si=KH_9PCvbTZ-xAHIw9XgVNQ \nNAFTALINA:\nGdański zespół grający punk rocka z gatunku: stara fala.
URL:https://podworko.art/event/punk-rebelia-ga-ga-zielone-zabki-prawda-udroznic-pisuar-naftalina/
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://podworko.art/wp-content/uploads/2024/10/448024150_985085783312237_3939490989373989224_n.jpg
END:VEVENT
END:VCALENDAR<!-- WP Super Cache is installed but broken. The constant WPCACHEHOME must be set in the file wp-config.php and point at the WP Super Cache plugin directory. -->